reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina dopochwowa

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Dziewczyny jak głęboko wkładacie luteinę dopochwową? Wkładam luteinę od 4 tc., obecnie jestem w 12 tc. Wkład palcem wskazującym. Na początku wkładałam głęboko na całą długość palca, ale od jakiegoś czasu nie mogę za głęboko. Czuję opór tak jakby wszystko było bardziej "rozpulchnione" albo to jest może czop śluzowy. Nie wiem. Czy też tak macie albo miałyście ok 12 tc.? Chodzi o to, że teraz wkładam tak na głębokość ok 1,5 cm- 2 cm palca i boję się, że to za płytko, ale głębiej też się boję, że np. wyleci mi czop albo coś innego się stanie. Jestem po jednym poronieniu i wiem, że luteina to najważniejszy lek w moim przypadku.
 
reklama
Czop śluzowy jest w szyjce, więc nie wyleci. Śluzówka jest rozpulchniona z powodu ciąży a luteina to potęguje. Zaleca się aplikować głęboko, ale i tak się wchłonie. Zawsze możesz skonsultować z lekarzem aplikację podjęzykową albo inny progesteron.
 
Ja aplikowałam na tyle na ile wchodzila, pcem wskazującym. Nic na siłę. I było dobrze. W dzień wylatywała ze mnie, na noc jak dawałam to była ok. Ale wiem że następnym razem w razie czego (choć nie mam wskazań do niej) będę prosić o podjęzykowa bo nabawiłam się po niej podrażnień i grzybicy.
 
Dziewczyny jak głęboko wkładacie luteinę dopochwową? Wkładam luteinę od 4 tc., obecnie jestem w 12 tc. Wkład palcem wskazującym. Na początku wkładałam głęboko na całą długość palca, ale od jakiegoś czasu nie mogę za głęboko. Czuję opór tak jakby wszystko było bardziej "rozpulchnione" albo to jest może czop śluzowy. Nie wiem. Czy też tak macie albo miałyście ok 12 tc.? Chodzi o to, że teraz wkładam tak na głębokość ok 1,5 cm- 2 cm palca i boję się, że to za płytko, ale głębiej też się boję, że np. wyleci mi czop albo coś innego się stanie. Jestem po jednym poronieniu i wiem, że luteina to najważniejszy lek w moim przypadku.
Wkładaj po ściance pochwy Jak najwyżej sięgniesz palcem, Mi się zatrzymywala zawsze koło szyjki wtedy 😊
 
Do góry