reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina

Dołączył(a)
5 Luty 2023
Postów
4
Witam Tutaj wszystkie użytkowniczki mam do was pytanie , otóż w wtorek muszę udać się na krew , ponieważ muszę zrobić morfilogie krwi z racji moich problemów wątrobowych itp , badanie krwi mam w wtorek 7 lutego , natomiast 9 lutego muszę wybrać się do ginekologa z racji braku miesiaczki , opóźnienie 2.5 tyg , z tego co wiem lekarz najczęściej po zbadaniu usg przepisuje luteine , ale żeby nie kłóć się dwa razy to jak to u was wyglądało, czy odrazu powiedziałyście że nie macie miesiaczki i on wam odrazu bez badań dał ta luteine , na podstawie samego usg czy po prostu robiliście jakieś badania jak , tak to jakie , trochę nie mam możliwości latać, ciągle do labolatorium , a później niestety będę musiała się skupić na operacji na bark i sama nie wiem czy przepisze mi lekarz odrazu luteine czy inne cudo na miesiaczke jak powiem mu ze mam takie opóźnienie .wiem że tutaj raczej są kobietki które brały luteine w ciazy a nie wywołanie miesiaczki ale może coś doradzicie
 
reklama
Można chemicznie wywoływać miesiączkę, ale jeżeli to jest 1-2 cykle, przyjmuje się postawę wyczekującą i to jest najkorzystniejsze dla pacjentki. Jeżeli opóźnienia będą się przedłużać, prawidłowym postępowaniem jest pełna diagnostyka hormonalna ambulatoryjnie (ale licz się wtedy z kosztami i wieloma wizytami w labie), albo hospitalizacja w oddziale ginekologii endokrynologicznej.
W praktyce pewnie wypisze Ci luteinę albo anty jak się to będzie przedłużać, ale nie jest to jakaś super praktyka, jedynym plusem jest natychmiastowy efekt. Możesz sobie zrobić niby prolaktynę, ale nie jest to jakiś super miarodajny parametr, bo zachwiana może być z różnych przyczyn.
 
Można chemicznie wywoływać miesiączkę, ale jeżeli to jest 1-2 cykle, przyjmuje się postawę wyczekującą i to jest najkorzystniejsze dla pacjentki. Jeżeli opóźnienia będą się przedłużać, prawidłowym postępowaniem jest pełna diagnostyka hormonalna ambulatoryjnie (ale licz się wtedy z kosztami i wieloma wizytami w labie), albo hospitalizacja w oddziale ginekologii endokrynologicznej.
W praktyce pewnie wypisze Ci luteinę albo anty jak się to będzie przedłużać, ale nie jest to jakaś super praktyka, jedynym plusem jest natychmiastowy efekt. Możesz sobie zrobić niby prolaktynę, ale nie jest to jakiś super miarodajny parametr, bo zachwiana może być z różnych przyczyn.
Czyli dobrze zrozumiałam , że teraz najprawdopodniej przepisze mi luteine albo anty , a jak się to będzie przedłużać i nie wróci do normy to będzie musiała być podięta cała diagnostyka hormonalna ??
 
Zle zrozumiałaś, powinnaś poczekać na miesiączkę, oczywiście iść do lekarza ale niekoniecznie upierać się na wywoływaniu tylko sprawdzić co tam się dzieje, czy nie masz np torbieli; jeśli nie będzie się dłuższy czas pojawiać, cykle będą się wydłużać czy skracać, powinnaś przeprowadzić dokładna diagnostykę i na jej podstawie ustalić z lekarzem - najlepiej ginekologiem endokrynologiem - plan działania.
W praktyce pewnie dostaniesz prochy na od…ol jak to najczęściej bywa.
Z rzeczy do zbadania „na teraz” jeszcze TSH mi przychodzi do głowy i ewentualnie witamina D3.
 
Zle zrozumiałaś, powinnaś poczekać na miesiączkę; jeśli nie będzie się dłuższy czas pojawiać, cykle będą się wydłużać czy skracać, powinnaś przeprowadzić dokładna diagnostykę i na jej podstawie ustalić z lekarzem - najlepiej ginekologiem endokrynologiem - plan działania.
W praktyce pewnie dostaniesz prochy na od…ol jak to najczęściej bywa.
A okii , dziękuję za wyjaśnienie
 
Ale do lekarza idź sprawdzić co się tam dzieje już teraz, edytowałam post ze jeszcze TSH możesz zrobić na teraz
 
reklama
Ale do lekarza idź sprawdzić co się tam dzieje już teraz, edytowałam post ze jeszcze TSH możesz zrobić na teraz.
Tak do lekarza właśnie umówiłam wizytę wiec jestem ciekawa co powie , ostatnio miesiaczka była tylko 2 dniowa a wcześniej 1 dniowa i a teraz kompletnie się spoznia , jak byłam z tymi 1 dniowymi i 2 dniowymi to powiedział że tak musi być zbytnio się nie przejęłam, zawsze 5 dniowe obfite a tu takie liche z miesiąca na miesiąc aż w końcu w tym miesiącu brak , zawsze miałam normalne regularne miesiaczki więc jestem ciekawa co to się stało
 
Do góry