reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

A ja mam mega problem. Chyba nie bede miala badania usg tego miedzy 11 a 14tc. Polozna moze mnie przyjac dopiero w polowie stycznia, kiedy bede miedzy 13 a 14 tc a to ina ma dopiero skierowac m ie na badania usg. Kiedy zapytalam w przychodni co mam zrobic w rakim przypadku- oni nie wiedza. Moj polski ginekolog ma tak slaby stary sprzet ze nie ma szans zeby on cokolwiek szczegolowego tam zobaczyl [emoji24] przestraszylam sie strasznie.
Takie badanie możesz "od ręki" zrobić w każdej prywatnej klinice np. Gyncentrum. Jego koszt to ok. 250 zł, więc nie jest źle, a będziesz spokojna, i tam na pewno mają sprzęt wysokiej jakości.
 
reklama
Takie badanie możesz "od ręki" zrobić w każdej prywatnej klinice np. Gyncentrum. Jego koszt to ok. 250 zł, więc nie jest źle, a będziesz spokojna, i tam na pewno mają sprzęt wysokiej jakości.
Mieszkam w uk, nie mam takiej mozliwosci. Tutaj tylko do poloznej i ona wysyla mail do szpitala zeby umowic wizyte.
 
Mieszkam w uk, nie mam takiej mozliwosci. Tutaj tylko do poloznej i ona wysyla mail do szpitala zeby umowic wizyte.
Jeżeli będziesz między 13, a 14 tygodniem, i to skierowanie dostaniesz szybko, to powinnaś się jeszcze zmieścić w terminie. Mój pl ginekolog kazał zgłosić mi się w 14t., co mnie zaniepokoiło, ale on szczerze mówiąc wyglądał na przekonanego. W czwartek umówiłam się na dodatkową wizytę, aby to sprawdzić. Niemniej, podczas ostatniej wizyty w 12t. Maluszek miał 5,4 cm, więc też warto pamiętać, że tutaj ważniejszy jest wzrost, niż "książkowe" tygodnie :)
 
Ja urodzilam pierwsze dziecko majac 23 lata, teraz mam 25.
Szczerze bardzo chcialam dziecka w mlodym wieku, ile mialam sie wyszalec to sie wyszalalam i czuje sie spelniona.
Mamy ustatkowana sytuacje.
Wychodzimy z mezem z zalozenia, ze dzieci podrosna a my bedziemy sie tez mogli skupic na sobie, korzystac z zycia - majac duzo wieksze mozliwosci niz majac 20lat, a dodatkowo ustabilizowane zycie rodzinne.
Wiem, ze medycyna sie rozwija i wszystko idzie do przodu, ale niestety biologi nie da sie w zaden sposob oszukac. Ja jestem na nie ciazy w wieku 40+, ale rozne sa sytuacje i naprawde nikogo nie oceniam czy nie patrze na to jakos negatywnie. Po prostu kazdy decyduje o sobie, nie zawsze tez mamy wybor i mozliwosc posiadania dziecka wczesniej.
Obserwujac mamy przed 40 widze, ze to juz nie takie kolorowe jak po 20. Mam w rodzinie kobiety ktore pierwsze dziecko urodzily po 20 a drugie przed 40 i same mowia, ze to niebo a ziemia. Pomimo doswiadczenia, wiekszej madrosci itp. jednak lepiej wspominaja ta pierwsza ciaze
Ja mam właśnie takie samo podejście, będę miała 21 lat jak urodzę teraz pierwsze dziecko. Co prawda planowaliśmy się „dobrze postarać” za 2 lata, ale zdarzały nam się chwile zapomnienia teraz tez bo jesteśmy zdania, że jeśli jesteśmy w stanie utrzymać rodzinę to lepiej szybciej niż później tym bardziej że z nas raczej typy domatorów, imprez nie lubimy i ani razu w życiu na baletach nie byliśmy, bardziej pchaliśmy się w role niań do dzieci jak ktoś chciał isc. Niedawno zajęłam się stylizacja rzęs i teraz prościej mi będzie zrobić przerwę w tym niż jakbym robiła to kilka lat i miała od groma klientek i zawsze nie byłby ten dobry czas na dziecko.
 
