reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Czesc
Ja może nie powinnam ale już dużo osobom powiedziałam. Tylko czuję, że teraz będzie dobrze. A znowu samemu ciężko przejśc przez stratę. I tak jak wcześniej pisałyśmy musimy wierzyc, może trochę samolubnie, że nam się to nie przytrafi.

Ja też trochę bałam się seksu w ciąży i ustaliliśmy z m. że przeczekamy tydzień w którym poroniłam, no i było dobrze więc później już się bzykaliśmy, ale trochę się bałam i jakoś byłam lekko spięta. Słyszałam, że czasem dziewczyny krwawią, ale wszystko było ok.

Mdli mnie często, jak bym chciala, zeby juz było ok. Jutro kolega wiezie mnie na badania, trzeba byc choroba na czczo, więc nie wiem jak ja to zniosę. Bo mi najgorzej jest z rana i jak jestem głodna. Wstane na ostatnią chwilę, szybko się ubiorę i juz będzie czekał, bo kawałek drogi do laboratorium. Juz dzis wszystko naszykuję i jeszcze reklamówke wezmę i kanapkę, ha, ha
 
reklama
A ja mam pytanie do was Dziewczyny: czy w czasie ciąży u dentysty jest możliwe znieczulenie? A poza tym mam do wyrwania ósemkę i nie wiem czy to też jest teraz możliwe. Staram jeść się tak, żeby w pożywieniu było sporo wapnia, ale i tak boję się że pójdzie mi w zęby a szkoda by było stracić.

Ja wszędzie czytałam że w ciazy można normalnie leczyć zęby ze znieczuleniem, ono działa tylko miejscowo i nie ma wpływu na dziecko. Ale koniecznie powiedz dentyście o swoim stanie to dobierze odpowiednie znieczulenie i dawkę. A zęby leczyć trzeba w ciązy bo mogą roznosić infekcje po organizmie (hehe dobrze radzić komuś a sama mam ósemkę do wyrwania ale póki nie boli to trzymam sie z daleka od dentysty:-D)
 
Witam

Annas bardzo mi przykro....nie wiem co jeszcze moge powiedziec.

Dziewczyny troche podczytywalam sobie to co pisalyscie i musze powiedziec ze porzadnie mnie wystraszylyscie. Z piewrsza ciaza w ogole nawet nie dopuszczalam do siebie mysli ze cos moze sie stac,nie mialam zadnych problemow i cala ciaze dobrze sie czulam.Teraz jestem w osmym tyg,czuje sie rownie dobrze ale zaczynam sie bac.Mysle ze bardzo wazne jest to aby nie przesadzac,nie stresowac bo to wszystko moze sie odbic wlasnie na dzidziusiu.Trzeba oczywiscie uwazac na siebie,oszczedzac ale bez przesady.Ja jestem dobrej mysli.
Jutro ide do lekarza na badania kontrolne i pobranie krwi-zobaczymy.
Usg niestety zrobie dopiero w Polsce,czyli okolo 28 kwietnia,oczywiscie zaraz dam znac jak ma sie moja fasoleczka.
Pozdrawiam i zycze dobrej nocy
 
witajcie kochane :D
ja obecnie wcinam zawrotne ilosci pozywienia... no i juz nie zapinam sie w spodnie:szok: i to nie z powodu dzidziusia, tylko wlasnie z wielkiego obzarstwa. nadal zmagam sie ze zgaga, nudnosci juz nie takie koszmarne jak jeszcze dwa tygodnie temu, wiec odrazu zabralam sie za tuczenie i tak juz pokaznego tyleczka grrrr
 
Cześć dziewczyny, widze że humory dokazują :happy: Mi jak na razie mdłości przeszły(miałam poranne, straszne, na które pomagało...zjedzenie czegoś:eek:). Za to wczoraj rano i tak samo dziś rano odczuwałam takie dziwne kłucie w podbrzuszu. Wiem, że rozciąga się macica itd. ale przez chwilę nawet się bałam, bo ból momentami był taki że nie mogłam wstać...:baffled: No i się martwię...Dzisiaj chcę iść(jeśli zdążę po pracy) zapisać się prywatnie do ginekologa. Orientujecie się może jak to jest z cenami? Czy jeśli za wizytę płacę np.100zł to wliczone jest w to USG? Pewnie nie :confused2:Bo nie będę czekać do końca maja na usg kiedy będę już w 4mscu. To jeszcze 2 msce życia w niepewności czy wszystko dobrze...
 
Ostatnia edycja:
Witajcie
Dawno mnie nie bylo, więc nie jestem na bieząco z Waszymi postami(musze pozniej poczytac:-)) , wiecie co ja już nie wytrzymałam i wziełam dzis wolne tzn. napisalam do szefowej smsa ze mnie nie bedzie, ze sie zle czuje( ona jeszcze nie wie o ciąży) , do lekarza ide jutro i z tego co czytalam to moze wypisac zwolnienie 3 dni wstecz tak??
W pracy mam zapiernicz niezly, ciagle na nogach i ganianie mnie zrob to i tamto.
Dzis wg kalkulatora mam 8 tydzien ( wg om 10 tydzien) czyli przepisowe 12 tydzien bedzie 22 kwietnia i nie moga mnie zwolnic prawda?? Umowe mam do 30 kwietnia(probna 2 MIESIĘCZNA)??

Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny, widze że humory dokazują :happy: Mi jak na razie mdłości przeszły(miałam poranne, straszne, na które pomagało...zjedzenie czegoś:eek:). Za to wczoraj rano i tak samo dziś rano odczuwałam takie dziwne kłucie w podbrzuszu. Wiem, że rozciąga się macica itd. ale przez chwilę nawet się bałam, bo ból momentami był taki że nie mogłam wstać...:baffled: No i się martwię...Dzisiaj chcę iść(jeśli zdążę po pracy) zapisać się prywatnie do ginekologa. Orientujecie się może jak to jest z cenami? Czy jeśli za wizytę płacę np.100zł to wliczone jest w to USG? Pewnie nie :confused2:Bo nie będę czekać do końca kwietnia na usg kiedy będę już w 4mscu. To jeszcze 2 msce życia w niepewności czy wszystko dobrze...
Ja na 1 wizycie bylam prywatnie i zaplacilam 150 zl razem z usg ale sie przenosze do panstwowego , bo zbankrutuje:-D
 
Ja wszędzie czytałam że w ciazy można normalnie leczyć zęby ze znieczuleniem, ono działa tylko miejscowo i nie ma wpływu na dziecko. Ale koniecznie powiedz dentyście o swoim stanie to dobierze odpowiednie znieczulenie i dawkę. A zęby leczyć trzeba w ciązy bo mogą roznosić infekcje po organizmie (hehe dobrze radzić komuś a sama mam ósemkę do wyrwania ale póki nie boli to trzymam sie z daleka od dentysty:-D)

Moja dentystka od razu stwierdziła że ze znieczulenia nici, nawet jakiegoś lekkiego - nie i już.

witajcie kochane :D
ja obecnie wcinam zawrotne ilosci pozywienia... no i juz nie zapinam sie w spodnie:szok: i to nie z powodu dzidziusia, tylko wlasnie z wielkiego obzarstwa. nadal zmagam sie ze zgaga, nudnosci juz nie takie koszmarne jak jeszcze dwa tygodnie temu, wiec odrazu zabralam sie za tuczenie i tak juz pokaznego tyleczka grrrr

Moja nowa, cudowna ginekolog wytłumaczyła mi że to jest "jakiś tam zespół" (nie pamiętam nazwy, który powoduje uczucie głodu, tak jakby dużo szybsze trawienie, w związku z tym należy ciągle mieć coś w żołądku bo inaczej są mdłości i zgaga spowodowane nadmierną ilością soków trawiennych. Ja mam podgryzać migdały, owoce, rzodkiewki, marchewke i jeść regularne trzy posiki dziennie.

Cześć dziewczyny, widze że humory dokazują :happy: Mi jak na razie mdłości przeszły(miałam poranne, straszne, na które pomagało...zjedzenie czegoś:eek:). Za to wczoraj rano i tak samo dziś rano odczuwałam takie dziwne kłucie w podbrzuszu. Wiem, że rozciąga się macica itd. ale przez chwilę nawet się bałam, bo ból momentami był taki że nie mogłam wstać...:baffled: No i się martwię...Dzisiaj chcę iść(jeśli zdążę po pracy) zapisać się prywatnie do ginekologa. Orientujecie się może jak to jest z cenami? Czy jeśli za wizytę płacę np.100zł to wliczone jest w to USG? Pewnie nie :confused2:Bo nie będę czekać do końca kwietnia na usg kiedy będę już w 4mscu. To jeszcze 2 msce życia w niepewności czy wszystko dobrze...

U mnie 150 z wliczonym usg

Witajcie
Dawno mnie nie bylo, więc nie jestem na bieząco z Waszymi postami(musze pozniej poczytac:-)) , wiecie co ja już nie wytrzymałam i wziełam dzis wolne tzn. napisalam do szefowej smsa ze mnie nie bedzie, ze sie zle czuje( ona jeszcze nie wie o ciąży) , do lekarza ide jutro i z tego co czytalam to moze wypisac zwolnienie 3 dni wstecz tak??
W pracy mam zapiernicz niezly, ciagle na nogach i ganianie mnie zrob to i tamto.
Dzis wg kalkulatora mam 8 tydzien ( wg om 10 tydzien) czyli przepisowe 12 tydzien bedzie 22 kwietnia i nie moga mnie zwolnic prawda?? Umowe mam do 30 kwietnia(probna 2 MIESIĘCZNA)??

Pozdrawiam

Wylicz dokładnie tutaj kiedy masz konie trymestru: - Kalkulator ciąży i porodu i jesli umowa ci sie konczy po tym terminie to jestes kryta :)
 
reklama
Do góry