reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

ponko czy po znajomosci czy nie niewazne. Wazne ze bedziesz podszkalac techniki nauczycielski no i juz nikt Ci zajec nie bedzie odwoływał.SUper!!! wiem ze bardzo to lubisz dlatego tym bardziej sie ciesze.
angie ja to na Fb nie nadarzam czytac, wiec tez jakos odpadam. Fajnie ze oprocz pracy, Kingi robisz cos dla ciala :-) no Tata biegnie na pewno po medal.i juz nie chprujcie!!
aneczka no niestety takie dni do ory nogami czesto sie trafiaja.

u nas tez po staremu. Marika od czterych nocy je tylko raz w nocy, wiec wstaje w miare wypoczeta.Skubana zadziwia mniecodziennie swoja bystroscia, no i zaczely sie wspolne wyglupy z bratem. Marika ciagnie Olafa za reke i ganiaja sie po domu. Olaf nie wiem czemu mowi do niej po angielsku, a ta chociaz nic nie rozumie to odpowiada "kej" czyli ok. Za tydzien jedziemy do Polski, wezcie trzymajcie kciuki bo jedziemy samochodem. Co to bedzie to ja nie wiem, strasznie sie stesknilam za Rodzicami. Olafek to o niczym innym nie mowi. to chyba tyle. przepraszam, ze tylko o sobie ale taka ze mnie egoistka :-)
 
reklama
Cześć dziewczyny. U nas sukses, Franek sam zrezygnował z nocnego karmienia i śpi do 7.30, nic wcześnie nie pisałam, bo bałam się zapeszyć, ale trwa to już ponad tydzień. W końcu z mężem możemy sie wyspać, szczególnie, że chodzimy spać po 24-tej, (mąż wraca dopiero o 23 a ja zawsze na niego czekam). Mama dzis pojechała na chemię, mam nadzieję, że to ostatnia a za niecałe 2 tyg zaczyna naświetlania, mam nadzieję, że się pozbiera do tego czasu.
Ponko super, że odbędziesz praktyki, szczególnie, że widać, że lubisz uczyć!
Angie trzymam kciuki, żeby wyprawa się udała, nam odkąd zaszłam w ciąże żadne plany wyjazdowe nie wypaliły... Pytałaś kiedys o siostrę i jej syna, była ostatnio w tej szkole dla autystyków, syn super sie zaaklimatyzował (pewnie dlatego, że zawsze chodził również do normalnej szkoły, gdzie miał styczność codziennie z mnóstwem różnych dzieci), nawet niechętnie stamtąd wyszedł, siostra planuje go przez pierwszy rok wozić, co dla niej jest nie lada wyzwaniem logistycznym, bo ma 5 dzieci i każde ma jakieś zajęcia pozalekcyjne. Pamiętam jak pisałaś, że Kingusia jest bardziej kontaktowa od innych dzieci z zd, pewnie własnie dlatego, że chodzi do żłobka, moja siostra walczyła jak lwica o normalną szkołę (mimo, że syn od 2 klasy ma indywidualny tok nauczania, ale przynajmniej ma kontakt w szkole z normalnie rozwijającymi się dziećmi). Rozpisałam się chyba trochę za bardzo;-)
anus oby podróż się udała, fajnie, że Marika Wam daje pospać. Faktycznie ciekawe jest to, że Olaf mówi do Mariki po angielsku:-) Wiesz miałam w podstawówce w klasie koleżankę Marikę, zawsze mi się to imię podobało, ale nigdy wcześniej ani później nie słyszałam tego imienia:-)
 
cocca no bo Marika to po prostu Maria po wegiersku.Co do nocek to super, ze Synus daje Wam pospac. My tez chodzimy pozno spac, a jak nie raz pojdziemy wczesniej czyli o 22 to zadne z nas nie umie zasnac. Chce sie troche pobyc w ciszy i spokoju. Zdrowka dla Mamy i sił przede wszystkim.
 
cocca no zobaczymy co bedzie z naszych planow, najtrudniej zorganizowac opieke nad Kinga bo nikt z rodziny sie nie podejmnie zostania z nia w Ire, wiec wiaze sie to z dodatkowa podroza do Polski zeby zawiezc Kinge i potem odebrac a to kilka dodatkowych lotow i dni na podroze a to koszty i urlop.
Super ze syn siostry tak fajnie sie zaaklimatyzowal w szkole, oj wierze ze trudno siostrze wszystko ogarnac. Masz racje, kontakt z innymi dziecmi bardzo duzo daje, widze to po Kindze, nawet jak nie ma humoru a zobaczy inne dzieci to zaraz sie smieje.
Fajnie ze Franek przesypia noce, u nas to w kratke ale i tak lepiej niz pobudka co noc.
Trzymam kciuki za mame zeby jak najlepiej przeszla chemie.

anus, cocca ja jakos tez nie umie pojsc spac wczesniej, choc staram sie zaraz po 23.00 bo potem nie umie wstac do pracy. Ale zawsze jeszcze mam cos do zrobienia wieczorem.
 
ponko w sumie to my w zeszlym roku po raz pierwszy skladalismy podanie do przedszkola jak Maciek mial 3lata. nie dostal sie. teraz ma 4 lata i sie dostał :) Ale...