Ja już jestem po wizycie. Wszystko w najlepszym porządku :) Dzidziuś ma prawie 5,5 cm, serduszko mocno bije, wszystko jest na swoim miejscu :)
Dostałam kolejny pakiet badań do wykonania i kończę przygodę z duphastonem.
Natomiast mam przełożone badania prenatalne na ten piątek. Lekarka stwierdziła, że rozmiar dziecka będzie teraz idealny do przeprowadzenia badania. I nawet się cieszę. Przed świętami będę już po wszystkich badaniach na ten rok :)

@tylia - zapytałam lekarkę czy badanie można przeprowadzać w 14 tygodniu. Powiedziała, że chodzi przede wszystkim o rozmiar dziecka, nie sam wiek ciąży. Jeśli dziecko będzie większe niż powinno, to danych nie da się wprowadzić do programu, który oblicza "ryzyko" (po prostu ich nie przyjmie). Dlatego po pewnym terminie typowych badań prenatalnych nie da się już zrobić.
 
@tylia - zapytałam lekarkę czy badanie można przeprowadzać w 14 tygodniu. Powiedziała, że chodzi przede wszystkim o rozmiar dziecka, nie sam wiek ciąży. Jeśli dziecko będzie większe niż powinno, to danych nie da się wprowadzić do programu, który oblicza "ryzyko" (po prostu ich nie przyjmie). Dlatego po pewnym terminie typowych badań prenatalnych nie da się już zrobić.

Dziękuję, że zapytałaś. Tym bardziej czuję, że dobrze zrobiłam z tą czwartkową wizytą, bo może to być ostatni moment.

Cieszę się, że z Twoim Maleństwem wszystko w porządku, to bardzo dobra wiadomość <3
 
A ja mam mega problem. Chyba nie bede miala badania usg tego miedzy 11 a 14tc. Polozna moze mnie przyjac dopiero w polowie stycznia, kiedy bede miedzy 13 a 14 tc a to ina ma dopiero skierowac m ie na badania usg. Kiedy zapytalam w przychodni co mam zrobic w rakim przypadku- oni nie wiedza. Moj polski ginekolog ma tak slaby stary sprzet ze nie ma szans zeby on cokolwiek szczegolowego tam zobaczyl [emoji24] przestraszylam sie strasznie.
A miałaś mieć prenatalne czy jak? Ja w 13+0 będę miała u swojego ginekologa, normalne usg i ze względu na poprzednią stratę prenatalne zrobią mi w 20 Tc, więc może to nie jest takie mocno ważne w którym tygodniu..
 
A miałaś mieć prenatalne czy jak? Ja w 13+0 będę miała u swojego ginekologa, normalne usg i ze względu na poprzednią stratę prenatalne zrobią mi w 20 Tc, więc może to nie jest takie mocno ważne w którym tygodniu..
To o czym piszesz to badanie połówkowe. Podobno najważniejsze w całej ciąży. Więc każda będzie takie miała (albo powinna przynajmniej mieć). W I trymestrze jeżeli ktoś nie chce robić oceny ryzyka wad płodu to faktycznie nie ma to znaczenia czy to będzie 11 czy skończony 14tc czy jakiś inny tydzień.
 
reklama
To o czym piszesz to badanie połówkowe. Podobno najważniejsze w całej ciąży. Więc każda będzie takie miała (albo powinna przynajmniej mieć). W I trymestrze jeżeli ktoś nie chce robić oceny ryzyka wad płodu to faktycznie nie ma to znaczenia czy to będzie 11 czy skończony 14tc czy jakiś inny tydzień.
A widzisz to może i tak :)
U nas jest po prostu tak, że 12-14 tc lekarz robi dokładniejsze badanie, wszystko sprawdza zamiast prenatalnych. W 20tc też nie wszyscy mają skierowanie na jakieś konktetniejsze badania.
 
Do góry