reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina i duphaston

19AnulA94

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2018
Postów
82
Od jakiegoś czasu staram się z mężem o bobaska ale mam ogromny problem z cyklem miesiaczkowym. Wybralalm sie wiec do lekarza i on pezepisal mi wyżej wymienione tabletki.
Luteina podjezykowo po 2 tabletki 2 razy dziennie przez 5 dni, potem mam czekać na miesiączka. Gdy ona nadejdzie muszę zacząć liczyć 15 dni i po tym czasie brać duphaston 2 razy dziennie po 1 tabletki przez 10 dni. Ta czynność powtarzać przez 3 miesiące.
I teraz moje pytania brzmią tak:
Czy któraś z Was też nazywała takie tabletki ? Czy one informowały cykl miesiaczkowy i po zaprzestaniu brania tych leków miesiączka wróciła do normy? Czy udało wam się zajść w ciążę i po jakim czasie ?

Tak na koniec dodam że moje cykle miesiaczkowy po prodzie córki 2 lata temu po prostu zwariował i potrafiłam przez parę miesięcy nie mieć okresu.
 
reklama
A od urodzenia córki miałam tylko 3 razy miesiaczkei to 2 razy wywolywana luteina i raz normalnie ale zawsze były kilku miesięczne przerwy (od 4 do 5 miesięcy)
 
Miałam jakiś czas temu robione badania i wszystko jest w normie nie wiem czemu takie zaburzenia mam. Z jajnikami też jest okej i badania krwi również są dobre.
 
A prolaktyne badalas ? Mi to tez policystycznymi zalatuje, najlepiej byłoby monitoring owulacji u gina, ale w obecnej sytuacji nikt Cię nie przyjmie
 
Ja brałam w takim zestawieniu leki na trzy miesiące. Na mnie nie nie wiem czy zadziałało, ale @ przychodzi póki co regularnie o czasie. Tyle, że skróciły mi się dni miesiączki z 5 - 6 dni krwawień do 1-2. Nie wiem czy to dobry objaw, bo mój lekarz nie pracuje ;)
 
reklama
Do góry