reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

hej!
u nas dzien fatalny. Mała spała moze 0,5h w ciagu całego dnia, była okropnie marudna, zasypiała n a2,3 min. i pobudka i tak jak u corin co jakis czas mega krzyk ni stad ni zowąd...zastanawiam sie co jej jest, myslałam ze to moze skok rozwojowy, ale na to to chyba ciut za wczesnie, kolejny moze byc ok 8,9 tygodnia, wiec pewnie to nie to. Potem pomyslalam,ze to moze przez brak sab simplexu - bedzie dopiero w piatek i od wczoraj jedziemy na delicolu..sama nie wiem. Generalnie dzine do bani a ja mega zmeczona. teraz Mała lezy w łózeczku, po kapaniu i wypiciu 150 ml mleczka i cos tam do siebie gada..zobaczymy jak bedzie..

konwalianka, anulka, ja tez sie zastanawialam czy to ze Mała jest taka nie spokojna nie jest wynikiem tego, że sie nie najada, albo ze po prostu to mleko jest tak lekkostrawne, ze przez nia "przelatuje" i stad tak krótkie przerwy w nocnym spaniu..sama nie wiem, a co najgorsza nie mam pomysłu jak to zmienic, bo zmiana mleka w gre nie wchodzi, wiec chyba tylko pozostaje mi to przetrwac..jakos..

corin ja nie pomoge, nie mam pojecia co to za krostki, fakt, ze biedna Ewunia sie meczy. Trzymam kciuki za ich szybkie zwalczenie
alex brawo dla Małego pieknie spał - oby tak dalej!!

dziewczyny mam pytania. Zauwazyłam, ze od wczoraj Rozinka bardzo intensywnie skupia wzrok na róznych przedmiotach i zezuje przy tym skupianiu. Oczka jej sie rozbiegaja lub zbiegaja, wyglada tak jakby miala zeza i sie zastanawiam czy to w tym wieku normalne, czy mam sie martwic. doradźcie prosze:)!
 
reklama
Hej, witam wieczornie.
zuzu bardzo współczuję ci tej diety, ja miałam taka przez pierwszy miesiąc i myslałam, że na zakupach to mi język do d... ucieknie na widok jedzenia.Teraz juz u nas lepiej i jem coraz więcej a mięso juz nawet pieke na grilu albo teflonie. Nawet tort jej nie zaszkodził. Oczywiście ilośc minimalna ale zawsze.
maqnio życze jutro milszego dnia, u nas wczoraj było marudzenie a dziś spokój. Teraz Emilcia lezy w swojej kołysce i gada z misiami. Mało dzis spała ale nie marudziła. Teraz nie śpi od 17tej, mam nadzieję na spokojną noc.

Ide polukac z Polem na flmik bo mnie drugi raz woła, chyba się stęsknił.................:zawstydzona/y:
 
Witajcie wieczornie:-)
U nas drugi dzień do bani:-( Staś niespokojny, marudzi, ma odrobinkę krostek na buzi i ja je znam niestety. Moim zdaniem ma alergię. Tylko na co? Pewnie na te rożki z Carrefoura. No i próbowałam odrobinę pasztetu. Płaczliwy jest od 2 dni, śpi po 5-15 minut i wybudza się z płaczem. Aż oczka ma takie zmęczone, zaczerwienione powieki. No i sapanie się pojawiło:-(
zuzu basieniakMacie rację. Wszędzie prawie są domieszki mleka i jajek. Ja też tylko buraczki, marchewka i wczoraj cukinia. Chyba jednak nie podeszła Stasiowi. Ja mam już jednego alergika w domu. Łukaszek do dziś ma uczulenie nawet na jogurty. Nigdy nie próbował czekolady mlecznej i żółtego sera...
basieniak dzięki za przepisy, będę miała nową kuchnię za miesiąc, a w niej piekarnik (wreszcie!) to upiekę sobie te pyszności. A na razie pozostaje mi chyba ugotować sobie tę szynkę.
corin jak to nie są ropne krostki z czerwoną obwódką tylko taka tareczka to raczej uczulenie... Też się masz, ech...
zuzu ja też już bardzo schudłam, od czasu ciąży spadło mi 16 kg, a ważę 3 kg mniej niż przed ciążą. I jestem wiecznie głodna. Boję się już cokolwiek jeść. Ja od urodzenia Stasia kąpię w Oilatum, a piorę mu ubranka w płynie mydlanym. Mając takie przejścia ze starszakiem, bałam się ryzykować.
maqnio Staś też tak zezował:-)
mondy podobno sab simplex czeski nie działa tak dobrze jak ten niemiecki, ale ja osobiście nie próbowałam czeskiego. U nas kolki prawie przeszły dzięki temu niemieckiemu.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczynki :-)
Dziękuję za wszystkie porady, jesteście kochane i zawsze można na was liczyć :tak::-)

