reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarz prywatnie czy nfz?

Tulcia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Maj 2020
Postów
3 140
Miasto
Śląsk
Hej kochane.
Mam pytanie czy którąś z was korzysta z lekarza z NFZ i jednocześnie z wizyty prywatnej? Czy np korzystacie tylko z jednego i czy z NFZ czy prywatnie chodzicie? 😊 zastanawiam się właśnie czy jeżeli zacznę chodzić do lekarza z NFZ, a później go zmienię na prywatnego czy mogę po prostu przestać chodzić na NFZ.
Według aplikacji wchodzi mi 4+4, w którym tygodniu miałyście pierwsza wizytę u lekarza? 😊

Moje przyjaciółki chodzą prywatnie do lekarza, którego polecają. Tylko zastanawiam się przy tym szeregu badan, które trzeba zrobić na początku ciąży czy jest sens płacić prywatnie. Szczerze nie wiem czy jest w ogóle dobry ginekolog u nas z NFZ 🤔 Dajcie znać!
 
reklama
Rozwiązanie
dziękuje dziewczyny za pomoc! Proszę powiedzcie mi jeszcze jeżeli korzystałaby z lekarza z NFZ to czy jest możliwość dostania ksero tych badan, które się zrobiło? U mnie w przychodni jest tak, ze wyniki badan z labolatorium robione z NFZ trafiają od razu do poszczególnego lekarza, kiedyś szło odebrać osobiście i pójść do lekarza, ale później mało kto z nimi do lekarza wracał 🤔
Zazwyczaj wyniki badań są w dwóch egzemplarzach. Jeżeli jest tylko jeden to oryginał musi dać Tobie, a sobie kseruje lub wpisuje do karty
dziękuje dziewczyny za pomoc! Proszę powiedzcie mi jeszcze jeżeli korzystałaby z lekarza z NFZ to czy jest możliwość dostania ksero tych badan, które się zrobiło? U mnie w przychodni jest tak, ze wyniki badan z labolatorium robione z NFZ trafiają od razu do poszczególnego lekarza, kiedyś szło odebrać osobiście i pójść do lekarza, ale później mało kto z nimi do lekarza wracał 🤔
Ja miałam wszytsko w karcie wpisane i pierwsze wyniki badań jedne zostają u lekarza, drugie dostaje pacjentka.
Nie wiem czy jest tak w każdej placówce 🤔

Jeśli nie, to myślę, że powinni udostępnić te badania.
 
reklama
Możesz zmieniać lekarzy tyle ile chcesz, aż znajdziesz takiego który Ci odpowiada ;)
U mnie pierwsza wizyta byla w 6 tc ciąży (wcześniej zrobilam prywatnie badanie beta hcg). Na wizycie ustalono poprawne zagnieżdżenie zarodka itp. Jednak, żeby potwierdzić bicie serduszka musiałam ponowić wizytę w 8 tc.
U mnie bylo tak, ze zaczęłam chodzić prywatnie, część pierwszych badań zrobiłam prywatnie, a część podstawowych zlecił mi internista bezpłatnie. Ja zostalam już na prywatnych wizytach, bo byl krótki czas oczekiwania na kolejne wizyty, na każdej robiono mi usg itp. Jak chciałam zapisać sie do lekarza z dobrymi opiniami na nfz, to terminy były np. po 3 miesięce naprzód...
Jak jesteś w tak wczesnej ciąży to możesz spróbować zapisac sie do dobrego lekarza na nfz na prowadzenie ciąży (najwyżej w II trymestrze zaczniesz do niego chodzić), a na razie prowadzić prywatnie albo do lejarza na nfz do którego mozna sie szybciej zapisać...
 
dziękuje dziewczyny za pomoc! Proszę powiedzcie mi jeszcze jeżeli korzystałaby z lekarza z NFZ to czy jest możliwość dostania ksero tych badan, które się zrobiło? U mnie w przychodni jest tak, ze wyniki badan z labolatorium robione z NFZ trafiają od razu do poszczególnego lekarza, kiedyś szło odebrać osobiście i pójść do lekarza, ale później mało kto z nimi do lekarza wracał 🤔
Wyniki badań powinny być udostępnione do ksero, jeśli nie chcą ich dać do ręki to sami mogą odpłatnie lub nieodpłatnie w przychodni skserować. U mnie w przychodni tak jest. A z kolei robiąc badania prywatnie w przychodni lub w dowolnym labolatorium zawsze dają wyniki, jako "własność kupującego". Plusem prywatnych badań jest to, ze nie trzeba się prosić lekarza żeby dał np. żelazo, magnez czy co tam jeszcze chcemy, bo on uważa, że to niepotrzebne. Ja sobie profilaktycznie sprawdzam różne parametry ważne w ciąży niezależnie od skierowań i czuję sie spokojniejsza jak wiem na czym stoję ;)
 
Ja byłam raz w 6 tygodniu ciąży prywatnie, a potem u tej samej dr na nfz. Prywatnie będziesz miała częściej USG robione, ale nie jest to reguła. Ja ogólnie byłam zadowolona z NFZ.
 
dziękuje dziewczyny za pomoc! Proszę powiedzcie mi jeszcze jeżeli korzystałaby z lekarza z NFZ to czy jest możliwość dostania ksero tych badan, które się zrobiło? U mnie w przychodni jest tak, ze wyniki badan z labolatorium robione z NFZ trafiają od razu do poszczególnego lekarza, kiedyś szło odebrać osobiście i pójść do lekarza, ale później mało kto z nimi do lekarza wracał 🤔
Zazwyczaj wyniki badań są w dwóch egzemplarzach. Jeżeli jest tylko jeden to oryginał musi dać Tobie, a sobie kseruje lub wpisuje do karty
 
Rozwiązanie
Jak najbardziej chodzę na wizyty na narodowy fundusz zdrowia. Pracuję, płace drogie składki na ubezpieczenie zdrowotne. NIby z jakiego powodu miałabym z ubezpieczenia nie korzystać? Dodatkowe ubezpieczenie wykupiłam sobie z racji tego,że nigdy tak naprawdę nie wiadomo co się stanie i takie ubezpieczenie to dodatkowa poduszka bezpieczeństwa w przypadku: utraty pracy śmierci wypadku, który powoduje trwałe zmiany na zdrowiu
 
reklama
Żaden ginekolog który przyjmie na NFZ nie wystawi skierowania na badania.
Warto jest zastanowić się nad proawdzeniem ciąży w ramach narodowego funduszu zdrowia.
Ja 3 ciążę prowadziłam na NFZ .od tego są nasze podatki.
I wszystkie badania miałam za darmo.
Prócz połówkowego.


Od siebei mogę dać namiar na panią doktor z Rzeszowa, która prowadzi ciąże w ramach funduszu Link do: Ginekolog Rzeszów lekarz Kamila Chmiel - prywatnie i NFZ
 
Ostatnia edycja:
Do góry