Maciek dostal sie do przedszkola, a jednak jest tez i gorsza wiadomosc bo dostal sie do przedszkola drugiego wyboru a wiec nie do naszego wymarzonego :nerd: Takze jest mi troche przykro a najgorzej ze on bedzie zawiedziony bo juz wczoraj nawet mowil ze na pewno miejsce dla niego bedzie tam i niestety nie ma. Probowalam mu tlumaczyc ze dostal sie do innego, naszego osiedlowego przedszkola, ale nie wiem czy to zalapal :baffled: Najwidoczniej tak mialo byc... Cos nie mam ostatnio szczescia, bo tak naprawde we wrzesniu bede posylac go do przedszkola z poczuciem winy, bo naprawde to miejsce dalekie od ideału. Obym tylko sie mylila. Mam nadzieje ze nie bede musiala go zaraz wypisywac stamtad a niestety wielu rodzicow zabiera stamtad dzieci. W tym roku takze mieli malo zgloszen, dlatego byly wolne miejsca mimo iz to przedszkole drugiego wyboru. No dobra nie ma co plakac ;-) Juz i tak nic nie zmienie...
Najlepsza oczywiscie moja mama.... i jej cenne rady zebym szla juz zaraz do dyrekcji zeby go przepisali do tego lepszego :-D hah myslalam ze wybuchne śmiechem... przepisali taaaaaa jasneee... Taki mi argument zapodala - bo ona te 20lat temu dla mnie szukala przedszkola chodzac po przedszkolach i proszac i mnie przyjmowali do roznych o.0 Juz jej w koncu powiedziala aby mi nie porwnywala sytuacji sprzed lat kiedy byly zupelnie inne zasady przyjec :no: No i sie teraz naslucham kolejne lata jaka to ze mnie zla matka bo wpuscilam dziecko do przedszkola w ktorym rosna sami bandyci :szok: juz mi to dzis powiedziala, oczywiscie zeby mi doszczetnie humor popsuc.
 
nimfii ale moze jakis cudem zwolni sie miejsce? ale pewnie nie mozna byc przyjetym w jednym, a na liscie rezerwowych w drugim? no coz mimo wszystko fajnie ze bedzie przedszkolakiem. w moim malym miescie jest jedno SUPER przedszkole, a jak moja kolezanka miala tam praktyke to powiedziala ze jest ono najgorsze. Panie sa mile dla bogatszych Dzieci, itd itd. Wazne zeby Maciek sie dobrze czul,nie ma co sie uprzedzac i sluchac opinii innych.
 
nimfii masz rację nie bierz do głowy tego co mama mówi, bo to zupełnie inne czasy. Przykre tylko, ze tak Ciebie ocenia :-(
coca zdrówka dla mamy i powodzenia w dalszym leczeniu no i wysypiajcie sie teraz za wszystkie czasy! :-)
angie i Tobie życzę, żeby Kingusia KAŻDĄ noc pięknie przesypiała :-)
 
anus lista rezerwowa juz jest chyba na 20 osob :p Nie ma szans aby sie dostaly z niej dzieci - moze kilka sztuk.... Maciek caly ten rok byl 10 na liscie rezerwowych i do nas nie zadzwonili od wrzesnia wiec wiesz ;) Szkoda o tyle ze Maciek bardzo chcial isc do tamtego przedszkola ktore wybieralismy jako nr1. Zalezalo mu bo naprawde swietnie sie tam bawil. W tym do ktorego sie dostal jest cos na maxa stresujacego. jak tam weszlismy juz mialam okazje wyjsc jak zobaczylam to środowisko - nie chce sie rozpisywac.... W kazdym razie najsmutniejsze to ze Maciek bedzie zawiedziony :/
 
Hejka! WEEKEND! :-):-) Wreszcie troche czasu bedzie na odpoczynek, moze nawet nadrobie forum! :-D Sle Wam buziaki tymczasem i cieplo o Was mysle!
 
reklama
Uuuu ale tu puchy!!

Pogoda cudna, więc nie ma się co dziwić, że nikt nie siedzi na kompie. U mnie dzisiaj 18C!! Prawdziwa wiosna!!

Dzisiaj dzień tata+córka :-) Najpierw byli na basenie - pochwalę się wam, że dziś moja mała pływaczka pływała już sama, wsparta tylko na takim piankowym makaronie!! Mega odważna jest - sama wskakuje do basenu!! I jaką ma z tego radochę!! Kiedy ona tak urosła, żeby sama skakać do basenu, przecież dopiero co się urodziła :-)

A teraz pojechali do ZOO - Mała uwielbia zwierzątka. Byliśmy z nią w ZOO już na jesieni, i mimo, że malutka jeszcze była, to jej się bardzo podobało. Dziś pewnie będzie zachwycona!!

Słoneczne buziaki dla wszystkich mamusiek!!
 
Do góry