reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lady com lub inne metody antykoncepcji bez hormonów.

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Hej. Niestety przez uszkodzenie watroby mam zakaz stosowania hormonów. Mam już 2 dzieci i zastanawiam się nad metodą antykoncepcji. Miał być inplant ale jak powiedział mój gastro zna przypadki gdzie przy wkładce nawróciła się cholestaza więc mam zakaz wszxystkich hormonów. Obecnie stosujemy prezerwatywy ale zastanawiam się czy jest coś lepszego. Czy ktos stosuje może lady comp? Czy to się sprawdza? Wkładka miedziana odpada ze względów światopoglądowych

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Działa tak samo jak każda inna metoda kalendarzykowa. Tzn doskonale, pod warunkiem, że masz regularne cykle, regularny cykl snu, nie stresujesz się, nie masz żadnej infekcji ani choroby, nie podróżujesz, nie zbliżasz się do menopauzy, nie masz zaburzeń hormonalnych (np. PCOS), itd.
Jeśli masz uszkodzoną wątrobę, a jej uszkodzenie wpływa na metabolizm hormonów płciowych (np. LH), to monitorowanie cyklu będzie zaburzone i skuteczność tego typu urządzeń mocno ograniczona.
 
Może źle napisałam. Na razie mam wątrobe przeciążoną przez ciąże, które nastąpiły jedna po drugiej i teraz przez prolaktyne (laktacja). Zobaczymy jak zakończe karmienie piersią jak będą wyglądały próby wątrobowe. Dzięki za info, że przy źle funkcjonującej wątrobie taki lady comp nie zadziała dobrze
 
Ja uzwalam Lady Comp przez kilka lat, skutecznie :) To jest bardzo "sprytne" urzadzenie, ktore przez kilka cykli uczy sie indywidualnego cyklu urzytkowniczki wiec dziala dla cyklow nieregularnych i regularnych. Pomiary temperatury sa znacznie dokladniejsze niz termometrem, jest tez wstanie rozpoznac kiedy ma sie np. goraczke. Ale trzeba byc bardzo systematycznym i np uwazac z alkoholem pitym wieczorem bo wplywa na temperature ciala i moze zaburzyc wynik. Poniewaz pomiary trzeba robic rano, najlepiej o tej samej porze po ilus godzinach snu, Lady Comp bedzie budzic zawsze o tej samej porze na pomiar :p Do tego kosztuje dosc duzo.

Jakie sa przeciwskazania to najlepiej na stronie producenta poczytac, bo niestety nie wiem.

Jak pisalam, w moim przypadku LadyComp sie sprawdzil. Wkurzaly mnie tylko te pobudki rano.
 
Jeśli chodzi o "inne metody bez hormonów" to ja polecam
metody objawowo-termiczne np. Rotzera. U mnie się sprawdza. Samej temperaturze bym nie zaufała, a tym bardziej przewidywaniom na podstawie poprzednich cykli (tak chyba działa ladycomp?).
 
reklama
Do góry