reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarz prywatnie czy nfz?

Tulcia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Maj 2020
Postów
3 140
Miasto
Śląsk
Hej kochane.
Mam pytanie czy którąś z was korzysta z lekarza z NFZ i jednocześnie z wizyty prywatnej? Czy np korzystacie tylko z jednego i czy z NFZ czy prywatnie chodzicie? 😊 zastanawiam się właśnie czy jeżeli zacznę chodzić do lekarza z NFZ, a później go zmienię na prywatnego czy mogę po prostu przestać chodzić na NFZ.
Według aplikacji wchodzi mi 4+4, w którym tygodniu miałyście pierwsza wizytę u lekarza? 😊

Moje przyjaciółki chodzą prywatnie do lekarza, którego polecają. Tylko zastanawiam się przy tym szeregu badan, które trzeba zrobić na początku ciąży czy jest sens płacić prywatnie. Szczerze nie wiem czy jest w ogóle dobry ginekolog u nas z NFZ 🤔 Dajcie znać!
 
reklama
Rozwiązanie
dziękuje dziewczyny za pomoc! Proszę powiedzcie mi jeszcze jeżeli korzystałaby z lekarza z NFZ to czy jest możliwość dostania ksero tych badan, które się zrobiło? U mnie w przychodni jest tak, ze wyniki badan z labolatorium robione z NFZ trafiają od razu do poszczególnego lekarza, kiedyś szło odebrać osobiście i pójść do lekarza, ale później mało kto z nimi do lekarza wracał 🤔
Zazwyczaj wyniki badań są w dwóch egzemplarzach. Jeżeli jest tylko jeden to oryginał musi dać Tobie, a sobie kseruje lub wpisuje do karty
A masz możliwość prywatnej opieki w pracy? Firmy robią takie pakiety ja co miesiąc płaciłam 11zl reszta firma i miałam badania darmowe i zwrot za wizyty 135zl
 
Hej. Ja w pierwszej ciąży byłam na 1 wizycie na NFZ i z tego zrobiłam badania, A następnie zmieniłam na prywatne wizyty. Poza tym od jakiegoś 30 tc - nie pamiętam dokładnie, zapisałam się już do położnej, przez którą też badania robiłam na NFZ.
Chodziłam i prywatnie do lekarzy i na NFZ i to naprawdę zależy jak trafisz.. jedyne co to o wiele lepsze sprzęty mieli lekarze prywatni do których chodziłam niż Ci na NFZ
 
Hej. Ja w pierwszej ciąży byłam na 1 wizycie na NFZ i z tego zrobiłam badania, A następnie zmieniłam na prywatne wizyty. Poza tym od jakiegoś 30 tc - nie pamiętam dokładnie, zapisałam się już do położnej, przez którą też badania robiłam na NFZ.
Chodziłam i prywatnie do lekarzy i na NFZ i to naprawdę zależy jak trafisz.. jedyne co to o wiele lepsze sprzęty mieli lekarze prywatni do których chodziłam niż Ci na NFZ
ale nie ma żadnych konsekwencji zaprzestania w pewnym momencie chodzenia na NFZ i zmienić na prywatne wizytę?:-) jednak ten komplet badan pierwszych jest dosyć drogi, oczywiście zrobiłabym, ale tez nie po to człowiek płaci te wszystkie
Składki 😒😖
 
ale nie ma żadnych konsekwencji zaprzestania w pewnym momencie chodzenia na NFZ i zmienić na prywatne wizytę?:-) jednak ten komplet badan pierwszych jest dosyć drogi, oczywiście zrobiłabym, ale tez nie po to człowiek płaci te wszystkie
Składki 😒😖
Wiesz nie wiem jak jest teraz. To było w 2016r. Ale.. nikt Cię nie powinien zmuszać do chodzenia do jednego lekarza. Jeśli Ci on nie odpowiada to przecież powinnaś móc zmienić. Ja wlasnie z tego powodu zmienilam, bo ciąży bym nie utrzymała przy tym pierwszym na NFZ.
 
Ja chodziłam prywatnie. Tzn. mam wykupiony pakiet opieki medycznej w PZU. Niestety badań krwi tych nie obejmuje ale przynajmniej miałam dobrą i sprawdzoną panią ginekolog, do której miałam zaufanie. A nie przypadkowy lekarz.
 
reklama
ale nie ma żadnych konsekwencji zaprzestania w pewnym momencie chodzenia na NFZ i zmienić na prywatne wizytę?:-) jednak ten komplet badan pierwszych jest dosyć drogi, oczywiście zrobiłabym, ale tez nie po to człowiek płaci te wszystkie
Składki 😒😖
Nie ma, ja chodziłam do 16tyg na NFZ a później już prywatne :)

Ogólnie ja mam straszne wspomnienia tego na NFZ, choć pierwsza całą ciążę przeprowadziłam tak. Więc zależy na jakiego lekarza trafisz :)
 
reklama
Nie ma, ja chodziłam do 16tyg na NFZ a później już prywatne :)

Ogólnie ja mam straszne wspomnienia tego na NFZ, choć pierwsza całą ciążę przeprowadziłam tak. Więc zależy na jakiego lekarza trafisz :)
dziękuje dziewczyny za pomoc! Proszę powiedzcie mi jeszcze jeżeli korzystałaby z lekarza z NFZ to czy jest możliwość dostania ksero tych badan, które się zrobiło? U mnie w przychodni jest tak, ze wyniki badan z labolatorium robione z NFZ trafiają od razu do poszczególnego lekarza, kiedyś szło odebrać osobiście i pójść do lekarza, ale później mało kto z nimi do lekarza wracał 🤔
 
Do góry