reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

multi trzymam kciuki za jutrzejsze usg, koniecznie po nim wejdź i napisz co i jak. No i czy to będzie braciszek czy siostrzyczka dla Błażejka;-)
Z tymi kratkami to sami nie wiemy o co chodzi, ale tak jak chyba napisałaś, ze coś z nich wyjdzie. Bo po zakryciu, w jednej łazience kartką, w drugiej mechanicznym zamknięciem, Zosia już nie boi się tam wchodzić. Owszem przy progu Jej wzrok leci od razu na kratki, czy są zamknięte, ale potem już jest ok. No i zaczęła się bać blendera;-(
No i kwestia roweru. Osobiście jestem bardzo na TAK jeśli chodzi o czterokołowce. Sami taki kupiliśmy pod koniec zeszłego lata. Najpierw Mała testowała go w domu, a jak już zobaczyła co i jak to ruszyliśmy na dwór. Efekt był taki, że się w nim normalnie zakochała. Jeździć zaczęła na nim jak szalona, co w efekcie poskutowało zakupem "drążka do rowerku", żeby nam nie uciekała;-)
A łóżko śliczne:-)
 
reklama
Jeśli chodzi o rowerek to my kupiliśmy Tymkowi na święta taki na 4 kółkach z drążkiem firmy chyba mexller. Całkiem fajny tylko że Tymek nie umie jeszcze pedałować:-D

A jeśli chodzi o odpieluchowanie to próbujcie dziewczyny. Ja miałam kilka podejść. Rezygnowałam gdy widziałam że on jeszcze nie kuma o co chodzi. Gdy posikał którąś parę spodnie z kolei to dawałam spokój, Ostatnim razem gdy próbowaliśmy to po prostu zdjęłam pieluchę a on obiecał ze będzie wołał siusiu:-) i tak było! My już chyba drugi miesiąc jesteśmy bez. Także warto próbować:-) teraz nawet jak w podróży, czy do kościoła to nie zakładamy. Tylko na noc jeszcze.

Tymek znów ma katar. Nie był od poniedziałku w przedszkolu a dziś chciał już jechać, więc go zawiozłam ale został z płaczem:-( nie wiem dlaczego:eek: Pola też ma smary! Oj przydałoby się już słoneczko:-D
 
I nas na noc pieluchy ale jak wychodzę to zakładam mu często sucha ale jeszcze daje po domu już chodzi bez wola siku i kupkę smoka te, już nie ma.
 
Hej,

melduję się po USG :)

potwierdzone - będziemy mieli dziewczynkę. wszystko dobrze. Jest jedna rzecz, którą trzeba sprawdzić za 6 tygodni - mała ma malutką torbiel splotu naczyniowkowego (to w mozgu jest) i do 6 tyg powinna się wchłonąć. Lekarz zapewniał, że to nie ma wpływu na nic, tylko po prostu czasem się zdarza, a potem wchłania, a nawet jak się nie wchłonie to też nie będzie miało to wpływu na rozwój dziecka...
Na razie nie czytam internetu, poczekam na rozwój wydarzeń ;-) ale skoro lekarz mówi, że jest ok i nie ma się czym martwić to chyba nie ma...?
 
Muti gratuluje dziewczynki :-):-) Macie imię? U nas M obstawiał dziewczynkę, bo bardzo cieżko zniosłam pierwszy trymestr, ale lekarz nie miał watpliwości,ze to chłopak ������
W ogóle to sie wzruszyłam, tak sie ucieszyłas :-)
Śliczne łóżeczko, tez chcemy takie kupić niedługo, ale nie myślałam, ze sa z szuflada. Jak dasz radę to wstaw jeszcze zdjęcie, jak wyglada wp pokoju.

A odpieluchowawac będę ponownie w maju, mam nadzieje, ze tym razem już skutecznie. Jak zrobi kupę, to mówi " kupa, mama zmieni pieluchę" czyli mu przeszkadza. No nic, jak tylko maj zawita i ciepłe dni to zaczynam raz jeszcze. Bo dużo przed nami pracy jszxze. Musimy dokończyć mieszkanie "stroić" , pokoik urządzić, bo tam teraz jest graciarnia. Sporo do roboty.

moj Franio ma rowerek biegowy, ale jest na niego za duży. Franio jest drobny ma86 cm wzrostu. Muszę Go do porodu przekonać, by nie korzystał z wózka. Dużo spaceruje, wiec jestem na dobrej drodze. I tak zakupimy podstawkę do jazdy. Muszę jeszcze pomysleć jak Go zachęcić do rowerka, moze innego po prostu.

