reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

łuszczenie się skóry u noworodka

Co może oznaczać łuszcząca się skóra u tygodniowego malucha? Mój synek ma łuszczącą się skórę, głónie w zgięciach stóp i ramion. Wygląda to tak jakby miał zmieniać skórę. ooza tym jest bardzo spokojny i jak się porządnie naje to śpi po 3, 4 godziny. Wyczytałam, że mpogą to być objawy niedoczynności tarczycy. Po jakim czasie otrzmymuje się wynik badania przesiewowego?

reklama

loli

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Wydaje mi się że to normalna reakcja skóry po poodzie ,moje dzieci też się tak łuszczyły ,szczególnie na stopach i rączkach .Wiesz do tej pory skóra była w środowisku wilgotnym a teraz wszystko się zmieniło.
Miłoszek to wyglądał jak gad zmieniający skórę. :laugh:Też pojawiło się to dopiero po tygodniu od urodzenia,a najdłużej utrzymywało się za uszami ,okoł2 miesięcy.

sisters

Aktywna w BB
zapytaj pediatre o krem robiony z holesterolem i wit E. Bardzo dobry ja go syosuje caly czas. Tlustrzy od oliwek i leczy wszystko, nawet zadrapania szybciej sie goja.
Pozdrawiam S

mrowa1

what's up!!!
Miasto
okolice Tarnowa
U nie tez tak było małej schodziła skóra jak jakiemus wezowi :D kompalismy ja w rumianku i czasami w krochmalu i smarowalismy oliwka i samo zeszło nie trzeba sie tym wcale przejmowac to jest normalne :)

Kunda

Mama Maciusia i Adasia
Miasto
sląsk
nam pediatra poleciła płyn do kąpieli belnum hermal ( nie pamietam jak to się pisze ) i uzywaliśmy też kremu oliatum. Pomogło.

margot

Mamma Mia!
U nas też tak było, to się często zdarza, szczególnie u dzieci urodzonych po terminie.
Kąpałam w krochmalu i smarowałam zwykłą oliwą z oliwek extra vergin i szybko się unormowało. Potem nigdy już nie miał problemów ze skórą, aż do ostatnich dni kiedy przez te mrozy zaczęła się przesuszać.

Dziękuję wszystkim za rady. Trochęodetchnęłam. Też zaczęłam kąpać małego, ale w OIL LATUM. Teraz skóra wygląda dużo lepiej, ale z kolei na buzi pojawiły się szorstkie krostki, a niektóre zaczerwienione z białymi czubkami. Na czole koło oczu skóra jest sucha, a dzisiaj nawet w tym miejscu jakaś brązowawa. Boję się, że to mogą być początki skazy białkowej.

reklama

margot

Mamma Mia!
Mogą, ale nie muszą. Maleństwom różne rzeczy dzieją się ze skórą, istnieje nawet coś takiego jak trądzik niemowlęcy!

Podobne tematy
Autor Tytuł Forum Odpowiedzi Data
aniaslu Czy jeśli nie będzie już żadnego tabu, to życie stanie się łatwiejsze? Pytanie tygodnia 0
A Jak się mieszka w holandii Mamy z Holandii 0
M Diagnostyka - jak długo czeka się na wynik Beta HCG Staramy się 13
R Czy mogło się udać?:) Staramy się 4
F Za którym razem udało wam się zajść w ciążę po in vitro Ciąża po poronieniu 6
aniaslu Jak jedzenie przekłada się na prawidłowe mówienie. Webinar. 27.04.21 Temat tygodnia 0
L Czy bliźnięta zawsze rodzą się chore / z zaburzeniami / z deficytami? Mamusie bliźniat, trojaczków i... 30
A Kto brał sam acard 150 mg i udało się utrzymać ciąże po stratach? Potrzebuję porady 2
wierzewmarzenia5 Czy udało się donosić ciąże na heparynie? Potrzebuję porady 0
Kinia27 Niskie AMH a staranie się o dziecko Staramy się 2
O Ciąża po Zaśniadzie - kiedy wam się udało ? Staramy się 6
Ann5 Staramy się Staramy się 14
G Co zrobić żeby się nie nakręcać ? Staramy się 4
J Test ciążowy 10 dni po stosunku, okres się spóźnia, nie wiem kiedy była owulacja Ciąża, poród, połóg 9
N Ciągłe parcie na pęcherz tylko po położeniu się spać- nie ciąża Potrzebuję porady 1
A Spóźniająca się miesiączka po ciąży pozamacicznej Potrzebuję porady 4
M Jakie badania wykonać starając się o dziecko? Ciąża po poronieniu 6
E Zaczynamy starać się o dzidziusia, potrzebuję porady Staramy się 11
K Opóźniająca się miesiączka Potrzebuję porady 37
M Antybiotyk nie wiedząc, że jest się w ciąży. Staramy się 33
K Obniżenie się brzucha Potrzebuję porady 3
C Badania prenatalne czy się martwić Ciąża, poród, połóg 14
O Spóźniający się okres Potrzebuję porady 3
O Spóźniający się okres Potrzebuję porady 6
M Staramy się - pierwsza inseminacja Staramy się 5
A Ciąża w 21 dniu cyklu ? Ciąża, poród, połóg 6
A Spóźnia się ! Ciąża, poród, połóg 5
P Staramy się brak ciąży po dwóch inseminacjach Ciąża po inseminacji 16
A Ginekolog zajmujący się niepłodnością Lublin Staramy się 4
Albi Boję się że coś będzie źle Potrzebuję porady 3
B Starania się o dziecko na umowie zlecenie Potrzebuję porady 2
G Niemowle boi się dziadków Potrzebuję porady 6
S Beta HCG Potrzebuję porady 38
anio0 USG, badania prenatalne - chwalimy się wizytami! Październikowe mamy 2021 36
M Boję się, ze wszystko stracone. Pomóżcie! Ciąża, poród, połóg 58
M INSEMINACJA 2021 - Komu się udało? Ciąża po inseminacji 38
J okres krótszy o 2 dni bardzo się stresujemy bo jesteśmy jeszcze za młodzi mamy po 18 lat Potrzebuję porady 67
I #ciaza biochemiczna #staramy się Ciąża po poronieniu 10
MK_Piotrowiak Karmienie piersią a staranie się o kolejne dziecko Potrzebuję porady 47
Wiktoria K. Mój Tata się pokłócił z moją Mamą i chyba chcę się rozwieść... Potrzebuję porady 3
P Staranie się o rodzenstwo Staramy się 8
aerdgi Kto się w brzuszku kryje ❔ Lipcowe mamy 2021 prywatnie 5
K Zgłupiałam i ta nieszczęsna szyjka starajac się o kolejna ciąże Staramy się 2
I Czy mogę liczyć na to że test się myli? Potrzebuję porady 29
K Nadmierne przejmowanie się wszystkim Potrzebuję porady 4
N Czy tabletka mogła się nie wchłonąć? Po jakim czasie test ciążowy? Potrzebuję porady 2
P Staramy się i nic.. Staramy się 11
Jotka_ Staramy się o rodzeństwo 2021 Staramy się 1064
Z 10-miesięczne niemowlę budzi się co pół godziny Potrzebuję porady 11
F Czy ktoś się leczy w Provicie w Katowicach ?? Staramy się 1