reklama
  1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

Zamknij powiadomienie

Liceum czy technikum?

Temat na forum 'Mamy nastolatków' rozpoczęty przez marzencia77, 9 Styczeń 2017.

1. annapurna07

annapurna07 Zaciekawiona BB

Jak wybierasz się na studia to lepsze będzie liceum a jeśli nie to technikum. Wiem to z własnego doświadczenia ale i moich znajomych.

• Nie lubię tego Nie lubię tego x 1
    • Lista
  2. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Uczęszczanie do technikum nie zamyka drogi na studia oczywiscie może byc problem z wybraniem kierunku ale dla chcacego nic trudnego.Moje dziecko chodzi do technikum geodezyjnego a po wybiera się na germanistykę także spokojnie.

3. reklama
  4. Liceum to zwykła kontynuacja gimnazjum.. Są same ogólnokształcące przedmioty. A po technikum ma się zawód. Radziłabym wybrać technikum.

5. Ja też byłam w technikum i o ile rozsądnie wybierzecie (tzn, zdecydujecie się na dobre technikum) to moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł!

6. Jeżeli dziecko wie co chce robić w życiu to może iść do technikum , mieć zawód a potem dalej w tym kierunku iść na studia. Jeżeli nie jest zdecydowane co chce robić dalej a wie że na studia i tak pójdzie to moze być LO.

7. gabigold

gabigold Zaciekawiona BB

Raczej technikum, teraz dobrze w zasadzie zarabiają tylko prawnicy - a i w tym zawodzie trzeba mieć koneksje i doświadczenie. LEkarze na państwówce zarabiają kiepskie pieniądze, informatykiem można być i bez studiów...

A jeśli chce się bardzo samorealizować, może to robić po pracy, lepiej moim zdaniem być dobrym i pracującym w zawodzie technologiem i po godzinach ćwiczyć grę na gitarze, niż iść do szkoły muzycznej i potem głodować.

8. Różnie może się potoczyć w życiu. Jeśli ktoś jest pewny, że chce iść na konkretne studia to lepiej pójść do liceum. Technika też są w porządku. Po skończeniu szkoły ma się zawód, a na studia też można pójść.

9. Jeśli córka wie, co chce w życiu robić to technikum - byle dobre, w którym przedmioty ogólne nie będą traktowane po macoszemu, bo tak młodej osobie może się jeszcze 10 razy odmienić :)

10. reklama
  11. Asteraki

Asteraki Fanka BB :)

Z perspektywy czasu uważam, że pójście do liceum było strata czasu, obecnie to jest kurs przygotowujący do matury + przechowalnia przed studiami. Chciałam pójść do technikum odzieżowego, dzisiaj bardzo żałuję, bo egzamin zawodowy przydałby mi się znacznie bardziej niż dyplom ukończonych studiów.

12. To zalezy w czym corka czuje sie dobra. Inne rzeczy rozwina sie u niej w liceum a inne w technikum.

Poleć forum