reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowa mama u lekarza

Zor do wszystkich najlepiej. Choc ja czasami jak tylko na morfologie jechalam to bylam po jednej kanapce i herbatce ;-)
Moj gin mi zawsze kazal robic badania na kilka dni przed kolejna wizyta, by byly najswiezsze.

Dorex ladna lista ;-)
Ale w moim przypadku grupe krwi znam, na zoltaczke typu B bylam szczepiona, a na typu C dostane pozniej.
 
reklama
mój lekarz to z tych bardzo wczuwających się... grupy krwi też nie robię bo mam tylko te alloprzeciwciała.. ( bo to niby o konflikt chodzi ale nie w + i - tylko w grupach ale dokładnie się nie znam muszę dopytać ):tak:
aaaaaaaaaaaa znalazłam takie coś i trochę mi się rozjaśniło

http://www.zdrowie.med.pl/bad_labor/badania/b_przeciwcial.html
 
Ostatnia edycja:
To i ja dodam ze na wizycie u ginekologa dostalam skierowanie na mocz, morfologie, glukoze, wr, tsh, toksoplazmoze, rozyczke, hiv. Dzisiaj pobrali 4 fiolki!

Aniam to mozna cos przepisac? Moj gin mimo ze wiekszosc rzeczy robilam rok temu dal mi znowu skierowanko na badania.


Można toxo jeśli się przeszło to się przeszło , różyczka tak samo jak ją miałam i mam to na badaniu to po co to robić :tak:
Grupę krwi mam więc też nie potrzebna , posiew miałam paciorkowca więc nawet jak teraz nic nie wyjdzie i tak antybol pro forma podadzą :tak: Na Hiv miałam dwa razy robione ale to pewnie zrobią .
 
ja jak byłam na wizycie 10.06. to nie kazał mi robić żadnych badań z usg wychodził 5ty tydzień, powiedział ze wszystkie badania i kartę ciąży założymy po kolejnej wizycie bo to była bardzo wczesna ciąża a mój lekarz z takich zapobiegawczych, póki nie widać bijącego serducha i rozwijającego się płodu to nic nie każe robić, tylko cierpliwie czekać wizytę mam za tydzień więc wszystko się okaże.
 
No mnie właściwie tylko kartę też założyli, żadnych badań prócz usg nie dostałam, dziś sprawdzenie serducha, jutro wizyta więc pewnie wtedy dostanę :-)
 
My mieszkamy w Irlandii i tutaj opieka nad cieżarną bardzo rożni sie od tej w Polsce. Ciąże prowadzi lekarz rodzinny i pierwsza wizyta ma miejsce w 12 tygodniu. Wtedy zakładana jest karta ciąży i robione wszystkie badania ale niestety nie usg. Usg mozna zrobic oczywiście prywatnie, ale tutaj ginekolodzy prywatnie nie przyjmują więc moze tylko w szpitalach, nie wiem. Tu gdzie mieszkam co 2 tygodnie przyjmuje polska ginekolog. Usg miałam w 6 tygodniu i widziałam serduszko. Nastepną wizytę mam mieć w 12 tgodniu i wtedy badanie przezierności karkowej. U lekarza rodzninnego na każdej wizycie można posłuchac serduszka a jedyne usg jakie tu robia ciężarnym to to w 20tygodniu.
 
Gabis, tak chciał lekarz prowadzący by zrobić, to szpital jest więc on w poradni przyjmuje i jak to mówię jest zwykłym ginem. Od usg mam dwóch swoich lekarzy i trochę się do nich nachodziłam przez ostatnie 2 lata byłam niemal co miesiąc dzięki mojej endometriozie.. jeden z nich w maju dał mi recepty na stymulację i jak widać skutecznie bo w pierwszym cyklu się udało
 
reklama
Do góry