reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prośba z interpretacja wyników

Dorota.991

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2022
Postów
21
Hejka . Robiłam badania kontrolne rocznego dziecka . Proszę o interpretację. Wychodzi na niedobór witaminy d3. Podaje synkowi witaminę w kroplach . Roczniakowi proponuje ryby , ale rzadko coś skubnie. Nie przepada . Czy to duży niedobór ? A kwasu foliowego za bardzo nie rozumiem … czy syn posiada wysoki poziom kwasu ?
BCBA2565-7CC7-4960-9760-E068A9229D1A.jpeg
 
reklama
Hejka . Robiłam badania kontrolne rocznego dziecka . Proszę o interpretację. Wychodzi na niedobór witaminy d3. Podaje synkowi witaminę w kroplach . Roczniakowi proponuje ryby , ale rzadko coś skubnie. Nie przepada . Czy to duży niedobór ? A kwasu foliowego za bardzo nie rozumiem … czy syn posiada wysoki poziom kwasu ? Zobacz załącznik 1607152
Tak, za wysoki poziom kwasu i za niski witaminy. Powinno być ponad 30.
Ryby raczej nie mają witaminy D3, bardzie kwasy omega.
D3 produkuje m.in. słońce :)
No i dlatego głównie w zimowych miesiącach trzeba suplementowac :)
 
Tak, za wysoki poziom kwasu i za niski witaminy. Powinno być ponad 30.
Ryby raczej nie mają witaminy D3, bardzie kwasy omega.
D3 produkuje m.in. słońce :)
No i dlatego głównie w zimowych miesiącach trzeba suplementowac :)
A czy za dizo tej witaminy ( kwasu foliowego ) może jakoś negatywnie wpłynąć na małego ?
 
Generalnie mój syn bardzo mało śpi :p czytam ze nadmiar kwasu powoduje bezsenność … czy to możliwe ? Czesro przyrządzam małemu babeczki , koktajle ze szpinaku . Bardzo lubi . A przecież szpinak = kwas foliowy
 
A czy za dizo tej witaminy ( kwasu foliowego ) może jakoś negatywnie wpłynąć na małego ?
A czemu robiłaś to badanie? Masz lekarza ewentualnie dietetyka, który oceni te wyniki? Czy syn je żywność witamizowana, np. mleko modyfikowane, kaszki dla niemowląt, płatki śniadaniowe? Czy dajesz kropelki albo zelki witaminowe? Jeśli tak, to może za dużo tam jest tego kwasu foliowego. Może jego organizm nie radzi sobie z jego przetwarzaniem. Poza tym witaminy z grupy B lubią "chodzić w parach", więc może tu ma nadmiar a jakiejś innej ma niedobór. Czy dziecko miało anemię, czy masz aktualne wyniki w kierunku anemii? Dużo pytań. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy taki poziom kwasu foliowego to źle, czy dobrze, czy nijak.

Co do witaminy d3, to myślę, że szybko podniesiecie poziom odpowiednią dawką leku i pilnowaniem, aby była przyjmowana z tluszczami. Skonsultuj to jednak z pediatra, żeby dziecku nie wyrządzić szkody za duża dawką.

Generalnie wszystko rozbija się o to, czy dziecko ma problemy zdrowotne, czy robisz te badania profilaktycznie bo np. przeczytałaś o nich w sieci.
 
A czemu robiłaś to badanie? Masz lekarza ewentualnie dietetyka, który oceni te wyniki? Czy syn je żywność witamizowana, np. mleko modyfikowane, kaszki dla niemowląt, płatki śniadaniowe? Czy dajesz kropelki albo zelki witaminowe? Jeśli tak, to może za dużo tam jest tego kwasu foliowego. Może jego organizm nie radzi sobie z jego przetwarzaniem. Poza tym witaminy z grupy B lubią "chodzić w parach", więc może tu ma nadmiar a jakiejś innej ma niedobór. Czy dziecko miało anemię, czy masz aktualne wyniki w kierunku anemii? Dużo pytań. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy taki poziom kwasu foliowego to źle, czy dobrze, czy nijak.

Co do witaminy d3, to myślę, że szybko podniesiecie poziom odpowiednią dawką leku i pilnowaniem, aby była przyjmowana z tluszczami. Skonsultuj to jednak z pediatra, żeby dziecku nie wyrządzić szkody za duża dawką.

Generalnie wszystko rozbija się o to, czy dziecko ma problemy zdrowotne, czy robisz te badania profilaktycznie bo np. przeczytałaś o nich w sieci.
Robie badania profilaktycznie :);)
 
Nigdy nie miał jeszcze badań … to nasze pierwsze :) chciałam sprawdzić czy wszystko jest okej , czy właśnie nie ma anemii . Dziecko jest na piersi i zaczęliśmy rozszerzanie diety z końcem 7 msc … czasem podajemy mu kasze .. różne … jaglana , manna ….
 
A czemu robiłaś to badanie? Masz lekarza ewentualnie dietetyka, który oceni te wyniki? Czy syn je żywność witamizowana, np. mleko modyfikowane, kaszki dla niemowląt, płatki śniadaniowe? Czy dajesz kropelki albo zelki witaminowe? Jeśli tak, to może za dużo tam jest tego kwasu foliowego. Może jego organizm nie radzi sobie z jego przetwarzaniem. Poza tym witaminy z grupy B lubią "chodzić w parach", więc może tu ma nadmiar a jakiejś innej ma niedobór. Czy dziecko miało anemię, czy masz aktualne wyniki w kierunku anemii? Dużo pytań. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy taki poziom kwasu foliowego to źle, czy dobrze, czy nijak.

Co do witaminy d3, to myślę, że szybko podniesiecie poziom odpowiednią dawką leku i pilnowaniem, aby była przyjmowana z tluszczami. Skonsultuj to jednak z pediatra, żeby dziecku nie wyrządzić szkody za duża dawką.

Generalnie wszystko rozbija się o to, czy dziecko ma problemy zdrowotne, czy robisz te badania profilaktycznie bo np. przeczytałaś o nich w sieci.
Witaminę b12 tez sprawdzałam . Syn ma 300 a widełki są między 197 a 770
 
reklama
Generalnie mój syn bardzo mało śpi :p czytam ze nadmiar kwasu powoduje bezsenność … czy to możliwe ? Czesro przyrządzam małemu babeczki , koktajle ze szpinaku . Bardzo lubi . A przecież szpinak = kwas foliowy
Bezsenność może też powodować niedobór innych witamin z grupy B. Bezsenność może też powodować podawanie witaminy d3 na noc. Niedobór magnezu, przestymulowanie, pasożyty, anemia, krzywa przegroda nosowa itd. itp. W zły wpływ szpinaku z diety niezbyt wierzę, nawet nie wiem, czy szpinak podnosi kwas foliowy we krwi badany przez lab, czy też od razu foliany ze szpinaku są przekształcane do innej formy, nie sprawdzanej przez laboratorium (kwestia do sprawdzenia w wiarygodnych źródłach).
 
Do góry