reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

reklama
Dwa lapie ale duzo częściej prawe... 😩
U nas tez czasem czesciej jedno i to nie zapalenie... Chyba dzieciaki lubią te uszy tarmosić. I kurcze, to chyba niemozliwe żeby bez infekcji sie pojawil problem z uchem. Bo standardowo to katar zatyka ujscie i sie rozwijaja bakterie. Mi lekarka mowila ze pojawilaby sie gorączka i ból uszka przy dotyku ale to chyba dopiero w jakims juz zaawansowanym stanie. W kazdym razie ja przy kazdej infekcji mam wątpliwosci czy to nie ucho boli (wlasnie czesto targa ucho) ale jak na razie (a mielismy juz chyba z 10 choróbek) nic sie w tą stronę nie rozwineło.
Moze skonsultuj z lekarzem? A ja to bym z 2-3 dni podala ibuprom jesli masz podejrzenie bo on dziala przeciwzapalnie i juz ze starszą córką kilka razy sie odratowalismy z problemow usznych i teraz tez zazwyczaj przy infekcji podaje synkowi zeby wlasnie uszka chronic.
 
U nas tez czasem czesciej jedno i to nie zapalenie... Chyba dzieciaki lubią te uszy tarmosić. I kurcze, to chyba niemozliwe żeby bez infekcji sie pojawil problem z uchem. Bo standardowo to katar zatyka ujscie i sie rozwijaja bakterie. Mi lekarka mowila ze pojawilaby sie gorączka i ból uszka przy dotyku ale to chyba dopiero w jakims juz zaawansowanym stanie. W kazdym razie ja przy kazdej infekcji mam wątpliwosci czy to nie ucho boli (wlasnie czesto targa ucho) ale jak na razie (a mielismy juz chyba z 10 choróbek) nic sie w tą stronę nie rozwineło.
Moze skonsultuj z lekarzem? A ja to bym z 2-3 dni podala ibuprom jesli masz podejrzenie bo on dziala przeciwzapalnie i juz ze starszą córką kilka razy sie odratowalismy z problemow usznych i teraz tez zazwyczaj przy infekcji podaje synkowi zeby wlasnie uszka chronic.
Dzięki :) poki co obserwuje ale może jak mówisz podam ibuprom. Mam tylko apap bo jesteśmy u rodziców...
 
Obserwuj, wydaje mi się że raczej to taki okres lub ból zębów promieniuje na uszko. Często to drugie występuje nawet u dorosłych.
Moja też czasami ciąga się za uszka, jakiś czas temu je odkryła.
 
U nas nie wiem co się dzieje od 2 dni ale mala sttasznie marudzi i obsesyjnie wgryza się we wszystko w tym moje sutki. Lapie sie za ucho i czasami potrząsa glowa. Ja juz siwieje ze stresu czy to nie jakis bol ucha ale nie ma kataru ani gorączki, jak naciskam to nie placze ani sie nie krzywi. Dziasla popuchnięte bardzo. Juz sama nie wiem :( w nocy o dziwo spi spoko
@Darapuszkin, dzieci ciągną się za uszka też z powodu ząbkowania. I mój tak miał, i koleżanki synek też. U żadnego nie przerodziło się to w infekcję. Kuba to nawet się za włosy czasem szarpie. Więc ja bym obstawiała ząbki, jeśli nie ma innych objawów. Obserwuj ;)
 
Potwierdzam. Tuż przed wyjściem ząbków mały targał się za uszko. Nie miałam pojęcia że idą mu ząbki. Ma dopiero 5 miesięcy. Tuż po tym jak przeżywałam stres że nabawił się zapalenia ucha, odkryłam wychodzące dwie dolne jedynki.
 
reklama
Oj super, to u mnie wiecej. Zazwyczaj podajemy po kilku dniach kataru ibuprom jak sie pojawia po nocy zółta wydzielina. Jak pisalam mam fobie na temat ucha bo u starszej to jak chodzila do zlobka to 2x z tego powodu antybiotyki brała 😣 ale tez musimy ograniczyć ☺
 
Do góry