reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łysienie plackowate u 3 latki.

marcellina

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Sierpień 2010
Postów
47
Witam serdecznie. Moja 3 letnia córeczka ostatnimi czasy zaczyna tracić włoski. Ma kilka plamek średnicy 2cm na których nie ma włosów. Dotychczas nie miała problemów z włosami, wręcz miała ich dużo. Odżywia się normalnie, podaję jej też witaminki. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.
 
reklama
Droga Mamo,
łysienie plackowate to poważne rozpoznanie: przycyzna choroby jest nieznana, nieco częściej wystepuje u dzieci chorych na jakąś chorobe tarczycy lub cukrzycę i często wiąże się ze stresem u dziecka (przy cyzm stresem może być np. zamieszkanie we własnym nowym pokoju, czy pójście do przedszkola), z czasem jednak u większości dzieci włoski odrastają. Łysienie plackowate jest jednak chorobą dość rzadką. Zdecydowanie częściej wystepuje łojotokowe zapalenie skóry (taka cięzka postać łupieżu, z tendencją do tworzenia tłustuch, zółtych strupów na głowie, pod którymi wypadają włoski lub tzw. łupież azbestowy - białe suche łuski, powodujące utratę włosków), lub też pewna postać grzybicy skóry, którą dziekco może złapać od psa, kota, świnki morsiej lub innego dziecka w żłobku / przedszkolu. Konieczna będzie wizyta u dermatologa, który dotknie ogniska pozbawione włosków (żeby ocenić, czy wyglądają bardziej jak ogniska w łysieniu plackowatym czy w łojotokowym zapaleniu skóry), być może obejrzy też główkę w specjalnej Lampie Wooda (by wykluczyć grzybicę). Na pocieszenie powiem, że w większości przypadków włoski odrastają :)
Pozdrawiam!
 
Witam, wiele ciekawych informacji warto przeczytać w artykule na procerin.pl/lysienie-plackowate.html jak dla mnie problem nieco bardziej jest mi teraz znany. Większość ludzi nie ma kompletnego pojęcia z czego taki łysienie jest spowodowane.
 
Do góry