reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Dzięki Aniek ;)

Chybra tka jak Aniek pisze, je tez kolzym, dicoflor i teraz bobotic. Troszke mocniejszy niz espumisan.

Ny małemu doczyszczam nosek, a mimo to czasem tak hmmm jakby harczy, ale gardłowo... wiec sie martwie, ze mu cos tam spłynęło czy cos. Lekarz ostatnio jak badał to, ze wszystko ok, wiec nie panikuje, ale to harczenoe jest okropne :)

U mnie tez stękanie, a cyrk głownie wieczorem. Ale to mega głośno. W dzien takie typowo bólowe grymasy na twarzy i bardziej jeczenie. Taki płacz z niemocy.
W nocy stękanie zaczyna sie po karmieniu o 3. Do tej pory zawsze była kupa ok 3. Wczoraj była później, dzis tez nie zrobił poki co.

Co do szczepien to wg książeczki w 2 miesiącu jest DTP i hib

Judith to ja tak miałam z młodym przedwczoraj-jeden dzien. W szpitalu darł sie duzo, po szpitalu duzo, ale przedwczoraj to nawet maz, ktory "nie przesadzaj, dzieci płaczą, to normalne, nie doszukuj sie, wszystkie tak placza" uznał, ze "Kuba był hardkorem tego dnia" ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Karuzela co tam mówił fizjoterapeuta? My wczoraj byliśmy u naszego i młoda pierwszy raz (!) Nie płakała na ćwiczeniach:-)

Nam też coś w nosie furczalo, wyciąglam jakieś pojedyncze gluty i śpimy od kilku dni z nawilżaczem. Lekarz powiedział że może tak charczec, żeby jej w ciągu dnia zakropic solą żeby nawilzyc sluzowke.

Ika moja lubi plakac więc my używamy smoka - broniłam się długo przed nim ale teraz jestem wdzięczna losowi że to mam bo przynajmniej mogę z domu wyjść:D

Ewella dzwoniłam do przychodni, właśnie nie muszę mieć:-) książeczka zdrowia wystarczy. Na szczęście bo nie widzi mi się jechać. Ale wyrobić wyrobie. Byłaś w Chorzowie w nfz? Szybko poszło?

Moja steka jak ma zrobić kupe a ostatnio wieczorami często placze. Wczoraj cały dzień fajnie spacerek - spala potem jazda autem do sklepu z mama - spala, potem fizjo &spacer &sklep- poza wizyta spala. To wieczorem narobiła płacz za cały dzień ale wraz z kupa przeszło. Teraz też obudziła się i wycisla kupę to się karmimy:-)

Aniek narazie nie musi mieć karty w przychodni do której idę a resztę chodzimy prywatnie więc i tak nie trzeba. Ale wyrobie w koncu kiedys. 24.09 - w mojej parafii są tylko w 4. niedzielę miesiaca. A wy kiedy ?



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie obudziło dziś stekanie o 6 a jak chciałam do niej wstać to spała [emoji6] coś tam poszło w pampera ale niewiele. W sumie i tak musiałam wstać bo jadę dziś do hematologa i zabieram ssaka ze sobą. Na szczęście jedzie też moja mama z nami. Mam nadzieję że szybko pójdzie a Maja wiochy nie narobi.
My i chrzcinach jeszcze nie myśleliśmy tak konkretnie. Musimy ogarnąć najpierw odbiór domu.
U nas czyszczeniem noska zajmuje się tatuś, ja nie mam tyle siły w płucach.
Ola, pierwszy miesiąc za wami, to teraz pójdzie już z górki [emoji6] A za dwa zapomnisz, co to płacz. Mam nadzieję [emoji8]

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniek na miejscu karty wyrabiaja.

Pumelova nie w Chorzowie, u nas w Tychach jest NFZ i już mam wszystkie karty :)

U nas noc ciężka Iga cały czas się krecila, płakała teraz też już od 6 jest płacz...
 
Ja tez mojemu wpuszczam wode morska czy inne takie. Ale to furvzenie jest straszne! ZwlSzcza to gardłowe.

Ojjj Ika ja tez mam nadzieje, ze zapomne co to płacz... ;)

Czy Wasze dzieci tez czesto otwierają buzie? Nie z głodu ani nic tylko tak po prostu otwierają yak dziwnie :D nie wiem czy to normalne ;p nigdy nie miałam do czynienia z noworodkiem ;D

Słuchajcie on nie moze zrobic kupy. Tzn robi raz dziennie taka normalna ale sie bardzo z tył meczy. Czy to moge nazwać zatwardzenie czy co to jesy? Moze mleko mu nie odpowiada?




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witajcie dziewczyny

Niestety ciezko mi byc bardziej aktywnej na grupie..
Staram sie was podczytywac..ale niezawsze mam czas..albo zasypiam z telefonem w rece..

