reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciąży

Aleksandraz9

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2021
Postów
57
Hej. Od kiedy poszłyście na l4 z powodu ciąży? Jestem w 1/2 tygodniu, pracuje na produkcji, codziennie noszę ciężkie kartony po 15/20kg, wożę ciężkie wózki, noszę duzo, ogólnie normy, praca stresująca
 
reklama
W 6 tyg od miesiączki, czyli w 4 tyg ciąży. Pracowałam w sklepie, także stres, dostawy, dźwiganie kartonów po naście kg i tak dalej. Lekarzowi powiedziałam, że pracuję większość czasu fizycznie i wolałabym zwolnienie, nie miał żadnych oporów przed wystawieniem. Zresztą, nawet jakby miał, to 2 tyg później leżałam już plackiem z powodu mdłości i wymiotów, nie byłoby żadnej możliwości pracować w takim stanie.
Mogę Ci poradzić jedynie próbować oszczędzać się w pracy jak tylko się da, dopóki nie uzyskasz zwolnienia. Uświadomić współpracowników, że możliwe, że jesteś w ciąży. Myślę, że jeśli są w porządku, sami będą starali się na Ciebie uważać.
 
W 6 tyg od miesiączki, czyli w 4 tyg ciąży. Pracowałam w sklepie, także stres, dostawy, dźwiganie kartonów po naście kg i tak dalej. Lekarzowi powiedziałam, że pracuję większość czasu fizycznie i wolałabym zwolnienie, nie miał żadnych oporów przed wystawieniem. Zresztą, nawet jakby miał, to 2 tyg później leżałam już plackiem z powodu mdłości i wymiotów, nie byłoby żadnej możliwości pracować w takim stanie.
Mogę Ci poradzić jedynie próbować oszczędzać się w pracy jak tylko się da, dopóki nie uzyskasz zwolnienia. Uświadomić współpracowników, że możliwe, że jesteś w ciąży. Myślę, że jeśli są w porządku, sami będą starali się na Ciebie uważać.
Wypisuje to ginekolog czy rodzinny lekarz?
 
Hej. Od kiedy poszłyście na l4 z powodu ciąży? Jestem w 1/2 tygodniu, pracuje na produkcji, codziennie noszę ciężkie kartony po 15/20kg, wożę ciężkie wózki, noszę duzo, ogólnie normy, praca stresująca

Byłam w trakcie 6 tygodnia. Wzielam L4 chociaż nie musiałam, czesciowo ze stresu przed poronieniem (poprzednia ciąża stracona, zabieg w 8+3 miałam), a częściowo przez pracę. 3 zmiany, dźwiganie, dużo schylania. Obecnie 26+3 :-)
 
Wypisuje to ginekolog czy rodzinny lekarz?
Rodzinny też by mógł, ale raczej wystawi zwolnienie bez kodu B, chyba że bedziesz miala ciąże przez ginekologa potwierdzoną. No chyba, że dobry i zaufany rodzinny, ti o taki wypisze L4 z kodem B jeszcze przed potwierdzeniem ciąży u ginekologa.
 
Rodzinny też by mógł, ale raczej wystawi zwolnienie bez kodu B, chyba że bedziesz miala ciąże przez ginekologa potwierdzoną. No chyba, że dobry i zaufany rodzinny, ti o taki wypisze L4 z kodem B jeszcze przed potwierdzeniem ciąży u ginekologa.
A dostałabym zwolnienie od przyszłego tygodnia czy trzeba czekać do 5/6 tygodnia? 😔
 
A dostałabym zwolnienie od przyszłego tygodnia czy trzeba czekać do 5/6 tygodnia? [emoji17]
To już chyba zależy od dobrej woli rodzinnego, bo tak jak wspomniałam, nie kazdy rodzinny daje z kodem B jak ciąża nie jest potwierdzona. Co najwyżej jeśli nie byłaś u ginekologa jeszcze, to może uda Ci się dostać zwykle L4, czyli 80% płatne do czasu wizyty u gina.
 
reklama
Po pierwsze nie jestes na pewno w 1/2 tygodniu ciąży. Tygodnie liczy się od 1 dnia ostatniej miesiączki. Więc co najwyżej jesteś w 4/5. Po drugie żaden lekarz nie wystawi Ci zwolnienia z kodem B bo prawdopodobnie jeszcze nic nie widać na usg a co za tym idzie ciąży na razie nie da się potwierdzić. A po trzecie jeżeli podejrzewasz ciążę to powiedz pracodawcy a on powinien skierować Cię na lżejsze stanowisko. Ale dopóki nie masz zaświadczenia od ginekologa to nie musi. I po czwarte zwolnienie chorobowe jak sama nazwa wskazuje dostaje się z powodu choroby a nie ciężkich warunków pracy.
 
Do góry