reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński

Czyli w przypadku zmiany wymiaru czasu pracy okres 3 mscy nie jest obowiązujący do zmiany naliczania podstawy do wynagrodzenia? To cenna informacja, nie miałam o tym pojęcia. Dzięki wielkie!

Jeśli następuje zmiana wymiaru etatu, to zawsze będzie liczona podstawa od zmiany. Jakbyś poszła nawet 1 dnia na zwolnienie, to podstawa będzie taka jaką masz na nowej umowie.
 
reklama
Hej! Ostatnio ktoś mi powiedział że zasiłek macierzyński liczy się ze średniej 12 ostatnich przepracowanych miesięcy ale tylko tych w których nie mieliśmy l4 nawet jeśli trwało dzień lub dwa, to prawda?
 
I tak, i nie.
Bo to zależy kiedy było to L4. Czasem kwoty z tych miesięcy wyrównuje się tak, jakby w danym miesiącu nie było zwolnienia 🤷‍♀️
Nie bierze się wówczas pod uwagę wynagrodzenia za miesiące, w których przepracowała mniej niż połowę obowiązującego ją czasu pracy, a przyjmuje się do obliczenia podstawy wymiaru zasiłku wynagrodzenie uzupełnione - za okres, w którym przepracowała przynajmniej połowę obowiązującego ją czasu pracy.
 
I tak, i nie.
Bo to zależy kiedy było to L4. Czasem kwoty z tych miesięcy wyrównuje się tak, jakby w danym miesiącu nie było zwolnienia 🤷‍♀️
Nie bierze się wówczas pod uwagę wynagrodzenia za miesiące, w których przepracowała mniej niż połowę obowiązującego ją czasu pracy, a przyjmuje się do obliczenia podstawy wymiaru zasiłku wynagrodzenie uzupełnione - za okres, w którym przepracowała przynajmniej połowę obowiązującego ją czasu pracy.
Ookej bo już myślałam że mi będą liczyć ze zleceniowki 😅 bo na umowie o prace pracuje ponad rok ale kilka razy właśnie miałam 2-3 dni zwolnienia
 
Jeśli pracowałaś wcześniej na umowie zlecenie, to i tak by średnia nie byłaby z niej brana.
Najwyżej średnia by była liczona z krótszego okresu.
 
Do góry