reklama

rumień pośladków + drożdżaki

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez ywka, 21 Styczeń 2006.

1. ywka

ywka Fanka BB :)

Pomóżcie Koleżanki kochane. Moja mała ma chyba zakażenie drożdżakowe po dłużej utrzymującym się odparzeniu (zapalenie oskrzeli, antybiotyk, rozwolnienie itd. ::)). W buzi pleśniawek nie ma, jedynie wokół odbytu zaczerwienienie i widoczne pojedyncze czerwone krosteczki. Czy mogę jej jakoś sama pomóc? Macie jakieś sposoby? Czy gonić do lekarza? (znowu...)

2. ywka

3. reklama
  4. ywka

No więc Wam powiem, co sama robię: smaruję clotrimazolem ale nie wiem czy to wystarczy, jak nie, to mam przyjść do lekarza po receptę na maść z nystatyną.

Nie wierzę, że nikt sie z tym nie spotkał...........

5. sisters

sisters Zaangażowana w BB

Z tego co wiem, drozdzaki leczy sie dlugo i antybiotykiem. Sama po pracy w piekarni zapadlam na te dziecieca chorobe.
    Bylo to dawno ale pamietam ze dlugo bralam leki i niestety nie byly tanie.
    Leczylam sie u dermatologa, moze tez sie przejdzcie.
    Powodzenia i oby to nie byly drozdzaki :)

6. ywka

dzięki sisters :)

7. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

U mojej Gaby jak coś zaczyna się dziać w tych okolicach to stosuję właśnie clotrimazolum i z reguły po kilku dniach jej przechodzi.
    Też kiedyś nie mogłam wyleczyć odparzeń u małej i lekarz wtedy kazał zasosować właśnie tą maść.

8. ywka

Słowiczku, a jak długo mozna ja stosować? Na opakowaniu pisze, że 2-4 tygodni ale nie wiem, czy dziecku też tak można....
    Smaruję ją piąty dzień i jest poprawa ale jeszcze nie do końca...

9. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Nie wiem, jak długo można tą maść stosować.
    Ja zawsze używałam do momentu wyleczenia a później jeszcze ze dwa, trzy dni profilaktycznie.
    Trudno mi określić konkretnie.

10. reklama
  11. ywka

dzięki, zobaczę...

Poleć forum