reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko centralnie przodujace

Dołączył(a)
9 Maj 2018
Postów
12
Witam, jestem w 34 tyg ciazy ostatnio w szpitalu stwierdzono u mnie kolke nerkowa i lozysko centralnie przodujace, trochę czytałam na ten temat i zastanawia mnie czy moj lekarz prowadzacy powinien wypisac mi skierowanie na cesarskie cięcie, krwawilam raz dosc mocno, na poczatku miałam brzeznie przodujace a po tygodniu na usg juz ginekolog w szpitalu widzial ze zakrywa cale ujscie. Miala ktoras z was i jak to wyglądało i w którym tygodniu zazwyczaj wysylaja na cesarke. Z gory dziekuje za odpowiedzi :) ja
 
reklama
Witam. Z tego co wiem jeśli jest łożysko centralnie przodujące nie rodzi się naturalnie bo najpierw jest łożysko a potem dziecko więc dziecko niedotlenione i może nie przeżyć tak samo matka. Miałam takie od samego początku. Od razu wiadomo było że cesarka Nawet w karcie ciążowej w razie draki od razu miałam zaznaczone z wykrzyknikiem że jest przodujące żeby broń Boże komuś przy jakimś plamieniu nie zachciało się badać bo wtedy od razu poród, W rezultacie będąc już na szczęście w szpitalu z polecenia swojego lekarza łożysko mi się odkleiło ale to dużo pisania. Gdyby było to w domu dziecka nie ma na pewno a ze mną nie wiadomo krwotok potworny. Urodziłam przez to w 34 tydodniu.
 
Troche sie obawiam bo ostatnio jak bylam u swojego ginekologa to tak jakby to olal i nic konkretnego na ten temat mi nie powiedział, nawet nic nie wspomnial o cesarce wszystko wyczytałam w internecie, mam tylko nadzieje ze teraz na wizycie da mi skierowanie na cesarke. Mialam raz mocne krwawienie i caly czas biore luteine dopochwowo. Mam tylko nadzieję ze nie bedzie takiej sytuacji ze nie da mi.tego skierowania i beda jakies problemy.
 
Troche sie obawiam bo ostatnio jak bylam u swojego ginekologa to tak jakby to olal i nic konkretnego na ten temat mi nie powiedział, nawet nic nie wspomnial o cesarce wszystko wyczytałam w internecie, mam tylko nadzieje ze teraz na wizycie da mi skierowanie na cesarke. Mialam raz mocne krwawienie i caly czas biore luteine dopochwowo. Mam tylko nadzieję ze nie bedzie takiej sytuacji ze nie da mi.tego skierowania i beda jakies problemy.
Ale Twoja sytuacja z założenia kwalifikuje się do cc, nie masz szans urodzić sn bo fizycznie to nie jest możliwe. Dziwi mnie reakcja Twojego lekarza bo jak mnie wyszło w 19 tc ze mam przy ujściu to już byłam pouczona jak będzie wyglądać poród, że od 35 tc leżenie w szpitalu i w razie jakiegokolwiek krwawienia szybkie cc. Mam nadzieje ze ogólnie się oszedzasz, zero dzwigania, seksu, że duuuuzo odpoczywasz. Łożysko centralnie przodujace jest ogólnie bardzo groźne pod koniec ciąży. Pozdrawiam!
 
Potwierdzę tylko co piszą poprzedniczki . Nie ma takiej możliwości, żeby w przypadku łożyska centralnie przodującego, urodzić inaczej niż przez cc. Powinnaś leżeć w szpitalu, ponieważ każda czynność skurczowa macicy może skończyć się odklejeniem łożyska i w rezultacie śmiercią Twoją i dziecka. To bardzo poważne rozpoznanie . Zmień lekarza natychmiast jeśli Twój to lekceważy .
 
Lozysko centr przodujace wykryto u mnie w 13 tc , dranstwo nigdy nie zmienilo polozenia!

Krew od 29 tc, strach, sterydy w 30 tc bo wciaz krwawulam ladujac na ip
Porod 35 tc ,9 dni w szpitalu


Na szcxescie zdrowa nie widac wczesniactwa
 
reklama
Dokładnie nie ma możliwości rodzić inaczej niż cc tak jak piszą wyżej zero seksu , dźwigania , nawet już nie ma badania ginekologicznego , oszczędny tryb życia zazwyczaj wcześniej kładą w szpitalu bo gdyby się odkleiło to nie ma szans dla dziecka i dla matki jeśli się jest w domu. Przeżyłam to na szczęście byłam w szpitalu ale wiem jak to wygląda. I na prawdę jest to bardzo niebezpieczne.
 
reklama
Dokładnie nie ma możliwości rodzić inaczej niż cc tak jak piszą wyżej zero seksu , dźwigania , nawet już nie ma badania ginekologicznego , oszczędny tryb życia zazwyczaj wcześniej kładą w szpitalu bo gdyby się odkleiło to nie ma szans dla dziecka i dla matki jeśli się jest w domu. Przeżyłam to na szczęście byłam w szpitalu ale wiem jak to wygląda. I na prawdę jest to bardzo niebezpieczne.

A donosila pani czy wczesniaczek?
 
Do góry