reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki L3 a KP

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Witam opiszę od początku, po porodzie 1,5roku temu zaczęły mnie nękać migreny, rozwinęły się do tego stopnia że nie działają żadne leki bez recepty, dostałam od neurologa tabletki candesartan, są to leki na nadciśnienie ogólnie należących do leków l3. Dodam że karmie małego piersią w nocy, są noce ze nie obudzi się, ale są noce ze z dwa razy musi cyca dostać chociaż na chwilę , w dzień odstawiłam go calkowicie na noc również zasypia bez cyca ale w nocy jest mi trudno go odstawić, poprostu daje taki cyrk że nie daje rady go uspokoić a są to godziny nocne.. Myślę że jeszcze troszkę mi zajmie zanim odstawi się całkiem. I teraz do sedna są to leki l3,tyle co na necie znalazłam to pisze ze nie należy przy nich karmić wczesniak ów i dzieci do roku,nic nie pisze o starszych dzieciach czas półtrwania leków wynosi 9g, i teraz pytanie czy jest tu jakaś mama która również miała taka sytuację z innym lekiem?i jak sobie poradziła? Czy wystarczy brać leki dostatecznie wcześniej aby do nocy już nie miały stężenia w organizmie?, proszę o odpowiedź mamy tylko naprawdę które coś wiedzą na ten temat a nie typu spytaj lekarza
 
reklama
Rozwiązanie
Zamówiłam wczoraj ta konsultacje, jeszcze tego samego dnia bardzo fajnie i rzeczowo wyjaśniła mi wpływ leku na karmienie, przeliczając dawkę wagę dziecka i karmienie (u mnie tylko nocne), i jeżeli ktoś by szukał to można przyjmować sartany podczas kp bardzo mała ilość przenika do mleka matki, no i polecam ta Panią bardzo szybko i dokładnie objaśnia
A czy nie możesz wziąć lek na dzień? Z tego co wiem, to musisz sprawdzić, kiedy jest maksymalne stężenie leku w organiźmie i do tego momentu nie można karmić. Wiem, że jest jakaś blogerka, która za 90 PLN robi analizy leku.
Ja brałam lek l3 i przerwa miała być 6 godzin. Była krótsza. Ale to był jednorazowy lek. Teraz jestem na antybiotyku, a reszta leków l4 i ich nie biorę.
 
Tak chce zacząć właśnie leki brac ok godziny 5rano wtedy do nocy minie minimum 16godzin, i wszystko powinno zejść, mały w nocy z dwa razy na chwilę jest na cycu, a mogę spytać kto ustalił Ci przerwę 6godzin?bo na tym moim leku pisze ze t max wynosi 3/4godziny a t 1/2 wynosi 9godzin czyli żeby nie było w organizmie rozumiem że musi minąć 18godzin..
 
A czy wiesz może czy ta Pani dają dobra rzetelna odpowiedź? Bo wyceniła moje pytanie na 80zl i boję się odpowiedzi typu nie należy karmić, że nie ma badań dotyczących używania tych leków podczas kp, itd, bo ja o tym wiem i niewiele mi to da..
 
Wiem że w któryś dzień daje darmowe porady w fundacji promocji karmienia piersią (chyba telefoniczne).
Tak jest wiarygodna, prowadzi szkolenia dla lekarzy i innych specjalistów w temacie leków w trakcie laktacji.
Jeśli faktycznie nie będzie można kp to zawsze próbuje znaleźć alternatywne leki.
 
reklama
reklama
Zamówiłam wczoraj ta konsultacje, jeszcze tego samego dnia bardzo fajnie i rzeczowo wyjaśniła mi wpływ leku na karmienie, przeliczając dawkę wagę dziecka i karmienie (u mnie tylko nocne), i jeżeli ktoś by szukał to można przyjmować sartany podczas kp bardzo mała ilość przenika do mleka matki, no i polecam ta Panią bardzo szybko i dokładnie objaśnia
 
Rozwiązanie

Podobne tematy

Do góry