Ostka a moze Zonie ktoś nastraszył tymi kratkami?

wiecie moj Franek to tez gaduła ������ Poplkalam sie ze śmiechu wczoraj jak opowiadał M,ze rano ćwiczyłam, aOn mi wyłączał komputer, mama prosiła by nie wyłączał, ale On nie słuchał. W ogóle ma niesamowita pamięć, to chyba po bracie M, bo On w okresie szkolnym znał nawet rozkłady autobusów na pętli.

a jeszcze propo pieluchy na noc, to moja szwagierka dalej zakłada swoje prawie już 5-letniej córce i rano zawsze jest pełna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Multiplicamini, gratuluję dziewczynki :-)
Lenka tez ma teraz okres "bania się", tylko u nas chodzi o ludzi, mojego kuzyna jak widz z daleka, to już się chowa, a przecież nic jej nie zrobił, no i jest problem jak ktoś do niej zagada, chowa się wtedy za mnie, czasem płacze. Mam nadzieję, że jej przejdzie, bo we wrześniu pójdzie do przedszkola, tydzień temu zaniosłam papierki i czekamy na koniec rekrutacji, mam nadzieję, że się dostanie, bo miejsce jest.
Kupiłam jej rowerek Puky LRM i młoda powoli łapie, o co w nim chodzi, na spacerze dała radę kawał drogi na nim ''jechać", ale widać, że go lubi, teraz jak już będzie ładnie to szybko zacznie na nim zapylać, on jest fajny, bo ma regulowaną wysokość siodełka i kierownicy. A też jest drobna, ma ok. 86-87 cm wzrostu.
Kruszka , dla pocieszenia to też dalej mała jest uczulona na białko krowie, jajko, jabłko, orzechy, po płatkach owsianych też ją wysypuje. Ostatnio kupiłam jej kaszkę mannę orkiszową i ją może jeść. Komosa niestety jej nie smakuje, zresztą za jaglanką też nie szaleje :baffled:
Dziewczyny, odpieluchowujcie dzieciaki, Lena prawie rok bez pieluch biega :-)
 
Ostatnia edycja:
Kruszka, wstawie zdjęcie łóżka w pokoju jak tylko go dostaniemy. Niestety dosyć długi czas mają na realizację wysyłki - do dwóch tygodni, więc jeszcze czekamy... Mam nadzieję, że w tym tygodniu już będzie :)

Imienia jeszcze nie mamy. Oczywiście jest kilka typów, ale nic na 100% A Wy macie już imię dla braciszka?? U nas na USG połówkowym sama nie miałam wątpliwości, że to dziewuszka, hehe :p

Basia, gdybyż to odpieluchowanie było takie proste, że mówię abra kadabra, hokus pokus i Błażej sika do nocnika to bym się nie wahała ani chwili... Ale jak on mi dostaje histerii, to go na siłę wysadzać nie będę przecież... Nawet zainwestowaliśmy w nocnik-mini ubikację z grającą spłuczką. Ale na razie się go boi...:baffled: a nie mam dla niego tylu spodni, zeby sikał w nie bez pieluchy no i kanapy też mi szkoda... :baffled:
 
Basiu Franio dalej wcina wszystko z owocami, ale potrafi grymasic. Komose wrzucam mu do zupy i miksuje. Teraz szukam otrębów bezglutenowych i chyba nie znajdę.

Multi pokazałam łóżeczko M i mu się podoba. Zastanawia się tylko nad tymi bajkowymi naklejkami czy da się je później usunąć.
Co do imienia to M był pewny, że to będzie dziewczynka, więc mówił do brzucha Agatka. Natomiast ja mówiłam Julek. Teraz M nie bardzo chce by dac takie imię, a mówił, że już się przyzwyczaja. I tak inne typy to Krzysio, Mateusz, a ostatnio Wiktor jeszcze chodzi po głowie.
 
Kruszka, jakby co to można też zamówić łóżeczko bez naklejek i coś we własnym zakresie nakleić albo namalować :-) Mnie się wydaje, że to nieusuwalne jest..
Fajne te imiona :) Ja dla chłopca chciałabym Wojtuś. Dla dziewczynki najbardziej podoba mi się Iga, a M najbardziej Ada, jeszcze jest Małgosia, Justynka, Basia... Dużo tego ;-)
 
reklama
Zamowienie bez naklejek to tez dobry pomysł, bo na pewno w domu znajdziemy i boba budowniczego i Tomka i przyjaciele

Imie Iga podobało mi sie przez wiele lat Mieliśmy trzy typy na dziewczynkę, ale dwa nam "ukradziono" brat Alicje, koleżanka Basię, wiec nam została Agatka O Małgosi tez kiedyś myśleliśmy. Wojtus albo Witus chce dać mija koleżanka, która ma termin porodu dzień przede mną Na pewno dojdziemy do porozumienia, bo wybór imienia to pestka, najważniejsze jest zdrowie naszego maleństwa
 
Do góry