reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

ja w ramach słodyczy robię np galaretkę z owocami, może trochę da się Twój apetyt oszukać, ja na diecie z niskiem indeksem glikemicznym jestem od 3 lat, bo mam problem z insuliną i naprawdę da się z tym wytrzymać, trzeba tylko kilku zasad przestrzegać, choć zmiany przy naszych zachciankach nie są proste :)
P.S. ja prawie nie mam brzucha, już nawet mnie to wkurza, rano to wogóle nie widać, że w ciąży jestem, po południu trochę się zaokrągla ten brzuszek, ale też nie jakoś bardzo
Ja wiem ze musze poprawić zywienie bo sie rozbestwilam w tej ciazy ;) a z drugiej strony obiektywnie patrząc naprawdę nie jem źle. . W każdym razie zastanawiam się czy diabetolog się nie walnął, bo na wizycie mówił ze wyniki po 1 godz. po glukozie (w tescie obciazenia)mają być poniżej 180j.a mi zapisał, że 1 godz. po posiłku mam mieć mniej niż 140 I zachodze w główe czy zrobił to świadomie czy się pomylił...
 
reklama
Ja wiem ze musze poprawić zywienie bo sie rozbestwilam w tej ciazy ;) a z drugiej strony obiektywnie patrząc naprawdę nie jem źle. . W każdym razie zastanawiam się czy diabetolog się nie walnął, bo na wizycie mówił ze wyniki po 1 godz. po glukozie (w tescie obciazenia)mają być poniżej 180j.a mi zapisał, że 1 godz. po posiłku mam mieć mniej niż 140 I zachodze w główe czy zrobił to świadomie czy się pomylił...
te normy ciążowe są trochę inne niż normalne i nie pamiętam ile powinny wynosić, ale lepiej dmuchać na zimne, w naszej diecie ciężko mówić o niskim poziomie cukru generalnie, bo on jest we wszystkim, więc jak trochę się ograniczysz to zobaczysz czy lepiej Ci wyjdą
 
Powiem Ci ze zachodze w główe dlaczego to takie ważne skoro złe wyniki mam po 1 godz tylko. Dzisiaj pomiary są ok. Pytałam lekarza jakie konsekwencje niesie za sobą cukrzyca ciążowa, on jedynie powiedział, że dzidziuś może być pulchniutki. Nie rozumiem juz nic z tego. A jak na złość jak wiem ze nie mogę, to marzą mi się słodycze 😎😍
Co do magnezu, gin wspomniał tez o 3 razy dziennie magnezu b6 (nawet po 2 tabletki) jeśli brzuch się stawia.
Ja nie jestem w temacie cukrzycy ekspertem bo to dla mnie też nowość ale wiem, że jeden pomia
Powiem Ci ze zachodze w główe dlaczego to takie ważne skoro złe wyniki mam po 1 godz tylko. Dzisiaj pomiary są ok. Pytałam lekarza jakie konsekwencje niesie za sobą cukrzyca ciążowa, on jedynie powiedział, że dzidziuś może być pulchniutki. Nie rozumiem juz nic z tego. A jak na złość jak wiem ze nie mogę, to marzą mi się słodycze 😎😍
Co do magnezu, gin wspomniał tez o 3 razy dziennie magne b6 (nawet po 2 tabletki) jeśli brzuch się stawia.
P. S mój brzuch jest ogromny 💙
Jeden zły pomiar w krzywej kwalifikują do cukrzycy ciążowej lub własnie każą obserwować glukometrami. Tak najlepiej dieta z niskim indeksem. Ta dieta to przeważnie bardzo dużo warzyw do każdego posiłku trzeba odpowiednio łączyć węglowodany białka i tłuszcze. Zresztą sama zobaczysz po czym cukier ci skacze na pomiarach z glukometra.
 
Ja wiem ze musze poprawić zywienie bo sie rozbestwilam w tej ciazy ;) a z drugiej strony obiektywnie patrząc naprawdę nie jem źle. . W każdym razie zastanawiam się czy diabetolog się nie walnął, bo na wizycie mówił ze wyniki po 1 godz. po glukozie (w tescie obciazenia)mają być poniżej 180j.a mi zapisał, że 1 godz. po posiłku mam mieć mniej niż 140 I zachodze w główe czy zrobił to świadomie czy się pomylił...
Na glukometrze po jednej godzinie od pierwszego gryza jedzenia pomiar nie powinien być większy niż 140 ale mi moja diabetolog mówiła że najlepiej jak jest do 120. A nadczo nie więcej niż 90.
 
Ja wiem ze musze poprawić zywienie bo sie rozbestwilam w tej ciazy ;) a z drugiej strony obiektywnie patrząc naprawdę nie jem źle. . W każdym razie zastanawiam się czy diabetolog się nie walnął, bo na wizycie mówił ze wyniki po 1 godz. po glukozie (w tescie obciazenia)mają być poniżej 180j.a mi zapisał, że 1 godz. po posiłku mam mieć mniej niż 140 I zachodze w główe czy zrobił to świadomie czy się pomylił...
Godzinę po wypiciu glukozy powinno być do 180, po normalnym posiłku do 140.
 
Hejka dziewczyny, 24 tydzień, jestem po wizycie u nowego lekarza. Jest super. Czuję się "zaopiekowana" 😉. Mamy 750g, ciąża na medal, łożysko nadal nisko, czekamy aż się podniesie. Dostałam zalecenia co do badań, będę pewnie robić je w Luxmedzie. Najgorsze to ta glukoza... Fuj.. Dzisiaj pierwszy dzien bez pracy, och jak tu się odnaleźć.... Ponadto dowiedziałam się że mój były lekarz przyjmuje, ale nie wszystkie pacjentki ze względu na to że jest po 60.. Nie wiem na jakiej podstawie wyselekcjonował sobie pacjentki które nadal prowadzi, można tylko snuć domysły..
 
@Pralinka2020 ja też nie mam dużego brzucha :) ile masz wzrostu? Mi dwóch lekarzy powiedziało, że mam mały brzuch, bo się dzidziuś "rozciągnął" po całym ciele, mam 173 cm.

@Hania będzie mamą super, że wszystko ok. Gratuluję 🙂 a kiedy idziesz na badania? Ja mam termin na poniedziałek , na krew, mocz i właśnie glukozę.
 
reklama
@Pralinka2020 ja też nie mam dużego brzucha :) ile masz wzrostu? Mi dwóch lekarzy powiedziało, że mam mały brzuch, bo się dzidziuś "rozciągnął" po całym ciele, mam 173 cm.

@Hania będzie mamą super, że wszystko ok. Gratuluję 🙂 a kiedy idziesz na badania? Ja mam termin na poniedziałek , na krew, mocz i właśnie glukozę.
Jeszcze się nie umówiłam, zadzwonię dzisiaj zobaczę jak wygląda sytuacja. Podobno są wyznaczone konkretne placowki dla ciężarnych i można się umówić na konkretną godzinę aby zminimalizować ryzyko. Dam Znać jak co.
 
Do góry