U mnie noc przebiegła fatalnie mały cały czas wisiał na piersi i tak na zmiane raz prawy cyc, raz lewy cyc i tak wkółko spałam zaledwie 3 godz ale czuje że mleczko napływa,bo czuje takie kłucie w kanalikach piersiowych :-) tylko teraz zastanawiam się czy ono nie jest "jałowe" bo tak ciągle chce pic..???? :eek:
Dziś rano byłam u pediatry bo zauważyłam że Adriankowi ropieje lewe oczko, dała kropelki jeśli nie pomogą to będzie trzeba czyścić kanalik łzowy ale mam nadzieje że nie będzie to konieczne. Przy okazji zbadała go i sprawdziła jego odruchy, po czym stwierdzila że rozwija się książkowo i musi się najadać bo ładnie przybiera na wadze i nabiera ciałka. Więc troszkę się uspokoiłam, powiedziała że jestem przewraźliwiona na punkcie tego karmienia.

Corin mam nadzieje że to nie alergia, musisz koniecznie skonsultować to z pediatrą

Zuzu moja waga to 12 kg mniej które zrzuciłam w ciągu dwóch tyg po porodzie, a teraz waga jak na złe się zatrzymała jeszcze zostało mi 6 kg moja waga wyjściowa to 56 kg.

Mam nadzieje na spokojną nockę, życzę tego samego i kolorowych snów :-)
 
Witam.
U nas też w dzień marudy. Małej dokucza brzuszek. Ja na ostrej diecie i żadnej poprawy, więc chyba ją trochę rozszerzę. Jak nic jej nie dolega to dziecko anioł. W dzień śpi po 10-15 min. Na szczęście w nocy jest już lepiej, już nie budzi się co 2-3 h. A dzisiejsza noc to rewelacja. Zasnęła o 20, a na krmienie wstała o 2, 5:30 i do 8 spała. Super. Oby więcej takich nocek.
Ja wędlinkę robię gotowaną. Zazwyczaj gotuje schab i pierś z indyka. Jem jeszcze pasztet z królika własnej roboty.
A co do alergii to tak może być że pierwsze objawy pojawią się dopiero ok 6 tyg. życia, a nie po jednokrotnym podaniu alergenu.
 
reklama
dobry wieczór

u nas mały już śpi, pół dnia dzisiaj przespał z małymi przerwami na zabawę. Tylko wieczorem nie chciał spać ale po kąpieli odleciał i tym sposobem ja też już wykąpana i zaraz spadam do spania. Pierwszy raz przy nim udało mi się w spokoju wymyć i wysuszyć głowę hahaha

Dziewczyny tu macie przepis na rewelacyjne ciasto z jabłkami - prawie nic w nim nie ma więc myślę że w sam raz dla nas ;-) a smakuje palce lizać, wypróbowałam! Jabłecznik | Przepisy wegetariańskie - wegetarianizm | Zwegowani.pl
Dodam jeszcze tylko, że ja dałam masło zamiast margaryny i że najlepiej smakuje następnego dnia po schłodzeniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry