reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 na umowie probnej

Nataliakom

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2020
Postów
36
Witam zostalam zatrudniona 2.11.2020 na okres probny 3 miesieczny. 20 stycznia pogorszyl sie stan zdrowia i trafilam na l4. Umowe mialam do 01.02.2021 i co dalej mam prawo do zasilku chorobowego? Pomóżcie jeśli wiecie cos w tym temacie
 
reklama
Jestem na l4 od 20 stycznia. Tylko umowe mialam do dnia dzisiejszego. L4 ma do 9 lutego a wtedy akurat idę do szpitala i co daje na necie pisze ze umowa wygasa
 
Byłam w takiej sytuacji i też umowa mi wygasła ale dostałam zasiłek od ZUSu po wygaśnięciu umowy
 
Byłam w takiej sytuacji i też umowa mi wygasła ale dostałam zasiłek od ZUSu po wygaśnięciu umowy
A trzeba cos zglaszac do zus? Czy to automatycznie jest przekierowane? I jak po zabiegu bede gdzies z miesiac na l4 to normalnie Zus wyplaci? I normalnie brac l4 od lekarza?
 
Miałam taka sytuację w poprzedniej pracy, że dziewczyna poszła na zwolnienie ciążowe dzień po okresie próbnym po podpisaniu nowej umowy i ZUS (chyba na wniosek pracodawcy) stwierdził nieważność umowy, a na uzasadnieniu napisał że umowa została zawarta w celu obejścia prawa i jest ona niezgodna z zasadami współżycia społecznego. Czyli, że została zawarta tylko po to, aby otrzymać zasiłek macierzyński.
To była jej pierwsza praca. Dziewczyna straciła prawo do zasiłków, wiem, że się odwoływała, ale nie odzyskała świadczeń. Także w teorii to jest możliwe, ale znam tylko 1 taki przypadek.
 
Hej dziewczyny to może jeszcze ja się podepnę bo jestem w podobnej sytuacji. Ja byłam na umowie o pracę na czas określony ( umowa kończy mi się dzis ) i zostałam poinformowana, ze mi jej nie przedluza, ponieważ jestem dopiero w 5 tygodniu ciąży i nie maja takiego obowiązku. Jestem aktualnie na l4, bo mam ciążę zagrożona, poprzednia ciążę straciłam. Byla ktoras z Was w takiej sytuacji?
 
Hej dziewczyny to może jeszcze ja się podepnę bo jestem w podobnej sytuacji. Ja byłam na umowie o pracę na czas określony ( umowa kończy mi się dzis ) i zostałam poinformowana, ze mi jej nie przedluza, ponieważ jestem dopiero w 5 tygodniu ciąży i nie maja takiego obowiązku. Jestem aktualnie na l4, bo mam ciążę zagrożona, poprzednia ciążę straciłam. Byla ktoras z Was w takiej sytuacji?
Generalnie wiem, że dopiero od 12 tygodnia ciąży jesteś pod ochroną i jeżeli umowa kończy się po 12 tygodniu wtedy automatycznie przedłuża się do dnia porodu.
 
A jeśli chodzi o zwolnienie - to należy pamiętać, że ZUS będzie wypłacał zasiłek pod warunkiem, że nie będzie ani jednego dnia pomiędzy zwolnieniami...
 
reklama
A trzeba cos zglaszac do zus? Czy to automatycznie jest przekierowane? I jak po zabiegu bede gdzies z miesiac na l4 to normalnie Zus wyplaci? I normalnie brac l4 od lekarza?
Ja byłam i lekarza, lekarz wysłał zwolnienie do pracodawcy i do ZUSu. Później na stronie zusu musiałam wypełnić ZAS-53 i jeszcze jedno zaświadczenie ale nie pamiętam jakie. Później każdorazowo po nowym zwolnieniu trzeba to ZAS-53 wysyłać
 
Do góry