reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

Mam już tą książeczkę od jakiegoś czasu i tylko przeglądałąm - bardzo ie lubie czytać w komputerze... jednak co papier to papier i do lózka zabrać można :-)

Ja badań miałam dużo...
10 miesiecy byłam na diecie odchudzającej schudłam 27 kg i zaszłam w ciąze w trakcie odchudzania ( musiałąm przez to wyeliminowac anemie itd. czyli żelazo zbadać, zobaczyć jaki stan glukozy, i ogolne badania podstawowo aby sprawdzić w jakim stanie jest moj organizm,,, co wizyta robiłam badanie moczu ogólne i morfologie, grupe krwi a jak wyszło że mamy niezgodność to dodatkowo odczyn Coombsa, Toxoplazmoza, ciąza byłą zagrożona wiec kontrolowac musiałam poziom beta hcg.... stad tyle tych badań .... oczywiście wr i hbs... tak w razie co...
 
reklama
O znalazlam w sklepiku internetowym taka sukieneczke jak moja tylko niebieska...tez mi sie podoba
p2_267_17.jpg
 
O rany!! Mamuski, ale napisalyscie!! Nie bylo mnie od wczoraj a tu czytania na pol godziny :)
Nie moge tyle siedziec przy komputerze bo mi strasznie nogi cierpna i mam zakaz, wiec tak sobie wskakuje tylko na chwilke ale za to kilka razy dziennie :)
Jutro mam wizyte u lekarza i jak zwykle sie troszke boje, bo w pracy mam atmosfere tragiczna- malo tego szef mnie poinformowal ze nie zyczy sobie abym wracala przed porodem do pracy i teraz sie martwie czy dostane dalej zwolnienie czy nie?
Na wizyty chodze co dwa tygodnie bo caly czas zajies tabletki lykam i musze to kontrolowac czesto, a jesli chodzi o badania to teraz mnie czeka te z glukoza bllleeee
Co do ubranek to juz nie mam sie w co ubrac wiec musze mamusie zmobilizowac zeby mi cos uszyla
 
a szarlotke tez bym zjadla mniam :)
Co do wstawania to jest mi ciezko przed 9 z wyrka sie zwlec wiec gdyby nie to ze dzidzio sie o jedzonko upomina to bym jeszcze pospala :)
A teraz bede uciekac, bo mam silna potrzebe zjedzenia kawalka czekolady a w domu nic nie ma wiec ide sie zaopatrzyc :))
Potem wracam i sobie dalej poklikamy :) ;D
 
Myślę, że zwolnienie lekarskie nie bedzie stanowiło problemu...
ja jestem od samego początku na zwolnieniu i już zostane do konca ... włąsnie przez atmosfere w pracy :-)
też bym coś zjadla dobrego ale Mężul zaczał sie odchudzac i wspieram go przez nie posiadanie w domku niczego smacznego :-(
 
czesc mamuski :laugh: a ja dzisiaj rano wybralam sie do szpitala na pobranie krwi i zanioslam tez mocz do analizy- to moje 1 badania w ciazy.....Kolejka byla dosc duza .Ja zawsze lubilam pobieranie krwi i nigdy mnie to nie bolalo,ale dzisiaj....... ::) nie bylo to mile.Jak sie okazalo igla byla grubsza,kolezanka co przyszla odebrac wyniki mowila mi ze tez ja tak nakluli ze szok,ze igla taka gruba....Musialam po pobraniu siedziec w poczekalni bo mnie tak reka bolala i krew mi ciekla!!!!co nigdy sie mi nie zdarzylo. Wrocilam do domu i spojrzalam na uklucie.....tyle krwi mi poszlo ze nawet bluzke mam od niej.echh

a tak poza tym to informowalismy sie o kredyt na remont mieszkania........jestesmy zalamani......jak sie idzie po kredyt na remont to chyba oznacza ze sie kasy nie ma?? a oni kaza nam wplacic 15% od kwoty.....i wplac sobie tu 6 tys. ech

wole zyc i mieszkac w tym syfie niz brac ten kredyt :laugh:

a teraz znikam moze jeszcze uda mi sie tu dzisiaj zagladnac

buziki i papa
 
Sylwia, co do tego kremu, to jest "Intensywny krem odżywczy" Garnier dla skóry suchej i wrażliwej. Jest niedrogi, w Rossmanie kupiłam go za jakies 16 zł. Mi bardzo pomógł, bo skórę miałam strasznie wysuszoną - to pewnie połączenie ciąży i ogrzewania.
 
Elfiko, co do tego testu obciążenia glukozą, to koleżanka mówiła mi, że jak go robiła, to pozwolili jej wcisnąć pół cytryny do tego płynu, który trzeba wypić. Podobno wtedy da się to wytrzymać, bo bez tego to miała odruch wymiotny :) Ja też się już tym stresuję, bo niedługo mnie czeka.

A teraz idę na ploteczki do siostrzyczki, która przygotowała mi ciuszki, jakie jej zostały po jej dwóch brzdącach małych. No i mamy poprzebierać i zobaczyć co by się nadawało dla naszej Dzidzi :) :) :)
 
asiolku a co do tego zwolnienia lekarskiego to czy chodzisz do lekarza prywatnie czy do przychodni? Ja slyszalam, ze takie dlugie zwolnienie to daje tylko lekarz jak sie do niego prywatnie przyjdzie? Czy to mozliwe?
Bo ja chodze do lekarza co dwa tygodnie i zazywam duzo lekow i one juz sa drogie a jak jeszcze bede musiala dawac co dwa tygodnie 50 zl za wizyte to juz koszmar!
 
reklama
Witajcie!!!!!
Przekichane w tej Norwegii!!! Wierzycie, ze jeszcze nie bylam badana ginekologicznie a to polowa 5 mca??!! :( Jutro nareszcie mam pierwsze usg i nareszcie zobaczymy nasza dzidzie i dowiemy sie czy to chlopczyk czy dziewczynka. Nareszcie w niedziele lecimy do Polski (nie bylam tam od wrzesnia). Juz mam umowiona wizyte u mojego dawnego ginekologa, to wreszcie ktos sprawdzi czy wszystko ok.
Trzymajcie za mnie kciuki.
Jak przyjade do Polski to cale 10 dni bede sie objadac paczkami, napoleonkami itd. :laugh:
Caluje Was mocno. Wiecie jak mnie przez ostatnie 3 dni "wybrzuszylo"(hihi) ;)
 
Do góry