reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lupiez rozowy gilberta

Dołączył(a)
3 Wrzesień 2019
Postów
12
Witam. Jestem w 12 tg ciazy tydzien temu dostalam wysypke na klatce piersiowej w tym momencie wysypka jest juz na plecach szyi brzuchu. jestem diagnozowana w kierunku łupieżu różowego Gilberta lub łuszczycy. Jeśli ktoś wie coś na ten temat jak to wplywa na dziecko to prosze niech napisze bo jestem zrozpaczona.
 
reklama
Witam. Jestem w 12 tg ciazy tydzien temu dostalam wysypke na klatce piersiowej w tym momencie wysypka jest juz na plecach szyi brzuchu. jestem diagnozowana w kierunku łupieżu różowego Gilberta lub łuszczycy. Jeśli ktoś wie coś na ten temat jak to wplywa na dziecko to prosze niech napisze bo jestem zrozpaczona.
Dziwne..bo.luszczyca jest najczesciej na rekach..nogach..skorze glowy..hmmm....i nie ma formy wysypki tylko wysuszonych plam różowo białych..lekarz tak powiedział ze to luszczyca moze byc?
 
Nie będę Cie tutaj czarować, ale jeśli okaże się, że to łupież to może poważnie zagrozić. Zwłaszcza przed 15 tc jest poważne ryzyko poronienia. Zależy też jakim wirusem jesteś zakażona. Jeżeli HHV 7 to ryzyka nie ma, jeżeli HHV 6 to niestety ryzyko jest.
 
Dziwne..bo.luszczyca jest najczesciej na rekach..nogach..skorze glowy..hmmm....i nie ma formy wysypki tylko wysuszonych plam różowo białych..lekarz tak powiedział ze to luszczyca moze byc?
Ta wysypka jest niejednoznaczna bo to są takie duże różowe place zluszczajace się i tez bardzo dużo małych różowych krostek.na piersiach brzuchu i plecach, na skórze głowy zaczynają się tworzyć. mam mieć biobsje co to jest czy łupież czy łuszczyca czy grzybica.
 
Nie będę Cie tutaj czarować, ale jeśli okaże się, że to łupież to może poważnie zagrozić. Zwłaszcza przed 15 tc jest poważne ryzyko poronienia. Zależy też jakim wirusem jesteś zakażona. Jeżeli HHV 7 to ryzyka nie ma, jeżeli HHV 6 to niestety ryzyko jest.
Zrobilam badanie na wirusa hhv6 ale wynik dopiero za 7 dni roboczych.
 
Na chorobę Giberta chorowałam jakieś dwa lata temu. Nie byłam wtedy w ciąży. Przyczyną tej choroby jest bardzo duże osłabienie organizmu i stres ( u mnie przyczyną zachorowania było właśnie osłabienie i olbrzymi stres w pracy). Choroba trwała jakiś miesiąc. Nie brałam żadnych leków, bo nie ma na tą chorobę żadnych leków, po prostu trzeba ją przechorować. Miałam tylko od dermatologa maść, która łagodziła objawy swędzenia. Podobno na tą chorobę choruje się tylko raz. Może wystąpić u kobiet w ciąży, ale nie ma wpływu na dziecko. Tutaj masz artykuł: Link do: Różowy łupież Giberta - przyczyny i objawy - La Roche-Posay
 
Na chorobę Giberta chorowałam jakieś dwa lata temu. Nie byłam wtedy w ciąży. Przyczyną tej choroby jest bardzo duże osłabienie organizmu i stres ( u mnie przyczyną zachorowania było właśnie osłabienie i olbrzymi stres w pracy). Choroba trwała jakiś miesiąc. Nie brałam żadnych leków, bo nie ma na tą chorobę żadnych leków, po prostu trzeba ją przechorować. Miałam tylko od dermatologa maść, która łagodziła objawy swędzenia. Podobno na tą chorobę choruje się tylko raz. Może wystąpić u kobiet w ciąży, ale nie ma wpływu na dziecko. Tutaj masz artykuł: Link do: Różowy łupież Giberta - przyczyny i objawy - La Roche-Posay
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź która przyniosła mi nadzieję że będzie dobrze
 
reklama
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź która przyniosła mi nadzieję że będzie dobrze

Ja przechorowałam łupież różowy pomiędzy 10 a 15tc, obecnie jestem w 34tc. Malutka zdrowa, dermatolog wyraźnie powiedział, że łupież różowy jest niegroźny dla płodu, występuje gdy organizm jest mocno osłabiony. Nie wiem po co to straszenie wirusami hhv :/ Jeśli masz łupież różowy, to nic nie zrobisz, samo przejdzie :)
 
Do góry