reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

my wypełnialismy ostatnio,ale to był dosłownie jeden papier z naszymi danymi i nic qwiecej,maz musial w urzedzie w swoim miejscu zamieszkania pobrac takie zaswiadczenie ze on nie staral sie o wypłate becikowego -i to tyle:tak:
 
reklama
a gdzie to trzeba złozyc? ale mowisz, ze to jedna kartka jest? i co trzeba w zusie druk pobrac, ze sie nie brało juz becikowego? ale jestem tępak w tych sprawach.
 
u nas zalatwiał to mąż - na pewno w MOPSie i na pewno nic nie przynosił do domu, tylko wypełniał na miejscu, po tygodniu czy dwóch była decyzja, a potem wypłata kaski
 
U nas też mąż załatwiał zaraz jak wyszłam ze szpitala w MOPSie w tym samym dniu co akt urodzenia. Formularze pobrał ze strony WWW gminy (dla mieszkańców gminy Kraków link się przyda, dla pozostałych jest opis jak sie to zalatwia Procedura SO-1 - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa) i jeszcze mile go pani urzędniczka zaskoczyła informując, że przysługują nam dwa becikowe: gminne i ustawowe. Tak więc na szczepienia będzie.
 
Peselu nasz mały nie ma do dzisiaj, a beciokowe już dawno odebrane, więc na pewno PESEL nie jest potrzebny.
Znaczy się, że trafiałaś Aletka, na jakąś nadgorliwą, albo niedouczoną urzędniczkę:/
 
reklama
żyrafa a jak sie nazywa ten druk? musze wteyd poszukac w tych papierach.

podaje link wprawdzie do becikowego,ktore sie sklada w Gdyni (tu sklada sie papiery w Urzedzie Miasta-inaczej,niz w Gdansku,bo w Gdansku sklada sie w MOPSie,a ja mam do niego bardzo daleko).ostatni wiersz (druki)-kliknij tam,otworzy Ci sie plik to zobaczysz.tylko uwaga!jesli go wydrukujesz,to na gorze strony masz adres urzedu w gdyni.a link daje,zebys mniej wiecej wiedziala,o co chodzi.my dzis zlozylismy-ksero aktu urodzenia dziecka,ksera dowodow obojga rodzicow,ten wlasnie druk sciagniety ze strony urzedu miasta i moje oswiadczenie,ze nie pobralam wczesniej becikowego,bo my zlozylismy na Piotra,w Gdyni.

http://www.gdynia.pl/urzad/wydzialy/info/4050_38935.html
 
Do góry