reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Dziewczyny, czy któraś miała problem z hemoglobiną? Ja mimo suplementacji nie mogę jej odbudować. Czy możecie polecić żelazo o dobrej wchłanialności które nie powoduje zaparć?

Pozdrawiam 💕
Ja wam mogę polecić zrobienie zakwasu z buraków czerwonych... I picie pół szklanki rano ❤️a i na barszczyk się przyda.
Wyniki idealne a i z zaparciami nie ma problemu... Koleżanka z dużej anemii wyszła dzięki temu. Przepisów jest od groma na necie, poczytajcie o właściwościach może kogoś skusi :)

Edit: suplementów farmakologicznych nie polecę bo się nie znam, Oprócz witamin ciążowych nic więcej nie stosuje 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Ja wam mogę polecić zrobienie zakwasu z buraków czerwonych... I picie pół szklanki rano ❤️a i na barszczyk się przyda.
Wyniki idealne a i z zaparciami nie ma problemu... Koleżanka z dużej anemii wyszła dzięki temu. Przepisów jest od groma na necie, poczytajcie o właściwościach może kogoś skusi :)

Edit: suplementów farmakologicznych nie polecę bo się nie znam, Oprócz witamin ciążowych nic więcej nie stosuje 🤷🏻‍♀️
No tak, buraki zapomniałam o burakach. Buraki liofilizowane muszę się zaopatrzyć. Obczaję ten zakwas i sporobuję
 
A suplementujesz dodatkowo wit b6 i b12? Bo może wcale to nie jest już problem z żelazem, tylko z niedoborem tych witamin.
Och dziewczyny z tą suplementacją. Lekarz mi zakazał to i tak brałam Mama DHA, teraz odstawiłam bo biorę Biofer z kwasem foliowym i Aspargin. Jutro będę gadać w tej sprawie. Nalegałam żeby brać ten Fertilcare co brałam przed ciąża i miałam wyniki po nim jak nigdy w życiu! to w trakcie mi nie pozwolił. Nie tylko on bo ten pierwszy lekarz co mnie porzucił, lekarz z luxmedu z którym miałam raz kontakt no i obecny prowadzący. Takie dzisiaj chyba mają wytyczne Ci lekarze - nie suplementowac, lub tylko minimalnie. Więc ja już nie wiem..☹️
 
Och dziewczyny z tą suplementacją. Lekarz mi zakazał to i tak brałam Mama DHA, teraz odstawiłam bo biorę Biofer z kwasem foliowym i Aspargin. Jutro będę gadać w tej sprawie. Nalegałam żeby brać ten Fertilcare co brałam przed ciąża i miałam wyniki po nim jak nigdy w życiu! to w trakcie mi nie pozwolił. Nie tylko on bo ten pierwszy lekarz co mnie porzucił, lekarz z luxmedu z którym miałam raz kontakt no i obecny prowadzący. Takie dzisiaj chyba mają wytyczne Ci lekarze - nie suplementowac, lub tylko minimalnie. Więc ja już nie wiem..☹️
Dlaczego ci zakazał mama dha?(premium plus) 😱 Ja właśnie to biorę tyle że mój nic nie mówił że są jakies złe itd...
 
Och dziewczyny z tą suplementacją. Lekarz mi zakazał to i tak brałam Mama DHA, teraz odstawiłam bo biorę Biofer z kwasem foliowym i Aspargin. Jutro będę gadać w tej sprawie. Nalegałam żeby brać ten Fertilcare co brałam przed ciąża i miałam wyniki po nim jak nigdy w życiu! to w trakcie mi nie pozwolił. Nie tylko on bo ten pierwszy lekarz co mnie porzucił, lekarz z luxmedu z którym miałam raz kontakt no i obecny prowadzący. Takie dzisiaj chyba mają wytyczne Ci lekarze - nie suplementowac, lub tylko minimalnie. Więc ja już nie wiem..☹️
Hmmm, oczywiście, ze nie można przesadzać, ale musiałabyś być alfą i omegą, żeby złożyć sobie to wszystko w diecie. I być wytrwałą w gotowaniu i spożywaniu posiłków.
Mój lekarz zaleca suplementację, chyba jest świadomy jak to może wyglądać, No ale każdy ma jakiś swój punkt widzenia. Dodam, ze to jest bardzo dobry lekarz.
Z ciekawostek jestem wege, więc u mnie mięsa zero, żelaza przyjmuje tyle co w pregna plus jest + te witaminy z grupy B i hemoglobina jest naprawdę (jak to położna powiedziała) do pozazdroszczenia.
 
Hej dziewczyny po weekendzie i dniu dziecka😁Wszystkim Waszym maluszkom buziaki w pępusio od cioci Hani z tej okazji 😁😘
U mnie dużo latania ale fotelik kupiony 👍
Jeszcze tylko baza, laktator, szumiś i jesteśmy ready 💁‍♀️ Odwiedziliśmy w sobotę sklep Pati i Maks i wydaliśmy morze pieniędzy. Mój mąż oszalal na punkcie wyrobów z bambusa dla Małej więc rachunek przy kasie 🙈
No nic, wanienka,materacyk, ręczniczki i pluszowy króliczek czekają. No i gumowa kaczuszka do kąpieli 🙈 Mój mąż bardzo na nią nalegał 😉

Dziewczyny, czy któraś miała problem z hemoglobiną? Ja mimo suplementacji nie mogę jej odbudować. Czy możecie polecić żelazo o dobrej wchłanialności które nie powoduje zaparć?

Pozdrawiam 💕

kiedyś miałam Lekka anemię (oddaje krew)
I lekarz przepisał mi sorbifer. Nie miałam po nim żadnych dolegliwości a zelazo ładnie wróciło do normy. Sama tez czasem sobie brałam Jako suplementację dopóki miałam. Teraz jak spadła mi hemoglobina to tez je brałam ale jak skończyłam to lekarz kazał mi brać szelazo sr 2x1 kiedy podskoczyła mi do 12,01 to już kazał brać raz dziennie. Tez nie mam po nim dolegliwości. Teraz na wizytę już nie kazał Mi robić Krwi
 
Mój gin standardowo na lajcie kazał sobie coś tam z apteki kupić dla ciężąrówek:p Najpierw miałam pregne, potem zmieniłam na mama dha, ale wielkość tych kapsuł mnie od nich odstraszyła i wróciłam do pregny. Wyniki miałam zawsze ok do ostatniej wizyty, ale położna mi powiedziała, że to tak większości ta hemoglobina po 30 tyg leci i kazała jeść więcej sałaty, wątróbki i oczywiście buraki pod każdą postacią, najlepiej w soku. Podobno z jabłkiem jest bardziej do wypicia. Piła któraś i może się podzielić wrażeniami smakowymi? Ja się przyznam bez bicia póki co nie posłuchałam.
 
reklama
Mój gin standardowo na lajcie kazał sobie coś tam z apteki kupić dla ciężąrówek:p Najpierw miałam pregne, potem zmieniłam na mama dha, ale wielkość tych kapsuł mnie od nich odstraszyła i wróciłam do pregny. Wyniki miałam zawsze ok do ostatniej wizyty, ale położna mi powiedziała, że to tak większości ta hemoglobina po 30 tyg leci i kazała jeść więcej sałaty, wątróbki i oczywiście buraki pod każdą postacią, najlepiej w soku. Podobno z jabłkiem jest bardziej do wypicia. Piła któraś i może się podzielić wrażeniami smakowymi? Ja się przyznam bez bicia póki co nie posłuchałam.
pieczone buraki są bardzo dobre
 
Do góry