reklama

Łuszcząca się skóra na całej głowce!

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez tulaga, 21 Styczeń 2011.

1. tulaga

tulaga Zaciekawiona BB

Witam. Moja 5 miesieczna corka, nie miała ciemieniuchy, dzis zauważyłam że calutka skóra głowy się łuszczy, od dawna sie po tej głowce drapała jak tylko mogła, ale lekarz stwierdził ze to przez włosy (bo ma baardzo buja czuprynkę):-) teraz juz rozumie jej drapanie, wiem co wysusza skore głowy i mysle ze to przez źle spłukiwaną pianę, ale moje pytanie brzmi co mogłabym zastosowac, jaki kosmetyk, bez konsultacji z lekarzem zeby te łuszczenie zeszło. Dziś probowałam jej posmarowac maścią, ale cięzko gdy dziecko ma tak dużo włosków.
    Dziekuje za opowiedzi

2. happybeti

happybeti show must go on...

Spróbuj kąpać w Oilatum albo innym emoliencie,powinno pomóc-skóra główki się nawilży i problem zniknie,jeśli to tylko to.

3. reklama
  4. madzia72

madzia72 Gość

Moja mala tez tak miala do kapieli dolewam oliwki bambino i glowke myje szczoteszka i zmiany zniknely

5. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

Oliwa z oliwek taka spozywcza, potem wyczesywanie i zwykły najzwyklejszy szampon np. familijny- nie zawiera żadnych cudownych skłądników ma poprostu zmyć ten tłuszcz z głowy. Jeśli masz możliwość to kup dentinox craddle cap shampoo-specjalnie na ciemieniuchę ;-) Mój filip dostał ciemieniuchę dopiero w wieku 4 miesięcy.

6. agula23

agula23 Zaciekawiona BB

Od mojej znajomej maluszek tez tak mial i po jakims czasie okazalo sie ze to skaza bialkowa a to byl pierwszy objaw
    ! sprobuj oilatum soft jest naprawde super tylko cena troszke odstrasza

Poleć forum