reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Heyy dziewczyny jak tam wasze szkraby bo mój chyba zaczyna miec problemy z dziąsełkami 🤦‍♀️🤦‍♀️😭😭 ślini się na potęgę wszystko do buzi wklada a tu 3 miesiące za nami hmm czy to nie za wcześnie na ząbki 🤔🤔🤔 starszy ząbkowanie zacząl w 7-8 miesiącu
 
U nas jedynie co pomaga to ibuprofen i jest spokojniejszy bo pedicitamol chyba jednak za słaby czekam na paczkę na mojego starszego działała camilia wiec zobaczę jak z mlodszym
 
My mamy na pewno problemy brzuszkowe :( co drugie karmienie po chwili ryk okrutny i uspokaja sie po kupie. Nie mam pojecia dlaczego. Nabial odstawilam. Macie jakies pomysly? Bo az sie nocy boje😭🤷‍♀️
 
Heyy dziewczyny jak tam wasze szkraby bo mój chyba zaczyna miec problemy z dziąsełkami 🤦‍♀️🤦‍♀️😭😭 ślini się na potęgę wszystko do buzi wklada a tu 3 miesiące za nami hmm czy to nie za wcześnie na ząbki 🤔🤔🤔 starszy ząbkowanie zacząl w 7-8 miesiącu
U nas to samo 🤦‍♀️🙈 ostatnio wszystko wkłada do buzi i zdecydowanie częściej zaczął to robić, a jak wkłada palce, to mi się wydaje, że robi masaż dziąseł 😄🙈
Po karmieniu często wkłada i jeszcze lubi gadać z trzema palcami w buzi 😄😄
Jak u Was z gryzaczkami?
Miruś ma fajny gryzaczek sensoryczny Ogobolli i to się sprawdza 👌🏻, żelowe na razie nie bierze, czekamy teraz na dostawę gryzaczka Mombella.
 
My mamy na pewno problemy brzuszkowe :( co drugie karmienie po chwili ryk okrutny i uspokaja sie po kupie. Nie mam pojecia dlaczego. Nabial odstawilam. Macie jakies pomysly? Bo az sie nocy boje😭🤷‍♀️
Ile tygodni macie?
My w drugim miesiącu mieliśmy tak, że synek płakał przy karmieniu, wyginał się, mogła być kupka odrazu po, pediatra mówiła, że tak brzuch mu boli. Ja musiałam w trakcie karmienia go podnosić do odbicia pokarmu, dopiero po wracaliśmy do piersi lub też tak jak mówisz, była kupka i odrazu w dobrym humorku.
Dużo rzeczy próbowaliśmy, nam pomógł najbardziej masaż brzuszka przed karmieniem i tak ogólnie kilka razy dziennie; probiotyki Biogaia; odbicie pokarmu w trakcie jedzenia (odrazu się uspokajał i wracaliśmy na pierś). Nam jeszcze pediatra poleciła Delicol (enzym laktazy) by wspomóc trawieniu laktozy u niemowląt, ale dużej różnicy nie zauważyliśmy wtedy.
Sa różne kropelki na problemy brzuszkowe u niemowląt, ale u nas się prawie nic nie sprawdziło i odstawiliśmy je. Tu każda mama sama decyduje.
Możesz skonsultować z pediatrą, czy warto dać probiotyk, możesz jak najczęściej robić masaż brzuszka i odbijać. Dziecko też zacznie powoli mniej kupek robić, mleczko będzie się lepiej wchłaniać i mały organizm poradzi sobie z trawieniem i rozwinie mikroflorę.
To minie wkrótce naprawdę 🙏
 
Mamy 11 tygodni. Odbijam w trakcie, jak zaczyna plakac. To i beknie i kupe zrobi. Tylko chodzi o to ze wczesniej nie bylo takich problemow i myslalam, ze im wiecej tygodni to ten brzuszek bedzie coraz lepszy, a tu takie cos.
 
reklama
Do góry