reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujace w 28 tc.

Marcowamama20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2020
Postów
56
Byłam dzis na wizycie. Lekarz w opisie napisal łożysko przodujące- wracajac do domu to doczytalam. Co to znaczy?
Miała ktoras z was moze z takim lozyskiem do czynienia?
Przeczytalalm ze przez takie łożysko slabiej wyczuc dziecko.
Ja moją małą roznie czuje. W szczegolnisci po bokach brzucha a czasem w dole.
Do kiedy takie lozysko moze sie przesunac? Czy wtedy trzeba wykonac cc?
 
reklama
To zależy czy dotyka szyjki, czy całkowicie ją zakrywa. Jeżeli dotyka krawędzią to jest duża szansa, że ze wzrostem macicy się uniesie. Jeśli zakrywa szyjkę to przeważnie kladą do szpitala wcześniej, bo pod koniec ciąży istnieje ryzyko odklejenia się łożyska i wykonują CC.
Myślę, że gdyby było całkiem pokrywające ujście to lekarz by o tym wspomniał. Pewnie jest brzeżnie ułożone i blisko szyjki. Wtedy CC nie jest konieczne (aczkolwiek część lekarzy sprawdza, ile cm od szyjki jest tuż przed porodem), trzeba się tylko oszczędzać, nie dźwigać, dużo odpoczywać w końcówce.
Ja miałam przy ujściu szyjki, uniosło się do bezpiecznej granicy (do 32 TC chyba).
 
Byłam dzis na wizycie. Lekarz w opisie napisal łożysko przodujące- wracajac do domu to doczytalam. Co to znaczy?
Miała ktoras z was moze z takim lozyskiem do czynienia?
Przeczytalalm ze przez takie łożysko slabiej wyczuc dziecko.
Ja moją małą roznie czuje. W szczegolnisci po bokach brzucha a czasem w dole.
Do kiedy takie lozysko moze sie przesunac? Czy wtedy trzeba wykonac cc?
Ja mialam lozysko niskoschodzace ( nie wiem czy to nie ten sam termin ) , groził mi porod przedwczesny wiec dwa dni bylam na patologii ciazy aby dostać zastrzyki dla małej na szybsze rozwinięcie sie pluc . Potem lozysko sie podniosło i bylo ok .
 
To zależy czy dotyka szyjki, czy całkowicie ją zakrywa. Jeżeli dotyka krawędzią to jest duża szansa, że ze wzrostem macicy się uniesie. Jeśli zakrywa szyjkę to przeważnie kladą do szpitala wcześniej, bo pod koniec ciąży istnieje ryzyko odklejenia się łożyska i wykonują CC.
Myślę, że gdyby było całkiem pokrywające ujście to lekarz by o tym wspomniał. Pewnie jest brzeżnie ułożone i blisko szyjki. Wtedy CC nie jest konieczne (aczkolwiek część lekarzy sprawdza, ile cm od szyjki jest tuż przed porodem), trzeba się tylko oszczędzać, nie dźwigać, dużo odpoczywać w końcówce.
Ja miałam przy ujściu szyjki, uniosło się do bezpiecznej granicy (do 32 TC chyba).
Ruchy były mniej wyczuwalne?
 
Ruchy były mniej wyczuwalne?
Nie, w obu ciążach wysokich miałam nisko osadzone łożysko i ruchy czułam aż za dobrze. Tzn. w pierwszej ciąży mniej mnie bolały, bo miałam dużo płynu, a w drugiej- płynu mało, więc ruchy bardzo bolały (a zaczęłam je czuć bardzo wcześnie, bo w 15 TC, a łożysko było wtedy przy samym ujściu i krwawiłam z tego powodu). Wg mnie ruchy czuć mniej, nie jak łożysko jest nisko, tylko jak zlokalizowane jest na przedniej ścianie.
 
Ruchy mogą być mniej wyczuwalne jeśli łożysko jest na przedniej ścianie, to jak poduszka amortyzująca:)
A łożysko przodujące to takie które całkiem lub częściowo nachodzi na ujście szyjki więc zagradza dziecku drogę do wyjscia. Jest większa możliwość krwawienia przez co należy się bardziej oszczędzać i zazwyczaj wcześniej rozwiązują taka ciążę jeśli łożysko się nie podniosło.
Moja koleżanka miała umówione CC na 36tc właśnie przez łożysko, dzidziuś się jednak pospieszył i poród rozpoczął się w 34tc, na szczęście zdąryła do szpitala i wszystko zakończyło się dobrze. Trzeba poprostu bardziej trzymać rękę na pulsie
 
Ja mialam lozysko niskoschodzace ( nie wiem czy to nie ten sam termin ) , groził mi porod przedwczesny wiec dwa dni bylam na patologii ciazy aby dostać zastrzyki dla małej na szybsze rozwinięcie sie pluc . Potem lozysko sie podniosło i bylo ok .

A w którym tygodniu ciąży podali Tobie sterydy na płuca??
 
reklama
Do góry