reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Oli - mialam identyczna sytuacje ze Starszakiem...identyczna... i tez sie obwinialam,bo bylam samolubna karmiac go piersia,ale tak bardzo chcialam...a Maz ciagle nawolywal,zeby przejsc na butelke. Bylam uparta (Starszak do tego mial jeszcze skaze bialkowa). Po tyg. od ostawienia cycka zaczal sie wreszcie usmiechac,byl najedzony i szczesliwy ,dlatego tym razem juz nie mam presji karmienia piersia,bo chce miec najedzone i szczesliwe dziecko :tak:

Kruszka - wiem,ze to bardzo przykre...pamietam po urodzeniu to mlekiem plywalam...teraz? pociagnie 10 lykow i nie ma..ale dobre i to ... kazdy gram przeciwcial jest na wage zlota...

My uzywalismy kopru z Herbapolu,zadnych slodkich badziew....

Bylam wczoraj na IP ,bo spanikowalam..Mlody ma tak gesty katar,ze ciezko mu sie oddychalo,ale sprawdzili mu tlen 100%, cisnienie normalne, oddech normalny, pluca czyste... kazala przeczekac ,bo katar to wirus na ktorego leku nie ma.no i chyba kupie inhalator,bo slyszalam,ze pomaga dzieciakom....

Swiat nie czuje... :-(

Ostkapa - mi USG nie robili przed porodem (w ogole robia tu tylko raz w 20 tyg) i Synek urodzil sie twarza do gory.. :confused:

Moj klops 62 cm i 6850 g :-D
 
reklama
Hej dziewczyny, u nas kryzys z kupkami, mały od nocy z poniedziałku na wtorek do wtorku wieczora nie zrobił ani jednej kupki, dopiero jak mu troszkę pomogłam, z wtorku na środę to samo, i tak do dzisiaj rana. Kupkę robi jedną na dobę, a karmię piersią. A dzisiaj rano jak go przebierałam, była kupka ze śluzem... Nie wiem czy to zaparcia czy co, podaję mu bobotic, bo kilka razy bolał go brzuszek.
 
dziewczyny poradźcie proszę, moja Zosia od wczoraj ma na czole, a dokładniej nad brwiami wysypkę przypominającą kaszkę. kolor żółtawy i się nie zmienia. macie jakieś pomysły co to takiego??

PC200149.jpgPC200151.jpg
 
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy! Mój synuś jest zupełnie inny... daję mu 90ml bebiko z czego wypija 70ml i po 3 godzinach cycek, po cycku znowu sztuczne. A wasze maluszki ile wypijają sztucznego? Śpi cudnie i widać szczęście na buzi:-D a ja jaka szczęśliwa jestem...jakbym się jeszcze raz narodziła:-)
Ostkapa nie mam pojęcia co to może być:confused: Ja bym chyba podejrzewała że może ma to coś wspólnego z łojem
 
crazy girl ciemieniucha? ja myślałam ze to tylko na głowie się robi... Twoja gdzie to miała? ja mam tylko krem ochronny Bambino - starczy? czy lepiej oliwką? ale wyczesać to - mimo ze to jest nad brwiami i w nich samych?
 
Dziewczyny ile dajecie kropli boboticu ? i ile razy dziennie?
U nas też kolki wieczorami i nad ranem. Od 2 dni kropelki bobotic w natarciu, ale nie widzę różnicy. Boję się dawać tyle ile jest napisane na ulotce, bo jeszcze mała nie skończyła 28 dni, kilku jej brakuje i wydaje mi się, że dawka 8 kropli na niemowlaka i dla dziecka do 3 lat to troche za duża ( 4 razy dziennie) . Nie wiem.
 
ostkapa ona miala wlasnie w brwiach i okolicach.. miedzy brwiami tez.. spróbuj delikatnie wyczesac a jak nie pojdzie to nawilzaj i zniknie. ja tak orzynajmniej mialam..

moja miala takie cos: tu juz czesciowo wyczesane.. teraz ma gladziutkie i sliczniutkie :) wszystko zaczelo znikac okolo 6 tygodnia :)
IMG_5546.jpg
 
Ostatnia edycja:

Mdmd
moja bratowa tez poradziła mi tą herbatkę z rossamana jednak ona jest po 2 mies, więc odpusciłam i znalazłam taka po 1 tg czeską, własnie bez zbednych dodatków. A rumienake kupiłam wczoraj do przemywania buziulki malemu. Co prawda wysypka juz schodzi, ale buzia jeszcze taka szorstka. Jutro mamy szczepienie więc zapytam o ten rumianek. Dzieki :)
A dlaczego połozna odradzila z kopru?

Badka ja daję tak jak na ulotce, a nawet czasem kilka więcej. Sab Simplex ma taki skład i zaleca sie dawac tam 15 kropli. Ja daję od 8 do 12, ale razcej 10 kropli. Do tego dokupilam buteleczki antykolkowe dr browna, bo miałam tylko 60 ml. Dziś troszkego złapało bo 18, ale suszarka i sie uspokoił, a własnie sie przebudza na kapiel.
 
reklama
Ostkapa : tak właśnie wygląda ciemieniucha. Natłuszczaj i wyczesuj... u niektórych dzieci szybciutko schodzi ja np. z Sebastiankiem męczyłam się bardzo długo. Ala póki co nie ma nic. Za to te kolki nie dają nam żyć. Przedwczoraj odstawiłam bobotic bo niestety nie przynosił małej ulgi i zaczęłam dawać jej dicoflor.... jak narazie wydaję się lepiej .... wczoraj nawet w dzień troszkę pospała. Mówię wam już tracę nadzieję.... wczoraj to się zryczałam jak głupia, myślałam nawet żeby ją odstawić od cycucha. Po prostu nie mam już siły.... Jeszcze żeby tego było mało mój mały ma grypę i mi gorączkuje po 40 stopni... W nocy jak jedno się uspokoi to drugie zaczyna i tak w kółko!Krótko mówiąc po takim tygodniu ten koniec świata wydaje się mniej przerażający.:no:
 
Do góry