reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leukocyty

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2009
Postów
8
Mam pytanie. Co to znaczy na wyniku badań, że leukocty ++? Nie ma napisanego konkretnego wyniku, więc nie wiem czy to dobrze czy nie.:eek: Dajcie znać, czy mam się denerwować.
 
reklama
chodzi o mocz jak mniemam.
jest stan zapalny pytanie czy nerek czy pecherza czy cewki moczowej...powinien byc jeszcze wynik osadu moczu gdzie powinno byc napisane ile komorek, białych krwinek = leukocytow, jest w polu widzenia jesli na ++ to pewnie kolo 25-30 wpw. Fizjologicznie czyli tyle ile normy dopuszczaja to 1-2 wpw
A są bakterie ?? jaki jest odczyn moczu ? kwaśny, zasadowy czy obojętny ???
 
Nie mogę się odnaleźć w tych wynikach. Podaję jak jest napisane:
kolor moczy - słomkowy
przejrzystość moczu - lekko mętny
ciężar moczu - 1,010
pH moczu - 8,0
glukoza - (-)
związki ketonowe - (-)
białko - (-)
bilirubina - (-)
urobilinogen- prawidłowy
erytrocyty - (-)
leukocyty - ++
azotyny - (-)
Osad: nabłonki - płaskie-pojedyncze; okrągłe- dość liczne
leukocyty - dość liczne w polu widzenia
erytrocyty - świeże - pojedyncze
mineralne - fosforany bezpostaciowe - dość liczne

Chciałam zaznaczyć, że moja córka (7 m-cy) po urodzeniu przeszła zapalenie płuc i też miała problemy z leukocytami. Czy znowu będziemy musiały przez to przechodzić? Strasznie się boję. Czy może to mieć związek z tym, że mało przybiera na wadze?
 
Moja córka z powodu wady układu moczowego miała bardzo często wykonywane badania moczu ale nuszę przyznać że nie spotkałam się aby nie była określona ilość leukocytów w polu widzenia w osadzie moczu. Normą jest 0-4 wpw. W takim przypadku jak moja córka normą jest nawet 0-10 wpw. Powyżej normy jest to sygnał o stanie zapalnym w układzie moczowym a to powoduje konieczność wizyty u lekarza, wykonania posiewu moczu i leczenia
 
no niestety wynik nie jest dobry, mocz jest zasadowy, i do tego nabłonki okrągłe, jeśli to nie jest noworodek lub tez małe dziecko (do 1 roku zycia) to z tego co pamietam nie powinno ich byc, gdyz sa to nabłonki z głębszych "warstw" układu moczowego. Z wynikiem koniecznie trzeba isc do lekarza rodzinnego, pierwszego kontaktu, pediatry lub nefrologa.

na wadze moze mało przybierac z tytułu problemu z nerkami, ja do roku czasu nie miałam 7 kg, ale od urodzenia miałam kłopoty z układem moczowym jak sie potem okazało w wyniku refluksu nerkowego miałam ciagłe bakteryjne stany zapalne ukł. moczowego.
Ale z tego sie wychodzi, tylko bedziecie musieli uważać na wszelkie podziebienia pecherza itp.
p.S jedyne co możesz zrobic przed konsultacją z lekarzem to podawać witamine C żeby zakwasić mocz, nie pisza nic o bakteriach co jest dla mnie dziwne przy zasadowym moczu i tylu leukocytach, ale moze tak być, ze jeszcze nie narosły i jak bedziesz zwlekać z wizyta u lekarza to bakterie sie pojawią ponieważ maja ku temu sprzyjające warunki (pH=8=zasadowy mocz, porzadany kwasny np 5,0)
 
Ostatnia edycja:
Do góry