reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łysienie u niemowlaka

reklama
Rozwiązanie
Na ciemieniuchę bez potrzeby wyczesywana świetny jest szampon w piance z Musteli. Myje się nim normalnie głowę w czasie kąpieli.
Z kosmetyków dla takiego malucha polecam Hipp, babydream. Mój wcześniak używał ich z powodzeniem i do dziś używa a duży chłop już z niego 😂
reklama
Tak to ciemieniucha. Musisz to natłuszczać oliwką albo preparatami na ciemieniuchę i wyczesywać. Ziaja ma fajny olejek i mojemu synkowi tylko to pomogło
My mamy taką oliwkę
 

Załączniki

  • IMG_20200818_125427.jpg
    IMG_20200818_125427.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 58
Akurat u mojego syna takie zmiany nie były ciemieniuchą tylko objawem uczulenia. Pojawiają się do tej pory.
Pomagają leki przeciwhistaminowe i niestosowanie niektórych kosmetyków 🤷‍♀️
A Johnson ma bardzo słabe opinie.
Cytując srokao dotyczący fioletowego:
"Srocze wnioski Tu mamy chemiczny koszmarek wychwalany przez mamy, bo tak pięknie pachnie :(. Nie mogę chodzić po forach dla przyszłych mam bo mnie trafia. "

edit. To jest moja opinia jako mamy wcześniaka -> nigdy johnsona dla takiego malucha.
 
Akurat u mojego syna takie zmiany nie były ciemieniuchą tylko objawem uczulenia. Pojawiają się do tej pory.
Pomagają leki przeciwhistaminowe i niestosowanie niektórych kosmetyków 🤷‍♀️
A Johnson ma bardzo słabe opinie.
Cytując srokao dotyczący fioletowego:
"Srocze wnioski Tu mamy chemiczny koszmarek wychwalany przez mamy, bo tak pięknie pachnie :(. Nie mogę chodzić po forach dla przyszłych mam bo mnie trafia. "

edit. To jest moja opinia jako mamy wcześniaka -> nigdy johnsona dla takiego malucha.
Ja się w ogóle zgadzam z tym ze Johnson ma bardzo słabe składy i nawet dla donoszonego w terminie dziecka bym go nie używała :/ :(
 
reklama
Też już dawno słyszałam złe opinie na temat tej oliwki, a samo smarowanie i czesanie miękka szczoteczka nie pomoże, trzeba to po prostu jakby "zdrapac"delikatnie grzebykiem ja to robiłam przez sen dziecka nawet się nie obudził.
 
Do góry