• Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij

reklama

Macierzyński a swoja działalność

Jataka

Zaangażowana w BB
Hej. Dziewczyny od 3 grudnia jestem na swojej działalności. W maju zaszłam w nieplanowaną ciąże. Wiadomo, skorzystałam z półrocznego Zusu na start, a teraz zaczynam płacić tzw. Niski ZUS. Wiem że teraz do macierzyńskiego bierze się średnia z ost. 12 miesięcy, ale zastanawiam się czy nie warto może zamiast tego niskiego Zusu płacić chociaż trochę wyższą składkę żeby potem mieć macierzyński chociaż z 1500zl. Bo tak to mi przysługuje 1000zl? Może ktoś to już przerabiał?
 
reklama
Ale to byś musiała bardzo zwiększyć ten ZUS, jest brana średnia z 12 miesięcy.
A zgłosiłaś się do ubezpieczenia chorobowego?
edit. Doczytałam - będąc na 6-miesięcznym okresie nie opłacasz składek społecznych... Zatem nie będą Ci się liczyć do średniej do wypłaty macierzyńskiego. Opłacanie preferencyjnych składek, da Ci śmiesznie niski macierzyński.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry