reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

reklama
Dziewczyny nic wcześniej nie pisałam, bo nie chciałam odwoływać jak coś.
Jestem po usg genetycznym, wszystko dobrze i spodziewamy się drugiego chłopca :-)
Dziękuję za kciuki, ale jeszcze nie puszczajcie do końca sierpnia :-)
 
kruszka gratulacje z całego serca!!! trzymam kciuki za Wasz "dwupak":-)
Faktycznie długo trzymałaś tą dobrą wiadomość w tajemnicy:-)

W sumie, to widzę, że z tych co się udzielają jeszcze na tym forum, to każda - oprócz mnie, jest w ciąży lub urodziła już drugą dzidzię.
 
Ostka moja rodzina też nic nie wiedziała. Chciałam im oszczędzić jak coś.
Ale najgorsze mam za sobą.
Ostka ale my pamiętamy, że Wy zakonczyliscie rozmnażanie.
 
Kruszka, gratulacje :-). My też już nie myślimy o dzieciach, 3 córki wystarczą, nie mam ochoty na czwarte :szok:, nawet gdyby to miał być wyczekiwany przez niektórych chłopczyk, zresztą dałam się namówić na Mirenę i mam święty spokój na kilka lat :happy:
W sobotę wróciliśmy ze Słowacji, pierwszy raz od 7 lat mieliśmy piękną pogodę, dziewczyny się wyjeździły, Lena szalała na śniegu a jak się zmęczyła to spała w wózku na stoku. Popołudniami trochę bawiła się z innymi dziećmi (w 7 rodzin byliśmy), trochę z nami dorosłymi się oswajała - dzikusek mały. Najważniejsze, że wszyscy wypoczęli :-). A wczoraj odwiedziliśmy nasze stare, przyszłe przedszkole, Pani nie poznała mojej średniej córki (w 3 klasie teraz jest), Lenka zobaczyła jak śpią maluszki, jak się starsze dzieci bawią. No i najważniejsze, że będzie miejsce dla nas, 2 grupy opuszczają przedszkole i powinno byc ok.40 wolnych miejsc, a rok temu mieli tylko 7
 
Łoooo matko! poczytałam Was trochę:-) ciągle brakuje mi czasu... jestem okropnie zmęczona, ale jak patrzę na te moje szkraby to wszystko mija. Aktualnie już śpią:-) oboje padają ok 20. Tymek dziś już o 19.30. U nas cały czas coś nowego. Synek w końcu odpieluchowany:-D Widocznie to był ten moment bo wczesniejsze proby konczyly sie kleska a tym razem zdjelismy pieluche i po prostu zaczal robic na ubikacje. Problem stanowi kupa. Czasem zrobi ja dopiero wieczorem jak mu zaloze pieluche do spania. I ma lek przed sikaniem w cudzych toaletach. Ale mam nadzieje że to minie.
A Pola jest kochana, jak nic jej nie dolega to jest dzieckiem bezproblemowym:-) zazwyczaj zasypia ok 20 i budzi sie dopiero rano 6-7:-)
A ile godzin w ciagu doby spia wasze dzieciaki? Tymek nie spi w dzien, zasypia ok 20 i wstaje 5-6 :baffled:
Trzymam kciuki za wszystkie dwupaki:-)
 
Olii, Lena potrafi spać średnio ok. 1,5 do 2 godzin w dzień, wieczorem koło 21 idzie spać i wstaje o ok. 8 godziny, czasami nie śpi w dzień, ale pod koniec dnia już jest bardzo marudna i ciężka do życia, jednak wolę, jak utnie sobie drzemkę w ciągu dnia
W marcu będę atakowała pediatrę w sprawie odrobaczenia naszej całej rodzinki, ciekawa jestem, czy pomoże nam w kwestii naszych problemów z alergią, Lenę dalej uczula krowizna, jajka, z jabłkiem jeszcze nie próbowałam, dziś trafiłam na taki artykuł Lamblie, glista ludzka... objawy pasożytów u dzieci [WIDEO] | tatapad - tatapad
 
och teraz ja nie mam na nic czas... parę dni musiałam popracować popołudniami, więc rano była gonitwa po mieszkaniu za Zosią;-) a potem ślęczenie przy komputerze.

