reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Ja przy pierwszych badaniach na czczo miałam 94. Lekarz kazał się nie przejmować i nie zlecił dodatkowych badań. Mimo to Ograniczylam dość mocno słodycze i tym podobne. Wczoraj powtórzyłam badanie i wyszedł cukier 80. Obecnie 20 tydzień ciąży. Ciekawa jestem wyniku krzywej.
 
reklama
Ja przy pierwszych badaniach na czczo miałam 94. Lekarz kazał się nie przejmować i nie zlecił dodatkowych badań. Mimo to Ograniczylam dość mocno słodycze i tym podobne. Wczoraj powtórzyłam badanie i wyszedł cukier 80. Obecnie 20 tydzień ciąży. Ciekawa jestem wyniku krzywej.
Mi się właśnie wydaje, że ja z krzywą nie trafiłam na dobry dzień. Bo przekroczyłam w krzywej tylko wynik na czczo i to o 2 bo miałam 94. A teraz jak mierze na glukometrze to ciągle mam w okolicach 86. A jak porównałam z labem to glukometr troszkę jeszcze zawyża. Podejrzewam, że jakbym zrobila krzywą dzien później to byłoby dobrze. Ale mogł też mi cukier skoczyc stresowo wtedy bo bałam się wymiotów po glukozie bo ja nie umiem wymiotować 🙈
 
Mi na krzywej pomogła glukoza o smaku cytrynowym i dodatkowo wciśnięta połówka cytryny, a serio wymiotowałam wtedy bardzo bardzo często 😂

Ja miałam pierwszy wynik glukozy na czczo 118 (ale w nocy zjadłam kilka ciastek - bardzo mądrze 😆), a na powtórce 98.
Później glukometrem już pomimo diety przekroczenia były powyżej 100.
 
Byłam wczoraj na amnio, ale lekarze orzekli ze ciąża jest jeszcze za mała... wczoraj miałam 15+1 tygodnia. Mam się zgłosić za tydzień. Czy któraś z Pań miała taką sytuację? Mierzyli synka i stwierdzili ze za niski CRL... myślałam ze im wcześniej amnio tym właśnie mniej ryzyka, lekarze stwierdzili odwrotnie. Żeby uniknąć ryzyka trzeba zrobić później. Kolejne tygodnie psychicznego rollercoastera :(
Jak tam u was sytuacja ?? Masz już wyniki amino ??? Wszystko dobrze ??
 
Jak tam u was sytuacja ?? Masz już wyniki amino ??? Wszystko dobrze ??
Tak, dostałam je dzisiaj. Prawidłowe! Robiłam amnio z mikromacierzami bo ZD był raczej wykluczony, ale przez to serduszko wchodziły w grę głównie mikrodelecje. Także mam nadzieję że zostało nam "tylko" serduszko i ze będzie dobrze.
 
reklama
Dziewczynki co u Was? Strasznie tu cicho...
Mnie dopadło przeziębienie :(
Byłam na wizycie, będzie dziewczynka 😍 Mój mąż przeżywa jakby to było nasze pierwsze dziecko a nie 3 😂 ale po dwóch chłopakach trochę mu się nie dziwię 😉

U nas zimno, że trzeba było odpalić grzejniki, o przeziębienie teraz nie trudno. Spod kołdry nie chce się wychodzić 😛 Gorzej że jeszcze trochę trzeba, całe szczęście już niedługo i koniec.
 
Do góry