reklama

Lacidofil, lakcid a skaza białkowa

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez ywka, 9 Styczeń 2006.

1. ywka

ywka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny pomóżcie! Moja mała ma zapalenie oskrzeli, bierze antybiotyk, co wywołało u niej rozwolnienie. Czy ja mogę podać jej któryś z tych środków? Jeżeli nie, to powiedcie czym leczycie swoje pociechy z biegunki! Help!
    Pozdrawiam
    Ywka

2. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wydaje mi się, że powinnaś podawać to co wymieniłaś. Ale Lacidofil zawiera więcej tych potrzebnych bakterii.I jest skuteczniejszy. Jeżeli się obawiasz skazy to raczej nie powinnaś. ja karmię małego i brałam antybiotyk i lacidofil i małemu nic nie było.
    A jeżeli masz wątpliwości to skonsultuj to z lekarzem. A tak poza tym to lekarz raczej powinien zalecić branie któryś ze specyfików (lakcyd, lacidofil, trilac) przepisując antybiotyk małemu dziecku.

Pozdrawiam i życzę dla małej szybkiego powrotu do zdrowia.

3. reklama
  4. loli

loli Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tez myślę że powinnaś podawać dziecku któryś z tych preparatów.Moje oba chopaki mają skazę białkową i zawsze im dawałam lacidofil.Jedno z drugim nie ma chyba związku.

5. ywka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki dziewczyny. Podaję lacidofil i po dwóch dniach zaczęłam sie zastanawiać, czy na pewno dobrze robię, ale jeżeli Wy też dawałyście to w porządku.
    Dziękuję i pozdrawiam
    ywka

6. loli

loli Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mysle ze spokojnie mozesz dawac lakcid.Mi dzis go przepisał alergolog dla dzieciaków do anybiotyku a przeciez wie doskonale o skazie.

7. ywka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Daję lacidofil, bo w lakcidzie jest mleko odtłuszczone (czy coś w tym rodzaju). Przejmuję sie tak, bo od jakiegoś miesiąca mała ma plamy na ciałku i nie mogę ich zwalczyć, mimo diety bezmlecznej w 100%! Może trzeba jej podać coś odczulającego? Czy któraś z Was dawała maleństwu zyrtek?

8. słowiczek

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja dłuższy czas podawałam zyrtek. A dlaczego pytasz??? Lekarz przepisał???

9. ywka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak zasugerował, że może trzeba podawać zyrtek albo "trochę hormonów" - to cytat. I troche sie tego obawiam, sama jadłam dłuższy czas zyrtek i po nim przytyłam, ale ja juz duża jestem  ;), nie wiem tylko jak zareaguje taki maluch. Nie mówiąc juz o hormonach!  ::)
    Możesz Słowiczku napisać jak długo podawałaś dziecku i jaki był tego efekt? tzn. Czy działało i jak?  :)

10. reklama
  11. słowiczek

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zyrtek przepisał nam pediatra jak Gaba zaczęła chorować. Głównie na zapalenia górnych dróg oddechowych. Potem wyszła sprawa z alergią pokarmową i tu alergolog kazał również podawać. W sumie podawałam jakieś półtora roku. Efekt-spadek choróbsk. Z pokarmówki też już wszysłyśmy, ale myślę, ze dodatkowo ma tu swój udział - wiek dziecka. Gaba poprostu mogła wyrosnąć z alergii pokarmowej.
    Nie podaję małej już zyrteku ponad pół roku. I myślę, że jest OK.
    Właśnie ostatnio doczytałam, że po zyrteku można przytyć. Moja Gaba jest z reguły chudzielcem a w tym okresie kiedy brała zyrtek rzeczywiście fajnie zaczynała wyglądać. ( teraz tak sobie kojarzę).

12. ywka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki Ci bardzo! Moja właśnie nie jest taka chudziutka, jest nawet taką kluseczką i dlatego sie obawiam ale porozmawiam z pediatrą. Nie wiem tylko co sądzic o tych hormonach.......

Poleć forum