reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Luteina

Bubu93

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny :)
Jestem w 29 tyg ciąży o lekarz kazał odstawić mi luteinę z ciążą jest wszystko oki tyle że czytałam gdzieś tutaj że jak odstawia się luteinę to może doprowadzić to do porodu ?

reklama

Wiki2009

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja odstawilam luteine w 20 tyg ze względu na skutki uboczne.. Szyjka się wydluzyla skurczy nie było..

Gunieczek85

Rozwiązania
0
Różnie bywa jak coś się zacznie dziać np szyjka zacznie się skracać to pewnie zapisze znowu

MaryH

Rozwiązania
23
Hej dziewczyny :)
Jestem w 29 tyg ciąży o lekarz kazał odstawić mi luteinę z ciążą jest wszystko oki tyle że czytałam gdzieś tutaj że jak odstawia się luteinę to może doprowadzić to do porodu ?
A z jakiego powodu miałaś ją przepisaną? Generalnie poziom progesteronu po odstawieniu zaczyna spadać stopniowo gdzieś po tygodniu więc w tym czasie musisz się po prostu bardziej obserwować, jeżeli będą jakieś niepokojące objawy to po prostu wrócisz do luteiny. Przy skorczach czy skracaniu szyjki bierze się ją przez całą ciążę, w innych wypadkach raczej się ją właśnie stopniowo odstawia.

Bubu93

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A z jakiego powodu miałaś ją przepisaną? Generalnie poziom progesteronu po odstawieniu zaczyna spadać stopniowo gdzieś po tygodniu więc w tym czasie musisz się po prostu bardziej obserwować, jeżeli będą jakieś niepokojące objawy to po prostu wrócisz do luteiny. Przy skorczach czy skracaniu szyjki bierze się ją przez całą ciążę, w innych wypadkach raczej się ją właśnie stopniowo odstawia.
Brałam ją dlatego że pierwsza swoją ciążę poroniłam , dziś miałam badanie szyjka jest ok skurczy też nie mam

reklama

MaryH

Rozwiązania
23
Brałam ją dlatego że pierwsza swoją ciążę poroniłam , dziś miałam badanie szyjka jest ok skurczy też nie mam
W wypadkach poronień bierze się ją do 13-16 tyg bo później już łożysko jest wykształcone i przejmuje obowiązki wytwarzania progesteronu. Więc w zasadzie już po tym czasie można schodzić z luteiny, także Twój lekarz Cię przeciągnął na niej (choć całej historii medycznej nie znam więc pewnie miał ku temu powody :) ). Ogólnie bez stresu, odstawienie luteiny jest wskazane jeśli nic się nie dzieje i wiele dziewczyn w jakimś okresie ciąży ją odstawia, nie jest to absolutnie równoznaczne z tym że zaczniesz od razu rodzic tym bardziej że takie rzeczy mogą się zdarzyć ale przy problemach szyjkowych.

reklama
Do góry