Mam nadzieje ze u kazdej z was w miare spokojnie i ze powoli kazda ogarnia sytuacje.. ;)

Sara wczoraj skonczyla 3tyg..ale ten czas leci..
Dzisiejszą noc przespala prawie całą, o 20.30 zasnela przy cycusiu a wybudzalam ją o 5 na cycusia..Nie wiem czy to dobrze..Co wy uwazacie? Mi sie wydaje ze Chyba za dlugi odstemp czasu miedzy jednym a drugim karmieniem..zobaczymy jaka bedzie kolejna noc..

My powoli sobie rodzimy..ale kazdy wolny czas poswiecam albo synkowi albo zeby ogarnąc..
Syn moj potrzebuje teraz duzo wiecej uwagi..Jest zazdrosny..czasem placzliwy..Mowi wtedy ze nikt nie ma dla niego czasu I sie nim niezajmuje..serce peka..starm sie mu tlumaczyc ze takie niemowle potrzebuje znacznie wiecej naszej uwagi..ale ze to z czasem minie..Zapewniam go ze go kocham..ale co jakis czas wkrada sie gorszy nastroj i wtedy jest nieszczesliwy i poplakuje..Niedziwie sie mu bo przed narodzinami Sary byl tylko on I ja..sporo czasu tylko we dwoje..Czasem mi z tym ciezko ze niemoge tego pogodzic..Uplynie troche czasu I sie przyzwyczai..mam nadzieje..

Waga mi kompletnie nie spada..zamiast trzymac diete to pochlaniam wszystko..Nie moge sie opamietac.. :/

Zycze wszystkim jak I kazdej z osobna milego dnia

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karuzela - mozliwe że córeczka straciła po prostu poczucie ze jest jedyna i tak odreagowuje. Koleżanki syn tez sie momentalnie zmienil jak sie brat urodzil.
Nasza ma 4.5 roku i jest bardzo wrazliwa wiec od ciazy juz ja nastawialismy a jak sie urodzil Szymon to staram się po równo rozdzielac calusy. Poza tym dostala "prezent od braciszka" właśnie po to zeby nie czuc sie odrzucona. No i na razie daje sobie rade z emocjami choc wczoraj stwierdziła, ze "trudne jest zycie z dzidziusiem" bo czasem ryczy [emoji3][emoji16][emoji23]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas też był stekajacy poranek. Zauważyłam że czasem chodzi o kupę i wtedy cyc najlepszy A czasem po prostu musi sobie porządnie odbić mimo że jadła już jakiś czas wcześniej. Powoli zaczynam rozumieć swoje dziecko [emoji16]
Byłyśmy w niedzielę na urodzinach chrzesniaka mojego. Ale on ma już 8 lat i zakochał się w siostrzyczce [emoji4]
Czy tylko ja nie używam smoczka? Jakoś nie czuje takiej potrzeby. Maja mało płacze, bardziej jeczy i steka. Jedynie na sesji miała gorąco przez chwilę w buzi.
Spokojnego dnia wszystkim [emoji8]

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
My tez nie używamy smoczka [emoji4] Szymon go w ogóle nawet nie kuma. Ale polozne w szpitalu mówiły ze smoczek generalnie powinien być nie wcześniej niż id 6 tygodnia bo laska w szpitalu od razu po urodzeniu podawała. Ale jej synek ssal go a moj nie chce nawet teraz.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
my dzis 4 tygodnie :) myślałam że może będzie lepiej... ale najlepiej mama noś mnie na rękach :( zastanawiam się nad chustą bo nie daję rady go nosić... a i w czoraj w końcu pępek nam oddpadł :) raczej mąż go ukręcił :)

co do starszych dzieci to mój też coś próbuje się popisać ;) ale my mu cały czas mówimy że nim tez tak się zajmowaliśmy a nawet więcej bo był sam :) i daje radę jak na razie... ale chodzi do przedszkola a od soboty jedzie na tydzień do babci więc nie siedzi cały czas z nami :) zobaczymy pod koniec miesiąca jak będzie z nami ponad tydzień...

paninka87 jak Twoje dziewczyny dają radę na wyjeździe ?

piszcie dziewczy coś bo nie mam co czytać nad ranem przy karmieniu ;)

miłego dnia :)
 
reklama
Myślałam ze starsze dzieci już nie odczuwają takiej zazdrości a jednak...
Była u nas właśnie Pani , tutaj to się nazywa health visitor, nie wiem czy ktoś taki w pl jest hmm Emilka ma jednak 48cm, my ją źle zmierzylismy, no i dalej waży 2600, nic sie waga nie rusza.No ale powiedziała że ogólnie z nią wszystko ok,nie ma żadnych problemów zdrowotnych i żeby się nie martwić bo zacznie przybierać.Powiedziała że dobrze że ją dokarmiam po podaniu piersi, ale że wkrótce ten pokarm będzie lepszy.

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry