reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina i co dalej?

U

użytkownik 181

Gość
Niecałe w tygodnie temu byłam u lekarza bo martwilam się bólami brzucha. Na USG wszystko ok ale zapobiegawczo dostałam luteine dopochwowo 2x2 przez 2 tygodnie. Pytałam innego lekarza czy mam brać dalej czy odstawić to mówił że nie widzi przeciwskazan.
Zrobiłam błąd i poczytalam Internet gdzie każda prawie pisze, że jak to od razu odstawić, ze trzeba stopniowo. Ufam lekarzowi ale trochę się boję. Zaraz 11 tc. Progesteron badalam tylko w 6tc i był 38, później nie wiem ale na wizytach było wszystko pięknie. Chce się już uwolnić od tych tabletek.
 
reklama
Niecałe w tygodnie temu byłam u lekarza bo martwilam się bólami brzucha. Na USG wszystko ok ale zapobiegawczo dostałam luteine dopochwowo 2x2 przez 2 tygodnie. Pytałam innego lekarza czy mam brać dalej czy odstawić to mówił że nie widzi przeciwskazan.
Zrobiłam błąd i poczytalam Internet gdzie każda prawie pisze, że jak to od razu odstawić, ze trzeba stopniowo. Ufam lekarzowi ale trochę się boję. Zaraz 11 tc. Progesteron badalam tylko w 6tc i był 38, później nie wiem ale na wizytach było wszystko pięknie. Chce się już uwolnić od tych tabletek.
Ja w pierwszej ciazy miałam problemy z długością szyjki. Dostałam luteine. Jak skończyły mi się tabletki to po prostu nie brałam parę dni. Szyjka i tak się nie wydluzyla i miałam zakładany passer. Teraz na początku ciąży gadałam progesteron i miałam 17... zmartwilam się bo plamilam. Dostałam duphaston i wynik wzrósł do 22. I ten lek lekarz kazal stopniowo odstawiac. Nie biorę już 3 tyg.
 
To u Ciebie inna sytuacja. Nie miałam plemienia a luteina była wypisana w ciemno. Może nic się nie stanie skoro jeden mówi żeby odstawić. Zastanawiam się czy może przez 3 dni nie ograniczyć po jednej na noc i zakończyć.
 
Ja też mam luteine zapobiegawczo, na 15dni, rano i wieczorem, tylko jedno opakowanie. Odstawiam według zaleceń lekarza, po ostatniej dawce.
Nie mam żadnych dolegliwości, ale niedawno poronilam i dlatego dr przepisał luteine.
 
Niecałe w tygodnie temu byłam u lekarza bo martwilam się bólami brzucha. Na USG wszystko ok ale zapobiegawczo dostałam luteine dopochwowo 2x2 przez 2 tygodnie. Pytałam innego lekarza czy mam brać dalej czy odstawić to mówił że nie widzi przeciwskazan.
Zrobiłam błąd i poczytalam Internet gdzie każda prawie pisze, że jak to od razu odstawić, ze trzeba stopniowo. Ufam lekarzowi ale trochę się boję. Zaraz 11 tc. Progesteron badalam tylko w 6tc i był 38, później nie wiem ale na wizytach było wszystko pięknie. Chce się już uwolnić od tych tabletek.
Ja odstawiłam z dnia na dzień po skończeniu opakowania przypisanego :) nic się nie stało. Też miałam przypisana bo tak profilaktycznie.
 
reklama
Niecałe w tygodnie temu byłam u lekarza bo martwilam się bólami brzucha. Na USG wszystko ok ale zapobiegawczo dostałam luteine dopochwowo 2x2 przez 2 tygodnie. Pytałam innego lekarza czy mam brać dalej czy odstawić to mówił że nie widzi przeciwskazan.
Zrobiłam błąd i poczytalam Internet gdzie każda prawie pisze, że jak to od razu odstawić, ze trzeba stopniowo. Ufam lekarzowi ale trochę się boję. Zaraz 11 tc. Progesteron badalam tylko w 6tc i był 38, później nie wiem ale na wizytach było wszystko pięknie. Chce się już uwolnić od tych tabletek.
Będąc w ciąży mialam przepisana luteine 3 razy, dwa razy 1 rano i 1-wieczór i raz po 1 wieczór, mialam po zakonczeniu opakowania przestac brać, byc może datego ze byly to małe dawki. Wszystko bylo dobrze.
 
Do góry