reklama

łuszczenie się skóry u noworodka

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez gogap, 10 Styczeń 2006.

1. gogap

gogap

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co może oznaczać łuszcząca się skóra u tygodniowego malucha? Mój synek ma łuszczącą się skórę, głónie w zgięciach stóp i ramion. Wygląda to tak jakby miał zmieniać skórę. ooza tym jest bardzo spokojny i jak się porządnie naje to śpi po 3, 4 godziny. Wyczytałam, że mpogą to być objawy niedoczynności tarczycy. Po jakim czasie otrzmymuje się wynik badania przesiewowego?

2. loli

loli Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wydaje mi się że to normalna reakcja skóry po poodzie ,moje dzieci też się tak łuszczyły ,szczególnie na stopach i rączkach .Wiesz do tej pory skóra była w środowisku wilgotnym a teraz wszystko się zmieniło.
    Miłoszek to wyglądał jak gad zmieniający skórę. :laugh:Też pojawiło się to dopiero po tygodniu od urodzenia,a najdłużej utrzymywało się za uszami ,okoł2 miesięcy.

3. reklama
  4. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje dzieci też się tak łuszczyły.
    Stosowałam częściej oliwkę, nie tylko po kąpieli. Wszystko ładnie zeszło.

5. atol

atol Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    u mnie bylo tak samo, zaczelam kapac w oilatum i jest ok

6. sisters

sisters Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zapytaj pediatre o krem robiony z holesterolem i wit E. Bardzo dobry ja go syosuje caly czas. Tlustrzy od oliwek i leczy wszystko, nawet zadrapania szybciej sie goja.
    Pozdrawiam S

7. mrowa1

mrowa1 what's up!!!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nie tez tak było małej schodziła skóra jak jakiemus wezowi :D kompalismy ja w rumianku i czasami w krochmalu i smarowalismy oliwka i samo zeszło nie trzeba sie tym wcale przejmowac to jest normalne :)

8. Kunda

Kunda Mama Maciusia i Adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nam pediatra poleciła płyn do kąpieli belnum hermal ( nie pamietam jak to się pisze ) i uzywaliśmy też kremu oliatum. Pomogło.

9. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas też tak było, to się często zdarza, szczególnie u dzieci urodzonych po terminie.
    Kąpałam w krochmalu i smarowałam zwykłą oliwą z oliwek extra vergin i szybko się unormowało. Potem nigdy już nie miał problemów ze skórą, aż do ostatnich dni kiedy przez te mrozy zaczęła się przesuszać.

10. reklama
  11. gogap

gogap

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję wszystkim za rady. Trochęodetchnęłam. Też zaczęłam kąpać małego, ale w OIL LATUM. Teraz skóra wygląda dużo lepiej, ale z kolei na buzi pojawiły się szorstkie krostki, a niektóre zaczerwienione z białymi czubkami. Na czole koło oczu skóra jest sucha, a dzisiaj nawet w tym miejscu jakaś brązowawa. Boję się, że to mogą być początki skazy białkowej.

12. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mogą, ale nie muszą. Maleństwom różne rzeczy dzieją się ze skórą, istnieje nawet coś takiego jak trądzik niemowlęcy!

Poleć forum