reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciąży

Caroline24

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Maj 2022
Postów
59
Cześć, w trakcie zmiany pracy dowiedziałam się że jestem w ciąży, z tego powodu zdecydowałam się zostać z obecnym pracodawcą bo głupio by mi było wręczać zwolnienie nowemu pracodawcy po kilku miesiącach pracy. W obecnej pracy pracowałam 7msc na umowie zleceniu, teraz 3 miesiąc idzie umowa na czas nieokreślony. To jest praca biurowa, mam ogromną ilość pracy po godzinach i w weekendy, nawał obowiązków, stres przez który mam objawy nerwicy lękowej i nieprzyjemną atmosferę (dlatego chciałam ją zmienić). Czy będąc na moim miejscu poszłybyście od razu na L4? Jestem w 5 tyg ciąży. Czy ZUS może podważyć zatrudnienie? Mam umowę na czas nieokreślony od marca br ale w firmie pracowałam od sierpnia zeszłego roku.

Trzymajcie się ciepło,
 
reklama
Szczerze mówiąc na pewno będziesz miała kontrole z Zusu, bo to im będzie wyglądało tak,ze zostałaś zatrudniona, bo jesteś w ciąży. Ale z karty ciąży będzie wynikało,ze zaszłaś już w ciążę po przejściu na umowę o prace, wiec nie martwiłabym się tym. Co do dw
 
ZUS może skontrolować zawsze, kogo to dotknie nigdy nie wiadomo 🤷
Czy na umowie zlecenia mówiłaś odporawdzane składki ? Bo jeśli nie to niestety okres zatrudnienia jest stosunkowo krótki i takie właśnie krótkie okresy przepracowane są najczęściej kontrolowane.

Kobieta w ciąży nie może pracować ani w porze nocnej ani w godzinach nadliczbowych. Także jeśli masz ciążę potwierdzona u ginekologa to po 8 godzinach zbierasz rzeczy i do domu.
 
Szczerze mówiąc na pewno będziesz miała kontrole z Zusu, bo to im będzie wyglądało tak,ze zostałaś zatrudniona, bo jesteś w ciąży. Ale z karty ciąży będzie wynikało,ze zaszłaś już w ciążę po przejściu na umowę o prace, wiec nie martwiłabym się tym. Co do dw
co do decyzji o l4, pozostawiam Tobie, bo ciężko mi ocenić czy czujesz się na siłach, aby pracować jeszcze czy jest to dla Ciebie niemożliwe. Ja miałam okropne mdłości, mimo to pracowałam i się przemeczalam, bo czułam się fatalnie , aż w końcu trafiłam z krwotokiem do szpitala i musiałam już pójść na l4.
 
O L4 decyduje lekarz. Tak tak ja wiem, że większość lekarzy ochoczo wypisze L4 jak usłyszy, że praca ciężka i stresująca ale właśnie dlatego tak często są te kontrole z ZUSu bo korzystanie z L4 jest przesadnie wykorzystywane.
Jeśli nie masz wskazań medyczne do zwolnienia to nie wiem dlaczego miałabyś je otrzymać
 
ZUS może skontrolować zawsze, kogo to dotknie nigdy nie wiadomo 🤷
Czy na umowie zlecenia mówiłaś odporawdzane składki ? Bo jeśli nie to niestety okres zatrudnienia jest stosunkowo krótki i takie właśnie krótkie okresy przepracowane są najczęściej kontrolowane.

Kobieta w ciąży nie może pracować ani w porze nocnej ani w godzinach nadliczbowych. Także jeśli masz ciążę potwierdzona u ginekologa to po 8 godzinach zbierasz rzeczy i do domu.
Tak, odprowadzałam składki chorobowe i zdrowotne
 
Tak, odprowadzałam składki chorobowe i zdrowotne
To zus nie widzi ze zmieniłaś umowe bo platnik jest ten sam. Wiec prawdopodobnie nawet mozesz nie mieć kontroli, a możesz mieć. To loteria jest szczerze mówiąc. Wiec jak sie nie czujesz na siłach to jak najbardziej idz na l4.
Jesli czujesz się dobrze to popracuj jeszcze trochę. :)
 
@angeliskax zus wdzi zmianę umowy bo zmienia się kod pracownika.
@Caroline24 ja się jeszcze dopytam czy Ty na pewno miałaś odprowadzane składki chorobowe. Bo one nie są obowiązkowe i są tylko na Twój wniosek.
I to nie Ty decydujesz o przejsciu na zwolnienie tylko lekarz.
 
reklama
@angeliskax zus wdzi zmianę umowy bo zmienia się kod pracownika.
@Caroline24 ja się jeszcze dopytam czy Ty na pewno miałaś odprowadzane składki chorobowe. Bo one nie są obowiązkowe i są tylko na Twój wniosek.
I to nie Ty decydujesz o przejsciu na zwolnienie tylko lekarz.
Ale nie patrza na to jak na nową umowę, bo jest płatnik ten sam dowiadywałam się o tym więc wiem co mówię.
Tylko pytanie czy na pewno miała odprowadzane składki na zleceniu.
 
Do góry