reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Dziewczyny, tak piszecie o tych smoczkach i dużo moich znajomych/członków rodziny mi je poleca ale ja się naczytałam że nie zaleca się stosowania smoczka w pierwszym miesiącu a według niektórych źródeł w pierwszych dwóch miesiącach bo może to zaburzać laktację. I boje się tego smoczka użyć. Mąż też jest przeciwny chociaż ma przechlapane jak musi zostać z Małym sam a ten zaczyna marudzić. Boje się że Mikel będzie wtedy za mało jadł i że nie będzie przybierał tak jak powinien. Wiem, że u Was wszystko poszło ok ale ja się boje i już 😜 zobaczymy jak długo jeszcze wytrzymam.

@Hania będzie mamą ale szczęście z tymi przespanymi nickami! A Oliwka śpi w swoim łóżeczku czy z Wami?

Ja wczoraj miałam tragiczny dzień. Gorączka 39,3 i prawie cała poprzednia noc nieprzespana. To chyba było zapalenie piersi... Ale dziś już dużo lepiej, bez gorączki, i ostatnia nocka dużo lepiej przespana chociaż muszę mieć synka ciągle albo na sobie albo obok w naszym łóżku bo jak go przekładam do dostawki to się budzi i znowu w płacz że głodny...
 
@Martitta88 u mnie tez było zapalenie piersi, stary sposób okazał się najlepszy 😁 liście kapusty, widelcem pojeździłam po liściu żeby puścił soki i na piersi- wycięłam sobie dziurki na sutki 😂
I wyciągnęły mi to gorąco, po ok godzinie te liście były tak gorące jak bym je ugotowała, a cycki za to już niebo lepiej 😃 w pierwszym tygodniu miałam

No ja właśnie tez do tych smoczków mam takie obawy, sama nie wiem- my w sobotę miesiąc, do tego czasu i tak się wstrzymujemy bo te smoczki co mam to mały i tak nie akceptuje. Zobaczymy, najwyżej jak będziemy przyciśnięci do ściany to spróbujemy 😁

My też śpimy razem jeszcze, taki maluszek mocno potrzebuje czuć mamę, wtedy czuje się bezpiecznie, w ciągu dnia wkładamy do łóżeczka ale wtedy najkrócej śpi i jak się budzi to straszny płacz. Zobaczymy jak długo będziemy razem spać, myśle że jak te przerwy w karmieniu będą dłuższe bo na razie pobudka co 1,5-2 h nadal w nocy 😃
 
Dziewczyny, tak piszecie o tych smoczkach i dużo moich znajomych/członków rodziny mi je poleca ale ja się naczytałam że nie zaleca się stosowania smoczka w pierwszym miesiącu a według niektórych źródeł w pierwszych dwóch miesiącach bo może to zaburzać laktację. I boje się tego smoczka użyć. Mąż też jest przeciwny chociaż ma przechlapane jak musi zostać z Małym sam a ten zaczyna marudzić. Boje się że Mikel będzie wtedy za mało jadł i że nie będzie przybierał tak jak powinien. Wiem, że u Was wszystko poszło ok ale ja się boje i już 😜 zobaczymy jak długo jeszcze wytrzymam.

@Hania będzie mamą ale szczęście z tymi przespanymi nickami! A Oliwka śpi w swoim łóżeczku czy z Wami?

Ja wczoraj miałam tragiczny dzień. Gorączka 39,3 i prawie cała poprzednia noc nieprzespana. To chyba było zapalenie piersi... Ale dziś już dużo lepiej, bez gorączki, i ostatnia nocka dużo lepiej przespana chociaż muszę mieć synka ciągle albo na sobie albo obok w naszym łóżku bo jak go przekładam do dostawki to się budzi i znowu w płacz że głodny...
Hello Martitta.
Masz absolutną racje. Ja tez wychodziłam z identycznego założenia i głupotą bylo dla mnie podać smoczek w 2 dobie życia. Tak jak pisałam okazalo sie ze niepotrzebnie. Moja mala przybiera bardzo szybko na Wadze, np w 5 dni 2 tyg przyrost i nie mamy problemów z laktacja. Dzięki temu ze mam treściwy pokarm nie musze wybudzać jej w nocy co 3h tylko daje jej pospac tyle ile chce.

Oliwka śpi w łóżeczku przystawnym, tak dla bezpieczeństwa bo ma sensor oddechu, no i wlasnie nie chcieliśmy zrobic z niej przylepki, bo miala zskusy juz w szpitalu, caly czas przy cycu. Wtedy wlasnie dalam je smoka na odklejenie się ode mnie bo pogryziona bylam.

W łóżku niezmiennie spi z nami chihuahua💁‍♀️🐕
 
reklama
Do góry