reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'' Macierzyński '' na bezrobociu?

Dołączył(a)
28 Listopad 2018
Postów
9
Witam, mam prośbę o rzetelną odpowiedź.
W czerwcu kończy mi się umowa o pracę. Termin porodu mam na 20 lipca. Wiadomo zostanie umowa przedłużona do dnia porodu, jednak liczę się z tym, że kolejna nie zostanie mi przedłużona. Była może któraś z Pań w podobnej sytuacji? Dziękuję i pozdrawiam.
 
reklama
Ja tak miałam w pierwszej ciąży . Umowę miałam do 19 czerwca , urodziłam 17 czerwca i umowy mi nie przedłużyli. Dostałam świadectwo pracy a macierzyński wypłacał mi normalnie ZUS.
 
Też mnie to czeka. Termin porodu w lipcu a umowa do konca sierpnia. Juz kadrowa mnie poinformowala ze umowa nie bedzie przedluzona a maciezynski bede dostawala z Zusu w takiej samej kwocie jakbym nadal była zatrudniona. Do tego pracodawca musi zapłacić Ci za niewykorzystany urlop.
 
Ja miałam umowę do końca czerwca w połowie marca urodziłam , pracodawca wyplacil mi pieniądze za zaległy urlop, umowa nie przedłużona , i przez rok macierzyński wypłaca mi ZUS
 
Zasiłek macierzyński jest wypłacany w zależności od tego jaki złożysz wniosek u pracodawcy - jeśli złożysz na macierzyński + cały rodzicielski - to będzie wypłacany przez 12 miesięcy.
 
reklama
dodam tylko, że jeśli chcesz tam pracowac po poworcie z macierzyńskiego, może warto napisać podanie o przedłużenie umowy?Może się zgodzą?
 
Do góry