reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki, witaminy, suplementy itp

reklama
Ja podawałam tylko przez pierwszy rok życia, ale znam dzieci, które dostawały vigantol przez 3 lata. Myśle, że na ten temat powinien wypowiedzieć się pediatra dziecka - to on zaleca dawkowanie i długość podawania. Witamina D może być toksyczna już w ilości niewiele przewyższającej zalecaną dawkę dzienną dlatego nie powinno się jej podawać na własną rękę...
Pozdrawiam
mela
 
Tak jak Mela vit. D3 podawałam przez rok (takie dostałam zalecenia od pediatry).
Słyszałam, że w lato zmniejsza się jej dawkowanie ale najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Należy pamiętać, że zbyt długie podawanie tej witaminy może spowodować u dziecka tężyczkę.

Pozdrawiam
Agawa
 
hej ja podawalam po jednej kropli przez niecałe 8 miesięcy - pediatra stwierdził, że ciemiączko jest zarośnięte i nie trzeb adłużej dawać
 
Anonymous pisze:
hej ja podawalam po jednej kropli przez niecałe 8 miesięcy - pediatra stwierdził, że ciemiączko jest zarośnięte i nie trzeb adłużej dawać


Ja ostatnio czytałam,że dzieci w wieku 2-3 lat powinny pić wit.D dlatego,że w tym okresie są bardziej narażone na krzywicę.Ale najlepiej oczywiście konsultować się z pediatrą.
 
Szukam  dobrych witamin dla swojej córeczki.Do tej pory stosowałam Pikovit,mając nadzieję,że choć odrobinę poprawią jej apetyt,jednak nic z tego.Marsjanki też jej nie pasują.Pomóżcie dobrać mi dobry zestaw witamin dla mojego trzylatka niejadka.
 
reklama
Ja daje multi sanostol dla małej.
Zalecił mi to gastrolog, ze ponoć najlepszy.
Kinder biowital uczula niektóre dzieci, moja Nata to lekki alergik więc sanostol jest dla nas bezpieczniejszy
 
Do góry