reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opaska dla niemowlaka

Dołączył(a)
18 Lipiec 2023
Postów
2
Dziewczyny czy według was taka opaska jest w jakiś sposób uciążliwa dla niemowlaka ? Kupiłam córce na okres letni takie opaski i miała dziś założone na spacer z teściową i ta jak przyszla to zbulwersowana,że jest na główce odciśnięte po tej opasce i że 'bylo aż sine' :/ Ja wczoraj też małej założyłam i ślad owszem widziałam,ale sinego nic. Generalnie to nie jest pierwszy raz kiedy wkurzają mnie jej teksty i dzisiaj wybuchlam o głupie opaski,ale nie wiem czy słusznie czy nie ? Pytam bardziej doświadczonych mam czy takie opaski są naprawdę straszne ?;)
 

Załączniki

  • IMG_20230718_213110.jpg
    IMG_20230718_213110.jpg
    126,2 KB · Wyświetleń: 221
reklama
Ja kupiłam swojej córce dwie takie materiałowe, założyłam raz czy dwa, ale też zostawiła ślad. Dałam sobie zatem spokój. Twoja tesciowa to przeciwieństwo mojej 😅 ona na siłę miesięcznemu niemowlakowi, który dopiero co wyszedł ze szpitala po ciężkich przejściach wciskała na głowę opaskę... A i jeszcze dziwiła się, czemu w święta nie jest ubrana w sukienkę, tylko w spodenki, które juz widziała na zdjęciu! No karygodne 😛

Ja wychodzę z założenia, że dziecko to nie lalka do przebierania. Najważniejsze żeby jej było wygodnie. Staram się, żeby wyglądała ładnie i schludnie, ale wygoda jest na pierwszym miejscu.

U mnie przyszedł czas na sukienki to może i u Ciebie przyjdzie bardziej odpowiedni na opaski 😅😉
 
Ja wychodzę z założenia, że dziecko to nie lalka do przebierania. Najważniejsze żeby jej było wygodnie. Staram się, żeby wyglądała ładnie i schludnie, ale wygoda jest na pierwszym miejscu.
Amen. I tak jak napisała Seremida, jeśli zostawia ślad, to nie jest bezuciskowa.

Autorko, radziłabym dać sobie spokój z opaskami i dekoracjami. To nie choinka. Moje nie znosiły niczego dodatkowego, body, spodenki i koniec, a teraz tylko by się stroiły. Niemowlakowi powinno być wygodnie i przyjemnie, jest mu wszystko jedno jak wygląda.
 
reklama
Mam syna wiec mogę być nie obiektywna ale trochę nie widzę sensu zakładania takich ozdib np na spacer. Rozumiem do zdjęcia czy na jakąś okazję ale tak na codzień to wydaje mi się niewygodne dla dziecka. Trochę jak zakładanie butów niemowlakom...
Kiedyś widziałam taką rolkę z suczką amstaffa, która nie miała uszka i ludzie przysyłali jej opaski. Wyglądała słodko. Ale niestety dzieci w opaskach od tamtej pory kojarzą mi się z okaleczonym amstaffem. Maluchy i tak mają śliczne dzióbki, po co je na siłę ozdabiać?
 
Dziewczyny czy według was taka opaska jest w jakiś sposób uciążliwa dla niemowlaka ? Kupiłam córce na okres letni takie opaski i miała dziś założone na spacer z teściową i ta jak przyszla to zbulwersowana,że jest na główce odciśnięte po tej opasce i że 'bylo aż sine' :/ Ja wczoraj też małej założyłam i ślad owszem widziałam,ale sinego nic. Generalnie to nie jest pierwszy raz kiedy wkurzają mnie jej teksty i dzisiaj wybuchlam o głupie opaski,ale nie wiem czy słusznie czy nie ? Pytam bardziej doświadczonych mam czy takie opaski są naprawdę straszne ?;)
Tu się zgodzę z teściową. Skoro opaska zostawiła ślad to logiczne, że bezuciskowa nie jest. Opaska jest fajna na chwilę do foto czy na jakąś uroczystość. Ale na codzien nie jest konieczna a nawet może być niebezpieczna. Chwila nieuwagi i może zsunąć się na nos i usta i uniemożliwic oddychanie.
 
reklama
Do góry