Niestety Małą dopadły lęki dwulatka, nam trafił się "strach przed kratkami wentylacyjnymi", wczoraj doszło nawet już do tego, że Mała nie chciała wejść do kuchni, bo już nie wspomnę o łazienkach. Oczywiście nie pomogło żadne tłumaczenie:-(
Po powrocie z pracy w łazienkach przy kratkach, przykleiliśmy "welurowe kotki",niestety na wiele to nie pomogło. A w kuchni - mój mąż - tak obstawił kratkę, że spełnia swoje funkcje ale okiem Zosi ledwie ją widać. Więcej pomysłów na rozwiązanie tej fobii nie mam:-(
W dużym skrócie:
Bunt ubraniowy nadal trwa... Jeść sama nie chce... Kupa owszem na nocnik (przed snem),ale siusiu w pieluszkę...Śpi w ciągu dnia do 2h, kładzie się spać ok.21, wstaje ok 6.30.
 
Hej dziewczyny :-)

Ja już pisałam, ze mój Franek śpi cała noc, a w dzień jeszcze 2 h. Dopiero czuje,ze żyje :-)
niestety dalej jest alergia, ale wprowadzam nowe produkty jak komosa ryżowa, by dostarczyć wapnia, otręby bezglutenowe, akurat czekam na dostawę.

Chce wiosnę!
 
reklama
o,rety!!! Ja tu wieki nie wchodziłam i przegapiłam niusa Kruszki!!!! GRATULACJE!!!!!! Na kiedy masz termin? Koniec sierpnia? Jaaa, ale się ciesze!!!! Trzymam kciuki tak mocno, że mówię Ci!!! Będzie dorze :)
Jak się czujesz?

Ja mam jutro USG połówkowe :D

Kupiliśmy Błażejowi nowe łóżko, o takie:
ŁÓŻKO ŁÓŻECZKO WENGE 160/80 BAJKOWE MEBLE PROMOCJA (5100846129) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. z motywem safari. Czekakmy teraz na dostawę. Ja mam tylko nadzieję, że mu się spodoba - niby sam wybrał sobie motyw, ale wiadomo jak jest - raz powie tak, a za chwilę już zmienia zdanie.

U nas są lęki przed odkurzaczem, robotem kuchennym i innymi wyjcami, ale o kratkach wentylacyjnych to ja pierwszy raz w życiu słysze :szok: Ostakapa, a czego dokładnie boi się Zosia? Że coś z nich wylezie?

Ja prób nocnikowych nie podejmuję aż do pełnej wiosny. A jak się zrobi całkiem ciepło to ściągamy pieluchę i najwyżej codziennie pranie będzie... Bo już normalnie mam tych pieluch powyżej uszu :tak:

Błażej się przemądrzały strasznie robi ;-) jak coś odpowie to normalnie nie wiem czy się śmiać czy płakać ;) Dzisiejszy dialog Błażejka z babcią:
Babcia: Błażejku, ale czemu nie chcesz jeść całych pierogów? Przecież wczoraj jadłeś razem z farszem..
Błażej: Ale dzisiaj nie jem.

Koniec dyskusji. :-D

Przesypia całe noce, budzi nas ok 6-6,30. Wchodzi do naszej sypialni i woła: dzyń, dzyyyyyyń!!!! Miał chwile trudne bo chorował ze 3 tyg temu - miał kaszel, potem gorączka, której nie dało się zbić, potem antybiotyk, a po antybiotyku wysypka. Więc wtedy przyłaził spać do nas i budził się po nocach i płakał i było strasznie. Na szczęście odstawiliśmy antybiotyk i przeszło jak ręką odjął i dalej sobie ładnie śpi. Kładziemy się spać ok 20. Zastanawiam się co będzie po zmianie czasu... Pewnie będzie chodził spać przed 21...

A Wasze maluchy śmigają na rowerkach? My się właśnie zastanawiamy jaki wybrać,... Biegowy, trojkołowy czy czterokołowy z bocznymi kolkami... Ja najbardziej sklaniam sie do biegowego, ale moj M nie jest przekonany, Od razu by kupował czterokołowy, żeby był na dłużej, a ja się boję, że jak się B zrazi to potem wcale nie będzie chciał jeździć.... Macie jakieś doświadczenia? Chętnie poznam :-)

Aaaaa, Kruszka, jeszcze raz wielkie gratulacje!!!!!

Miłego wieczoru wszystkim!!!!
 
Do góry