reklama

łuszczenie się skóry u noworodka

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez gogap, 10 Styczeń 2006.

1. gogap

gogap Początkująca w BB

Co może oznaczać łuszcząca się skóra u tygodniowego malucha? Mój synek ma łuszczącą się skórę, głónie w zgięciach stóp i ramion. Wygląda to tak jakby miał zmieniać skórę. ooza tym jest bardzo spokojny i jak się porządnie naje to śpi po 3, 4 godziny. Wyczytałam, że mpogą to być objawy niedoczynności tarczycy. Po jakim czasie otrzmymuje się wynik badania przesiewowego?

2. loli

loli Fanka BB :)

Wydaje mi się że to normalna reakcja skóry po poodzie ,moje dzieci też się tak łuszczyły ,szczególnie na stopach i rączkach .Wiesz do tej pory skóra była w środowisku wilgotnym a teraz wszystko się zmieniło.
    Miłoszek to wyglądał jak gad zmieniający skórę. :laugh:Też pojawiło się to dopiero po tygodniu od urodzenia,a najdłużej utrzymywało się za uszami ,okoł2 miesięcy.

3. reklama
  4. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Moje dzieci też się tak łuszczyły.
    Stosowałam częściej oliwkę, nie tylko po kąpieli. Wszystko ładnie zeszło.

5. atol

atol Fanka BB :)

u mnie bylo tak samo, zaczelam kapac w oilatum i jest ok

6. sisters

sisters Zaangażowana w BB

zapytaj pediatre o krem robiony z holesterolem i wit E. Bardzo dobry ja go syosuje caly czas. Tlustrzy od oliwek i leczy wszystko, nawet zadrapania szybciej sie goja.
    Pozdrawiam S

7. mrowa1

mrowa1 what's up!!!

U nie tez tak było małej schodziła skóra jak jakiemus wezowi :D kompalismy ja w rumianku i czasami w krochmalu i smarowalismy oliwka i samo zeszło nie trzeba sie tym wcale przejmowac to jest normalne :)

8. Kunda

Kunda Mama Maciusia i Adasia

nam pediatra poleciła płyn do kąpieli belnum hermal ( nie pamietam jak to się pisze ) i uzywaliśmy też kremu oliatum. Pomogło.

9. margot

margot Mamma Mia!

U nas też tak było, to się często zdarza, szczególnie u dzieci urodzonych po terminie.
    Kąpałam w krochmalu i smarowałam zwykłą oliwą z oliwek extra vergin i szybko się unormowało. Potem nigdy już nie miał problemów ze skórą, aż do ostatnich dni kiedy przez te mrozy zaczęła się przesuszać.

10. reklama
  11. gogap

gogap Początkująca w BB

Dziękuję wszystkim za rady. Trochęodetchnęłam. Też zaczęłam kąpać małego, ale w OIL LATUM. Teraz skóra wygląda dużo lepiej, ale z kolei na buzi pojawiły się szorstkie krostki, a niektóre zaczerwienione z białymi czubkami. Na czole koło oczu skóra jest sucha, a dzisiaj nawet w tym miejscu jakaś brązowawa. Boję się, że to mogą być początki skazy białkowej.

12. margot

margot Mamma Mia!

Mogą, ale nie muszą. Maleństwom różne rzeczy dzieją się ze skórą, istnieje nawet coś takiego jak trądzik niemowlęcy!

Poleć forum