reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Kopią Was maluchy? Ja mam wrażenie, że mój ostatnio coraz mniej. Za to się przewraca, kręci, obraca i wypycha czymś brzuch ;) Kiedyś było więcej tych kopniaków...
Moja kopię. Najwięcej rano i wieczorem. Jest ułożona miednicowo więc najwięcej dostaje bolesnych kopniakow w pęcherz. Z boku czasami lekko rączką. Najciekawiej jest jak się rozciąga albo obraca. W ciagu dnia raczej cisza.
 
Moja tez najbardziej aktywna jest w nocy i po sniadaniu. Martwi mnie tylko, ze choc czuje ja jak sie wierci to nie moge wyczuc jej pod reka. A to juz 25 tydz. Zreszta czuje ja tylko w dole brzucha. Ponizej pepka. Moze to przez moja tusze, nigdy do szczuplych nie nalezalam. Ale za tydz mam wizyte i zapytam sie
 
Moja tez najbardziej aktywna jest w nocy i po sniadaniu. Martwi mnie tylko, ze choc czuje ja jak sie wierci to nie moge wyczuc jej pod reka. A to juz 25 tydz. Zreszta czuje ja tylko w dole brzucha. Ponizej pepka. Moze to przez moja tusze, nigdy do szczuplych nie nalezalam. Ale za tydz mam wizyte i zapytam sie
Powiem Ci, ze w 1 ciazy tez mi corke bylo ciezko wyczuc pod ręką, jak już to pod brzuchem praktycznie i ogolem mam wrażenie, że mniej sie ruszala. Teraz mlodego czuje bez problemu, nie tylko tak nisko bo i kolo pępka i w ogole jak zasoli to az mi brzuch podskakuje. A tez nie naleze do osob szczupłych. Może to zalezy od temperamentu malenstwa :)
 
Powiem Ci, ze w 1 ciazy tez mi corke bylo ciezko wyczuc pod ręką, jak już to pod brzuchem praktycznie i ogolem mam wrażenie, że mniej sie ruszala. Teraz mlodego czuje bez problemu, nie tylko tak nisko bo i kolo pępka i w ogole jak zasoli to az mi brzuch podskakuje. A tez nie naleze do osob szczupłych. Może to zalezy od temperamentu malenstwa :)
Moze. Moje znajome molwia mi,ze mala sie jeszcze rozkreci, jak bardziej przybierze na wadze. Tak czy inaczej zapytam sie za tydz lekarza. Mala jest na prawde dosc aktywna, ale przykro mi ze nikt po za mna nie moze jej wyczuc. Mam wrazenie,ze jak kopie to bardziej do srodka. Moze to tez zalezy od tego jak sie ulozyla....
 
Moj maluszek tez aktywny jest najwięcej wieczorem troszke rano i czasami w ciagu dnia ale to jak ja odpoczywam. W ruchu jak chodzę to nie czuje go... co prawda u mnie z chodzeniem nie najlepej albo mnie na dole w boku brzuch boli albo troszke wyzej kuje i macica mnie boli [emoji17][emoji17] mam nadzieje ze to przejsciowe... uzg jest ok jutro mam jeszcze gina...
 
Moze. Moje znajome molwia mi,ze mala sie jeszcze rozkreci, jak bardziej przybierze na wadze. Tak czy inaczej zapytam sie za tydz lekarza. Mala jest na prawde dosc aktywna, ale przykro mi ze nikt po za mna nie moze jej wyczuc. Mam wrazenie,ze jak kopie to bardziej do srodka. Moze to tez zalezy od tego jak sie ulozyla....
Ulozenie tez moze byc istotne. Mala bula miednicowo wtedy, a teraz poki co mamy ułożenie poprzeczne :) moze byc tez tak, ze czujw bardziej, bo to 2 ciąża. Mówią, ze ruchy szybciej czuje sie w kolejnych ciazach to moze i z tym tak jest. Najważniejsze, że sie wierca :)
 
Sluchajcie dziewczyny. Wlasnie wyszlam z pod prysznica i zauwazylam, ze mam strasznie spuchniete stopy. Ostatno byly troche wieksze, pewnie przez ten upal. Ale pierwszy raz sa taaaak ogromne. Jak bym je napompowala. Tez tak mialyscie??? Moja mama juz mi panikuje,ze to moze byc zatrucie ciazowe. Nie sadze ze to to, ale faktycznie stopy zamienily mi sie w pletwy. Nosze dosc wygodne, plaskie obuwie, co dziennie leze kilkanascie minut z nogami uniesionymi w gore. Staram sie duzo spacerowac. Dzisiaj zrobilam sobie 8 km spacer. Myslicie ze to za duzo i dlatego mam stopy jak Hulk???
 
Sluchajcie dziewczyny. Wlasnie wyszlam z pod prysznica i zauwazylam, ze mam strasznie spuchniete stopy. Ostatno byly troche wieksze, pewnie przez ten upal. Ale pierwszy raz sa taaaak ogromne. Jak bym je napompowala. Tez tak mialyscie??? Moja mama juz mi panikuje,ze to moze byc zatrucie ciazowe. Nie sadze ze to to, ale faktycznie stopy zamienily mi sie w pletwy. Nosze dosc wygodne, plaskie obuwie, co dziennie leze kilkanascie minut z nogami uniesionymi w gore. Staram sie duzo spacerowac. Dzisiaj zrobilam sobie 8 km spacer. Myslicie ze to za duzo i dlatego mam stopy jak Hulk???
Bardzo mozliwe ja jak ide na spacer albo stoje w kolejce tez mnie nogi bola i mam odciski takie jak od balerinek przy palcach [emoji52] musisz sie oszczedzac kochana moze czeste ale krutsze spacerki [emoji4][emoji4]
 
reklama
Ja po uzg maly wazy 620 gram maz widzial jak rusza raczkami i nozkami hehe nie mogl dokladnie go zbadac bo smiesznie i nie typowo byl polozony. Polozenie mial poprzeczne wiec nie zbadal do końca serduszka ani ile ma cm. Szyjka 36mm ogolnie jest ok porod na 8 grudnia ale zostane z wami dziewczyny dobrze mi tu [emoji4][emoji4] A z tym serduszkiem to 2 tyg temu bylo badane na uzg i bylo ok ale wtedy mial polozenie podluzne glowkowe [emoji4]... mimo wszystko wiekszosc czuje go na dole jak mnie zaczepia...


A to jak mniejsze to przesuwają termin na później a jak starsze to nie zmieniają hmm
Moja miała 800 gramów w 24t3d i też starsza o tydzień minimum albo duża albo starsza;)
 
Do góry