reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Liceum czy technikum?

Każdy ma swoje podejście do życia i oczekiwania wobec życia i pracy. Jeżeli przed przeczytaniem mojego wpisu nie czułaś się źle to nie powinnaś się tak zacząć czuć po przeczytaniu.
 
reklama
Ale ja nie pisałam że pracujący na kasie są gorsi tylko że wybierając technikum można mieć więcej możliwości. Przepraszam jeśli kogoś urazilam.
 
Ale ja nie pisałam że pracujący na kasie są gorsi tylko że wybierając technikum można mieć więcej możliwości. Przepraszam jeśli kogoś urazilam.
Sama jestem po liceum itd. i faktycznie lepiej iść do technikum. Bez problemu po gimnazjum dostałam się do Technikum Geodetycznego i na Dziennikarstwo, ale wybrałam liceum. Wiesz może po prostu dwuznacznie to zrozumiałam, z jednej strony kpina z osób pracujących w sklepie z drugiej strony mania wyższości nad innymi. Nie znam Cię, nie chcę Cię oceniać, ani sprzeczać. Każdej pracy są plusy i minusy, milionów się nie zarabia w naszym kraju. Wykształcenie nic nie gwarantuje, że będzie dobra praca, że będzie życie jak w Madrycie, w każdej chwili noga może się powinąć i wyższego stanowiska można zaliczyć konkretny upadek.
 
Ja z mężem, w naszym kraju, bez znajomości, dzięki wykształceniu, zagwarantowaliśmy sobie oboje pewną pracę za którą mamy dobre pieniądze. I nie chodzi o stanowisko a o pracę w ogóle. Przepraszam, ale nikt mi nie wmówi że się nie da. Łatwiej jest odpuścić i zwalić na argument że się nie da niż się postarać. Ale da się. Nie twierdzę że obie nasze prace są bez minusów czy lekka praca bo absolutnie nie, jest w nich wiele problemów czy trudności ale to jest to o czym wcześniej pisałam- taka specyfika powoduje satysfakcję z pracy, bo trzeba czasem kombinować czasem dotyczyć się, znaleźć sposób, znaleźć rozwiązanie, to jest twórcze, wymagające, stawiające jakąś poprzeczkę którą gdy się pokona jest satysfakcja więc ja lubię "problemy" w mojej pracy bardziej niż łatwe sytuacje i z tego co z mężem rozmawiam o jego pracy to widzę że jego też to "jara" gdy ma trudniejsze zadanie. I oboje bez znajomości fajnie zarabiamy, nie musimy się martwić.
 
No i chwała wam za to i gratuluję. Każdy robi tak żeby było dobrze i żeby mieć satysfakcję. Ja w chwili obecnej nie pracuję w ogóle, poświęcam się dziecku i ogólnie rodzinie, absolutnie nie narzekam na brak środków do życia.
 
Mamy taki rodzinny dylemat, właściwie to córka ma ale my ją wspieramy i chcemy coś doradzic ale sami dobrze nie wiemy co :( chodzi o wybór szkoły czy liceum czy technikum. Z jednej strony liceum chyba z zasady jest trochę lepszą szkołą, oczywiście zalezy jakie ale jednak kształci ogólnie jak nazwa wskazuje, ale z drugiej strony dobrze by było mieć zawód po skonczeniu szkoły i w razie jakby nie chciała albo nie mogła iść na studia żeby mogła już pracować. Córka jest zdolna, może nie przodowniczka z czerwonym paskiem ale radzi sobie i nie miała nigdy żadnych zagrozeń ani nic. Co byscie radzili? Jak się zapatrujecie na taki dylemat?

Podstawowym i w większości sytuacji obowiązkowym zasobem na rynku pracy jest posiadanie matury. Do egzaminu dojrzałości można podejść zarówno po technikum, jak i po liceum. Również po obu tych szkołach można kontynuować edukację na poziomie wyższym. Przewagą liceum jest bardziej wszechstronne wykształcenie, które daje szersze możliwości w wyborze studiów. Zwykle na lepszym poziomie są też języki obce, ale to już zależy od konkretnej placówki i nauczycieli. W kwestii pracy po szkole średniej rzeczywiście nie jest to czarno-białe. Absolwenci takiej szkoły mogą znaleźć zatrudnienie w wielu różnych sektorach, chociażby w turystyce czy handlu. Więcej na ten temat możesz poczytać na naszym blogu, być może nasz wpis o możliwościach znalezienia pracy po liceum trochę rozjaśni Ci sytuację: Link do: Liceum Kraków | III Prywatne LO.
 
reklama
Do góry