reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nisko położone łożysko

ladyinred66

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Październik 2023
Postów
31
Hej, jestem w 19 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam na usg i lekarz powiedział, że mam dość nisko położone łożysko, lecz nie zakrywa ono szyjki macicy, więc na razie jest ,,okej". Nie dostałam żadnych zaleceń typu leżenie, unikanie wysiłku fizycznego czy współżycia. Dodam też, że nie krwawie, nie plamie, nie mam buli brzucha, ruchów też nadal nie czuje. Za 3 tygodnie mam USG połówkowe, na pewno wtedy już będzie wiadomo coś więcej. Bardziej zastanawia mnie brak żadnych zaleceń - w Internecie pełno jest wątków tego typu i większość kobiet ma jakieś zalecenia. Oczywiście każdy przypadek jest inny, dlatego chciałam się zorientować czy ktoś był w podobnej sytuacji.
 
reklama
U mnie podczas USG 12+ lekarz również zdiagnozował nisko położone łożysko. Podobnie jak Ty, nie dostałam zakazu współżycia czy ćwiczeń, wprost przeciwnie. Przyznam, że boję się i mam mętlik w głowie.
 
Bóli.

Łożesko jeszcze może sie podnieść, jest konkretna ilość mm, ile musi byc od szyjki, zeby bylo ok.
Widocznie u Was jest.
 
U mnie podczas USG 12+ lekarz również zdiagnozował nisko położone łożysko. Podobnie jak Ty, nie dostałam zakazu współżycia czy ćwiczeń, wprost przeciwnie. Przyznam, że boję się i mam mętlik w głowie.
W różnych artykułach piszą, że na początku ciąży do ok. 20 tygodnia jest to norma u wielu kobiet i że potem się podnosi. Mnie trochę zmartwiło to, że prawie już niedługo będę w tym tygodniu i tak jak ty mam mętlik.
 
W różnych artykułach piszą, że na początku ciąży do ok. 20 tygodnia jest to norma u wielu kobiet i że potem się podnosi. Mnie trochę zmartwiło to, że prawie już niedługo będę w tym tygodniu i tak jak ty mam mętlik.
Ja na początku miałam tak samo, ginekolog powiedział że mam nisko łożysko ale mam się tym kompletnie nie przejmować i nie dał mi żadnych zaleceń.
Na wizycie przed świętami powiedział że nadal jest ok a łożysko się podniosło, obecnie 23tc :)
 
reklama
Do góry