reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Pani.olga żeby nie było że mam zamiar ją straszyć nie praktykuję i nie zamierzam! Mowienie dziecku że jest nie grzeczne i mikolaj nie przyjdzie wydaje mi się jeszcze łagodną formą...gorsze są Panie straszące dzieci że ktoś przyjdzie i je zabierze albo że sprzeda cyganom jak będzie niegrzeczne serio serio byłam świadkiem....temat rzeka.
 
reklama
Pani.olga żeby nie było że mam zamiar ją straszyć nie praktykuję i nie zamierzam! Mowienie dziecku że jest nie grzeczne i mikolaj nie przyjdzie wydaje mi się jeszcze łagodną formą...gorsze są Panie straszące dzieci że ktoś przyjdzie i je zabierze albo że sprzeda cyganom jak będzie niegrzeczne serio serio byłam świadkiem....temat rzeka.

każdy ma swoje metody wychowawcze :) my z A. mamy wypracowane pewne punkty wspólne i nie chcemy stosować ani gróźb (jak nie zrobisz czegoś, to cośtam), ani też przekupstwa (jak zrobisz coś, to cośtam). zobaczymy jak wyjdzie w praniu (;
 
Pani.olga żeby nie było że mam zamiar ją straszyć nie praktykuję i nie zamierzam! Mowienie dziecku że jest nie grzeczne i mikolaj nie przyjdzie wydaje mi się jeszcze łagodną formą...gorsze są Panie straszące dzieci że ktoś przyjdzie i je zabierze albo że sprzeda cyganom jak będzie niegrzeczne serio serio byłam świadkiem....temat rzeka.
też tak myślę, to bardziej zachęta do bycia grzecznym a nie straszenie ;)
 
Hej hej heloł!!

Nati- ja przeechodziłam pare dni temu opryszczke, i niestety Pani w aptece powiedziała, że moge sobie kupic tylko maść cynkowa.. niestety po smarowaniu tym rozeszło mi się to prawie pod nos! Więc zasiegnełam po domowe sposoby- kaktus. Smarowanie aloesem, i zeszlo w dwa dni :))


U nas z prezentami jest tak, prawie wszystkie dzieci są od strony Tomka rodziny i tam kupuje się zabawki niestety z każdej okazji i najlepiej jak najdroższe.. Eh zakonczyłam dzisiaj temat mikołajkowy, wieczorem tylko zapakować a jutro rozdać.. Wywalczyłam że na mikołaja prezenty do 50 zł a pod choinke do 100zł gdzie to i tak dużo moim zdaniem wrr..
 
Hej hej heloł!!

Nati- ja przeechodziłam pare dni temu opryszczke, i niestety Pani w aptece powiedziała, że moge sobie kupic tylko maść cynkowa.. niestety po smarowaniu tym rozeszło mi się to prawie pod nos! Więc zasiegnełam po domowe sposoby- kaktus. Smarowanie aloesem, i zeszlo w dwa dni :))


U nas z prezentami jest tak, prawie wszystkie dzieci są od strony Tomka rodziny i tam kupuje się zabawki niestety z każdej okazji i najlepiej jak najdroższe.. Eh zakonczyłam dzisiaj temat mikołajkowy, wieczorem tylko zapakować a jutro rozdać.. Wywalczyłam że na mikołaja prezenty do 50 zł a pod choinke do 100zł gdzie to i tak dużo moim zdaniem wrr..

a te plasterki na opryszczkę Compeed? dla mnie to cud medycyny, ale nie wiem jak ze stosowaniem w ciąży, ja przed pierwszą ciążą brałam tabletki silne przeciw opryszczce i dłuuugo nie miałam i do tej pory cisza, a wywalało mnie tylko jak zmarzłam w nogi albo przegrzałam się na słońcu.


a ten zakres conowy to jakich koszmar jeśli chodzi o zabawki, a potem dzieciom odbija:( u nas pod choinke jest do 50 zł

ojjj trzeba by było do DKMS zgłosić, że w ciąży jestem , nie?
 
Ostatnia edycja:
Jeśli chodzi o kupowanie prezentów u mnie w rodzinie to uważam, że każdy kupuje za tyle ile go stać. My kupujemy tylko dzieciom z najbliższej rodziny tzn bratankowi i siostrzenicom, w sumie jest ich razem 7 dzieciaczków, trójka z nich to dzieci w wieku około 3 lat to kupiliśmy za około 30zł, a czterem starszym po około 20 zł. Myślę, że jak się poszuka to się znajdzie coś fajnego i taniego. Tym młodszym dziewczynkom kupiliśmy z kauflandu duże zestawy puzzli trefl z syrenką i konikiem ponny, a chłopczykowi betoniarę z biedronki, nawet dobrze zrobiona bo nie taka lekka. A czwórce dziewczyn starszych około 14-15 lat kupiliśmy zestawy sweet secret tam jest owocowe masło do ciała, peeling, olejek do kąpieli, ja osobiście dostałam coś takiego parę lat temu od szwagierki i świetne to było. Do tego dorzuci się po dobrej czekoladzie i prezenty super. Byłam na zakupach z moją przyjaciółką i ona kupiła dla swojej rodziny podobne zestawy także myślę, że to dobry pomysł był. Oprócz tych prezentów kupiliśmy dla rodziców - ojców sweter z pepco za 40 zl a mamom tez zestawy do kąpieli bardzo ładnie zapakowane o zapachu lawendowym - sa takie w sieci Rossmann. Myśle, że każdy z prezentów się ucieszy i nikt nie bedzie patrzy na to, że mogłybyć droższe bo wszyscy wiedzą, że mamy kredyt na mieszkanie wziety i spodziewamy się dziecka wiec z kasą nie jest lekko.
 
wydaje mi się że kiedyś prezenty bardziej sprawiały radość bo dostawano je od świeta, a teraz każdy wszystko ma, i stał się bardziej wymagający.. na moje to ma być symboliczny prezent by każdy czuł że o nim się pamięta.. małym dzieciom łatwiej jest kupić prezent niż dorosłym.. a większość młodych ludzi dorabia się więc nie będzie kupować kosztownych prezentów..
 
wydaje mi się że kiedyś prezenty bardziej sprawiały radość bo dostawano je od świeta, a teraz każdy wszystko ma, i stał się bardziej wymagający.. na moje to ma być symboliczny prezent by każdy czuł że o nim się pamięta.. małym dzieciom łatwiej jest kupić prezent niż dorosłym.. a większość młodych ludzi dorabia się więc nie będzie kupować kosztownych prezentów..
coś w tym prawdy jest, kiedyś człowiek cieszył się z czapki czy szalika, teraz nastolatek krzywo by spojrzał na matkę jak by czapkę dostał a nie tableta...
 
reklama
Do góry